Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta EP 3050 - Uruchomienie bez urządzeń dodatkowych

Gizmoń 05 Wrz 2014 00:44 567 2
  • #1 05 Wrz 2014 00:44
    Gizmoń
    Poziom 28  

Ksero przechodziło z rąk do rąk aż trafiło do mnie. Po włączeniu na wyświetlaczu kopiarki pojawia się komunikat "The section indicated by -> is open. Please close it properly", przy czym strzałki wskazują na lewe boczne drzwi i górną szufladę dodatkowego zasobnika papieru pod kopiarką. Kłopot w tym, że nie mam tego zasobnika. Jak zatem poinformować o tym fakcie system (jeśli się da) i uruchomić samą kopiarkę bez żadnych dodatków?

Co ciekawe, w menu "User's choice" mogę jedynie wybrać opcję "Meter count". Podobnie w menu serwisowym - aktywne są tylko opcje służące do podglądu liczników, wersji ROMu itp. Nie mogę niczego zmienić a przypuszczam, że właśnie w tych zablokowanych opcjach jest to czego szukam. Czy dobrze myślę, że może to mieć związek z jakimś kodem dostępu i muszę wykonać procedurę resetowania pamięci poprzez zwarcie styków na płytce PWB-1?

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2014 07:25
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Oj , ale zabytek :) Myśle jednak że nie chodzi jej o podstawę tylko o zainstalowany w niej pojemnik na toner zużyty. Alternatywną opcją było zainstalowanie pojemnika wewnątrz maszyny. Wtedy aktywowany był czujnik obecności pojemnika wewnętrznego. Odkręc tylną ściankę i zobacz jak to u Ciebie wyglada. W razie czego zdejmij kawałek rury odprowadzającej toner zużyty do podstawy i załóż szczelnie podłączony do niej woreczek foliowy . Podłącz tez do konektora czujnik i zasłoń go a jeżeli jest zainstalowany to zablokuj go papierkiem :)

C.

0
  • #3 05 Wrz 2014 17:22
    Gizmoń
    Poziom 28  

W tej wersji kopiarki nie było ani pojemnika na zużyty toner ani czujnika jego obecności. Odnalazłem w grubej wiązce przewodów właściwe złącze i zamiast montować sensor, zwarłem odpowiednie dwa styki. Przestawiłem też mikroprzełącznik S1-2 na PWB-A w pozycję OFF. Pomogło :D Wszystkie pozycje menu działają a ksero robi całkiem niezłe kopie więc zostanie u mnie na dłużej (miało iść na części ale jak zobaczyłem, ze ma pełno tonera i prawie nowy bęben to mi się go żal zrobiło) :D
    Niestety nie da się zdjąć kawałka zsypu tonera więc jeśli nie wymyślę lepszego rozwiązania po prostu utnę nadmiar i założę woreczek. Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany :)

0