Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karuzela Fisher Price C0108 - Gdzie przylutować oderwany kabel

04 Wrz 2014 23:36 2613 5
  • Poziom 6  
    Witam,

poszukuję schematu lub zdjęcia podłączenia przewodów do płytki w zabawce Fisher Price C0108 (karuzela z misiami, projektorem). Dostałem taką zabawkę, ma oderwane luźne 3 przewody od oświetlenia (projektora) i nie wiem gdzie powinny być podłączone. W razie potrzeby mogę zamieścić zdjęcie. Proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    daj zdjęcie - tylko dobrej jakości
  • Poziom 6  
    Załączam zdjęcia:
    1. Oznaczenie układu
    2. Widok ogólny
    3. Płytka z jednej strony
    4. Płytka z drugiej strony z ponumerowanymi przewodami
    5. Oświetlenie projektora z ponumerowanymi przewodami
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kolega pisze że ma luźne 3 przewody, ja widzę tylko 2.
    Czy jedna żarówka projektora świeci? Jeśli świeci, to światłem ciągłym czy mruga?
    Na płytce nie widać niewykorzystanych tranzystorów, chyba że przewody są wyrwane z brzegu płytki, gdzie jest większość przewodów (zasłaniają płytkę i nie widać), ale za to są one przyklejone i po wyrwaniu przewodu pozostałaby dziura w kleju - przyjrzyj się czy nie ma takich miejsc na płytce.
    Jeżeli wcześniej wspomniana żarówka świeci cały czas, to nie wahałbym się podłączyć drugiej równolegle do niej, bo i tak jest w tym samym miejscu zabawki (chyba że rozdziela je jakaś przesłonka).
  • Poziom 6  
    W zasadzie (2) też jest luźny ale na zdjęciu jest w sumie w o ile dobrze kojarzę właściwym miejscu (to uszkodzenie jest akurat moją winą).
    W tej chwili muzyka i sterowanie nią (zmiany i włącz/wyłącz) działa, silniczek też działa.

Na brzegu płytki wśród tych przyklejonych przewodów nie widać śladu po wyrwanym, też tam szukałem.
    Teraz żadna żarówka projektora nie działa, bo tak dziwnie się oderwały, że jest po jednym przewodzie z każdej żarówki.

Sprawdziłem multimetrem ciągłości połączeń i napięcie w miejscu podłączenia (1) i (2) do płytki. Jest niecałe 5,1V.
    Tak jak kolega zasugerował połączę je w takim razie razem tzn. oba białe razem i przylutowane w jedno miejsce i oba czerwone razem przylutowane w drugie miejsce.

Teraz wydaje mi się to takie oczywiste. Jutro lub pojutrze biorę się za lutowanie i poskładanie tego wszystkiego w całość i dam znać jaki będzie efekt.
  • Poziom 6  
    Działa! Przylutowałem tak jak napisałem i wszystko działa! Dziękuję za pomoc.