Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FEEL III-400ATX - komputer nie uruchamia się

05 Wrz 2014 13:05 756 8
  • Poziom 9  
    Komputer się wyłączał raz po raz, aż w końcu wyłączył się na dobre. Na pewno wina zasilacza. Z początku przy maltretowaniu przycisków power i reset komputer się włączał. Mierzyłem w ten czas napięcia na zasilaczu (pod obciążeniem) i wychodziło ok 5,2V 12,3V. Po paru takich akcjach komputer już w ogóle nie odpala. Sam zasilacz po zwarciu zielonego kabla power z GND odpala i napięcia też ok- bez obiciążenia.

Jakie elementy zasilacza waszym zdaniem należało by wymienić ?
  • Poziom 43  
    SatacH napisał:

Jakie elementy zasilacza waszym zdaniem należało by wymienić ?

Całość najlepiej wymienić bo w takim złomie nie opłaca się grzebać.
  • Poziom 9  
    Dany zasilacz, choć nie ma najlepszej opini, wytrzymał 6 lat przy nieintensywnym używaniu. Jej posiadacz nie chce wydawać 200 zł na dobry zasilacz...
    Chyba, że polecicie jakiś w miarę dobry zasilacz do 100 zł..

• Poziom 30  
    Przy dobrym trafieniu to jeszcze mostek południowy na płycie, czyli płyta główna do wymiany. :cry: W tych zasilaczach działy się cuda na zasilaniu czuwania 5V. Spotkałem egzemplarze obsadzone na czuwaniu kondensatorami 100µF/16V, po roku brak filtracji napięcia.
  • Poziom 9  
    Z płytą główną wszystko ok. Podłączałem inny zasilacz, wszystko gra.

Zatem jakie zasilacze polecacie. Użytkowniczka nie szaleje, nie gra w gry ani nic specjalnego. Tylko filmy z interneta :) . Jak na tym feel 3 400 (pewnie miał 250 W) hulał do pewnego czasu to tak z 350 na wszelki wypadek by się przydał, tylko jaki ?
  • Poziom 43  
    Niech kupi chociażby Chiefteca GPA350S8 lub wersję 400S8.
  • Moderator - Komputery Serwis
    SatacH napisał:
    Zatem jakie zasilacze polecacie.

Zadaj to pytanie w dziale "co kupić?".
  • Poziom 9  
    Dzięki za wypowiedzi. Zasugeruję GPA-400S8.