Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwarcie spowodowanie rozlanym ... mlekiem.

rolandqx 05 Sep 2014 16:03 540 3
    rolandqx
    Level 12  
    Witam. Otóż masakra.
    Siedzę sobie, zły, głodny, nad zimną owsianką.
    Gram i mi garnek przeszkadza, no to go przestawiam w miejsce, w którym nie ma prawa spaść. Oczywiście nie, olać prawa fizyki i 80% garnka na stole, 20% poza i on sobie spada, idealnie na listwę Acar P7 z całą zawartością przy okazji oblewając cały tył komputera.
    Wszystko się wyłączyło oczywiście. Sprawdziłem najpierw czy nie ma nigdzie pożaru w mieszkaniu oraz czy przeżyłem... Odłączyłem w miarę szybko kabel od prądu. Patrzę na listwę, wchłonęła dobry litr owsianki, wszystkie gniazda, wszystkie używane. Patrze, przełącznik z pozycji 1 przeskoczył na 0, czyli zadziałał bezpiecznik chyba. Nie jest on jednak łatwo dostępny, automatyczny. Jest taki czerwony guziczek ale jest on totalnie luźny, wiec raczej nie działa w tej chwili. (W jakim stanie jest teraz bezpiecznik, po prostu wyskoczył, spalony? Trzeba rozkręcać listwę aby go poprawić czy ten guziczek coś robi?)

Pytanie: Czy jak wykąpię listwę w wannie to będzie kiedyś żyła i ile czasu ją suszyć?? ......... (sorry za caps, edited)

Ciekawostka, piszę z tego komputera własnie.
    Szlag trafił moje śniadanie.
    Prosze o pomoc.

Przy okazji problemu.
    HW monitor podaje mi vcore 1.744V, bios tak samo.
    W biose jednak napięcie używane przez procek, pod vcore (nie pamiętam nazwy) to 0,999V.
    Procesor Pentium G3420.
    Czy to dobre parametry czy powinienem je zmienić?
    Tu screen z HWmonitor, to o co pytam to VCORE oraz VID:
    SCREEN
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    rolandqx wrote:
    Pytanie: CZY JAK WYKĄPIĘ LISTWĘ W WANNIE TO BĘDZIE KIEDYŚ ŻYŁA I ILE CZASU JĄ SUSZYĆ?? .........

Oddaj sprzęt do serwisu. Sam nic nie rób, bo narazisz siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

P.S. Caps jest niedozwolony w netykiecie.

rolandqx wrote:
    Przy okazji problemu.
    HW monitor podaje mi vcore 1.744V, bios tak samo.
    W biose jednak napięcie używane przez procek, pod vcore (nie pamiętam nazwy) to 0,999V.
    Procesor Pentium G3420.
    Czy to dobre parametry czy powinienem je zmienić?
    Tu screen z HWmonitor, to o co pytam to VCORE oraz VID:
    SCREEN

A co na to CPU-Z? Sprzęt nie działa stabilnie, że pytasz? Programowe pomiary czasem są niedokładne.
    rolandqx
    Level 12  
    HWmonitor pokazuje to samo co bios
    Cpu-z pokazuje tylko core voltage czyli 0,7-0,99 czyli wszytskie 3 źródła pokazują tak samo. Nie wiem tylko czemu vcore jest tak wysokie, kiedyś siedziałem tylko na amd więc nie znam się na parametrach intela.
    Wszystko działa stabilnie.

Co do listwy. Chodziło mi o to, że albo ją wyrzucę albo kupię nową, na tej zasadzie. Czy odpuścić sobie jej czyszczenie tak?

Raz miałem bsod hal.dll, wiec tak sobie przy okazji problemu pytam o napięcia.
    tzok
    Moderator of Cars
    Ten bezpiecznik tak ma, że jak jest załączony to jego przycisk luźno lata. Przełącznik przeskoczył na 0, może dlatego, że garnek na niego spadł... bo bezpiecznik to raczej wyskakuje ten bolec co tera luźno goni. Listwę możesz otworzyć i umyć, przełączników ani bezpiecznika nie zanurzaj w wodzie, dla bezpieczeństwa zostaw na 24h do wyschnięcia i nie trzymaj listwy w ręce podczas podłączania jej do prądu.