Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna kamera IP do 1800zł

swirpac 05 Wrz 2014 13:46 1215 12
  • #1 05 Wrz 2014 13:46
    swirpac
    Poziom 9  

Od kilku dni zapoznaje się z tematem kamer IP i chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiedniej kamery do moich potrzeb.
    Wiem, że na samej elektrodzie tematów jest od groma, ale w każdym oczekiwania są nieco inne, a do tego tematy z 2010 czy 2011 roku mogą być mało aktualne.

Potrzebuje kamerę IP do zamontowania na bramie wjazdowej/wyjazdowej z przedsiębiorstwa, oczywiście podgląd na żywo do PC w sieci oraz tryb zapisu na dysku sieciowym NAS po detekcji ruchu.
    Praca dzień i noc, w nocy na bramie obecne oświetlenie jest minimalne.
    Zasilanie kamery przez PoE.

Kamera ma być zamontowana na wysokości około 4 metrów, zasięg ok. 10m na dal i ok. 5 m na szerokość.
    Generalnie zależy mi na odczytywaniu rejestracji samochodowych.

Cena do 1800zł, ale nie muszę koniecznie aż tyle wydawać jeśli coś tańszego spełni wymagania. Do tej pory miałem zamontowany chiński analog za 300zł i przy dobrym oświetleniu nie było problemów z odczytaniem rejestracji, gorzej było w nocy.

Liczę na pomoc

0 12
  • CControls
  • #2 05 Wrz 2014 14:10
    mikan4
    Poziom 26  

Proponuję Ci taką kamerkę Link, testowałem osobiście i zachwyciła mnie jej praca w nocy (trochę światła i widzi w kolorze -- trochę znaczy naprawdę trochę a nie 100W halogenu).
    PoE ma, w nocy nieźle sobie radzi, choć trzeba przysiąść przy niej i trochę w opcja pogrzebać, żeby dopasować do warunków pracy, ale później to już tylko przyjemność przeglądać obraz.
    Co do NAS - a to zastanów się czy inwestować w niego czy nie lepiej w NVR. Generalnie z NAS z tego co pamiętam działały te kamerki (kolega tak podpinał pare sztuk).
    Cena jest całkiem niezła, zwłaszcza porównując do jakości.
    Jakby co, to zapraszam na PW, chętnie odpowiem na pytania, ewentualnie pomogę przy zamówieniu :)

0
  • CControls
  • #3 05 Wrz 2014 15:50
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Czy ja wiem, raczej bym nie polecał kamer K2, jeśli ktoś ma dobry budżet, tak jak autor. Te kamery są raczej średnie, chyba że to ja miałem z nimi jakieś złe doświadczenia.
    Lepiej postawić na coś w stylu DS-2CD2632F-I, to wystarczy budżetu na rejestrator i na injector PoE, a kamera nie wymaga większego grzebania w ustawieniach, albo na te nowe bullety Yudora 60fps (klony bulletów SONY), świetna sprawa.
    Na weekend będę miał ją u siebie to zrobię nagranie i podrzucę.

0
  • #4 05 Wrz 2014 15:52
    swirpac
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź

W NAS nie będę inwestował, bo już go posiadam do innych celów i miejsca do zapisu jest sporo. Póki co nie widzę sensu kupowania rejestratora do jednej kamery, tym bardziej że posiadam już monitoring na analogach i jak na razie to mi w zupełności wystarcza.

Widzę, że mało popularna ta kamerka K2, znalazłem tylko w dwóch sklepach.
    Pomoc przy zamawianiu? Czyżby kolega rekomendował "swój" produkt?

edit:

Korgoth będę wdzięczny za to nagranie. HIKVISION na pewno bardziej popularne niż K2.
    Budżet 1800zł przeznaczony tylko na kamerę, tak jak już wspomniałem nie mam zamiaru kupować rejestratora, bo posiadam już NAS.

0
  • #5 05 Wrz 2014 15:58
    mikan4
    Poziom 26  

nie ukrywam, że tak, jest mało popularna w sklepach, ale za to kopalnie z tej serii biorą kamery pod ziemię, więc chyba to robi za rekomendację :) Jak coś to zapraszam na PW, mogę zrobić jakiś zrzut z pracy w nocy i samo wyjdzie co to za sprzęt :)

0
  • #6 05 Wrz 2014 16:20
    Korgoth

mikan4 napisał:
    nie ukrywam, że tak, jest mało popularna w sklepach, ale za to kopalnie z tej serii biorą kamery pod ziemię, więc chyba to robi za rekomendację :) Jak coś to zapraszam na PW, mogę zrobić jakiś zrzut z pracy w nocy i samo wyjdzie co to za sprzęt :)

Zrzuty nic nie dają :P muszę zobaczyć film w nocy, z ruchomym obiektem, przy migawce 1/30 i 1/50 :D
    To lepiej odezwę się do dystrybutora, niech podeśle jedną na dłuższe testy.

Co do kopalni, to z takimi klientami wiesz jak jest, sam sprzedaje kamery na literkę N i kończące się na S (nie mówię wprost jakie bo wstyd tego dziadostwa), w setkach sztuk do jednego klienta. Ale nie dlatego, że są dobre, tylko dlatego, że klient ubzdurał sobie, że oszczędzi 40 zł na sztuce :P

Prawda jest taka, że nasi duzi klienci zazwyczaj mają dużo gorszy monitoring, niż małe firmy, gdzie nie ma miliarda ludzi pragnących się wykazać oszczędnością :)
    U jednych montuję SONY, Areconta czy Samsunga, a u kolosów kamery w stylu "bo tańsze".

0
  • #7 05 Wrz 2014 16:27
    mikan4
    Poziom 26  

Korgoth to zajeb... masz kopalnie... Na tych były vivoteki,samsungi i soniacze, rozrzut cenowy w hurcie od 1500 - 3000 zł netto :)
    Więc nie mów, że kopalnie dziadostwo biorą, bo ich ścigają o to :) No chyba, że mówimy o biedaszybie pod domem, to wtedy może...

0
  • #8 05 Wrz 2014 16:33
    Korgoth

mikan4 napisał:
    No chyba, że mówimy o biedaszybie pod domem, to wtedy może...

AHAHAHHAHA uśmiałem się :D ..... na serio tam akurat montujemy BCSa do pilnowania ;)

Nie mówiłem o kopalni, ale o innym państwowym molochu. W sumie schodzimy trochę z tematu, więc aby powrócić.

Drogi autorze, jak widzisz, zdania co do kamer są podzielone. Dlatego możesz ocenić nasze zrzuty, ale najlepiej zrobisz jak po prostu poprosisz dobrych dostawców kamer K2 i HikVision o kamery na testy - będziesz miał 2 sztuki to sobie porównasz :)

0
  • #9 06 Wrz 2014 08:37
    extremeee
    Poziom 25  

@Korgoth - miałeś doświadczenia z HQVision ? ponoć to idealne klony Hik`a ?

0
  • #10 06 Wrz 2014 15:12
    Korgoth

extremeee napisał:
    @Korgoth - miałeś doświadczenia z HQVision ? ponoć to idealne klony Hik`a ?

Tak samo jak Internec. W sumie to nie rozumiem po co kupować klony marki, która jest chińska :D klon Sony to jeszcze rozumiem, ale hika czy Dahua?

0
  • #11 06 Wrz 2014 15:23
    extremeee
    Poziom 25  

@Korgoth - odpowiedź jest prosta - warunki sprzedaży. Firmy handlujące klonami lub wręcz tymi samymi produktami tylko z inną nalepką często oferują korzystniejsze warunki sprzedaży i nie mówię tutaj wyłącznie o cenie. Jeśli jakość produktu jest dokładnie taka sama to nie ma znaczenia czy na obudowie jest logo HiKvision czy HQVision ;)

0
  • #12 07 Wrz 2014 09:00
    s6spn6
    Poziom 24  

Interneca produkuj HikVision ;) nawet do Polski na szkolenia przyjeżdżają Chińczycy z HikVisiona :D

0
  • #13 07 Wrz 2014 11:21
    extremeee
    Poziom 25  

s6spn6 - właśnie o tym piszę - to czysty branding :) Jak byś zamówił 10 000 kamer z nazwą s6spn6 to też by Ci takie wyprodukowali ;)

0