Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić Panasonic TX-42AS650E czy LG 42LB670V?

Szymek3392 05 Wrz 2014 12:59 6864 6
  • #1 05 Wrz 2014 12:59
    Szymek3392
    Poziom 10  

Witam. Zamierzam kupić telewizor, który będzie służył głównie do oglądania filmów w full hd i 3d oraz oglądania tv. Od razu mogę powiedzieć, że nie zależy mi na ilości dodatkowych bajerów smart ponieważ będę go miał podłączonego również pod komputer i będzie służył jako monitor. Zależy mi jedynie na ładnym obrazie w full hd i dobrym 3d. Czym różnią się te dwa modele jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu i czy warto dopłacać 300 zł do Panasonica? Odległość od tv z jakiej będę oglądał wynosi około 2,5m. Do oglądania filmów pokój będzie dobrze zaciemniany. Proszę o pomoc bo mam dylemat. Byłem zdecydowany na LG ale w salonie pan pokazał mi tego Panasonica i teraz nie wiem już co wybrać. Oglądałem w salonie film full hd 3d na LG i robił naprawdę dobre wrażenie. Jak to się ma do Panasonica?

• #2 05 Wrz 2014 22:28
    lukasz30kr
    Poziom 7  

Hej. Miałem dokładnie ten sam problem wybierałem pomiędzy LG, Panasem i Philipsem. Poprzednio miałem LG więc myślałem żeby wymienić na LG ale jednak wybór padł na Panasonica wg mnie ma lepszy obraz niż LG. Dzisiaj odpaliłem parę filmów, piłkę nożną i widać że matryca jest bardzo dobra. Bardzo dużo ustawień obrazu. Menu jest wg mnie trochę bardziej skomplikowane niż w LG ale to tylko kwestia "przestawienia się". 3D wygląda bardzo dobrze. Masz jakieś pytania to pisz chętnie pomogę.

• #3 05 Wrz 2014 23:37
    Szymek3392
    Poziom 10  

Nie ukrywam, że w LG kusi mnie cena i dwie pary okularów 3d :D Jednak nie wiem jak z czernią w tym tv i czy nie będzie smużyć. Tak jak pisałem wcześniej widziałem na tym tv w sklepie film w 3d i naprawdę ładnie to wyglądało. Wiem, że Panasonic ma bardzo dobry obraz i czerń bo czytałem test modelu niższego as600, który ma tylko 100 Hz i zachwalali w nim czerń. Nie orientujesz się może jak jest z realną częstotliwością odświeżania w tych modelach LG i Panasonica? :)

• #4 06 Wrz 2014 01:47
    lukasz30kr
    Poziom 7  

Wiem na pewno że Panasonic ma matrycę 100 Hz jeżeli chodzi o LG to nie jestem pewien ale chyba 50 Hz. Nie patrz na opis tam są stosowane czysto marketingowe chwyty np mój TV wg danych ma 1200 Hz !!! Jeżeli chodzi o 3D lepiej wygląda to na Panasonicu a jeżeli chodzi o okulary to ja do 650 dostałem 2 sztuki a poza tym okulary z LG pasują do panasa i odwrotnie. Tu masz dość fajne porównanie jeżeli chodzi o odświeżanie http://hdtvpolska.com/topic/25841-odswiezanie-plynnosc-obrazu-hz-clear-motion/

• #5 10 Wrz 2014 16:18
    tedzikooo
    Poziom 8  

Przeciez oba tviki mają matryce IPS, takie sama technologię 3d pasywną i 100hz prawdziwe tylko ztuningowane odpowiednio do 1200 i 700hz. Nawet jakby sie spojrzeć to obudowy śa podobne. Jedynie co rozni to smart bo w LG zastosowali platformę WeBos i dali magiczne pilota.

• #6 10 Wrz 2014 16:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie - to są podobne telewizory.
    Tyle że skalowanie lepsze jest w Panasonicu.
    Więc zależy jakie ma być przeznaczenie.

• #7 25 Wrz 2014 18:49
    Szymek3392
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź :) Zakupiłem jednak LG i powiem, że jestem zadowolony. Obraz działa bardzo płynnie, kolory realistyczne i żywe, 3d też fajnie wygląda :D TV jest podłączony pod komputer stacjonarny i daje radę. Magiczny pilot bardzo ułatwia obsługiwanie funkcji smart. Oglądam na nim tylko filmy w full HD z odległości 2,5m i jest w sam raz. TV posiada dużo możliwości regulacji obrazu co jest na plus zdecydowanie. Automatyczne przyciemnianie LED też bardzo dobrze działa. Czerń w tym TV jest bardzo dobra. Lepsza niż w TV marki Samsung. Nie pamiętam nazwy modelu ale ma 46 cali i rok temu kosztował tyle co dwa LG. Wśród wad mogę wymienić niestety wolno działające funkcje smart (głównie przeglądarka www) oraz menu. Co do dźwięku jest OK, wyraźny i czysty. Jednak TV mam podłączony pod zestaw stereo bo wiadomo, że lepiej :D

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli ktoś ma podobny dylemat i jakieś pytania to chętnie odpowiem na nie ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME