Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykrzaczanie się sterowników od HD4850 w Chrome

05 Wrz 2014 16:24 3111 32
  • Poziom 25  
    Witam

Mam dość nietypowy problem.
    Ale wpierw podam konfigurację:
    C2D E6550 @ 3,4 Ghz
    XFX 450W
    HDD
    ASUS P5B
    2X2 GB RAM KINGSTON @990 Mhz
    GIGABYTE SILENT CELL HD 4850 1GB DDR3
    WIN 7 Ultimate 64-BIT

Problem pojawił się kilka dni temu. Mianowicie podczas korzystanie z Chroma sterowniki ATI przestają działać. Wygląda to tak że w pewnym momencie chrom zaczyna się przycinać i po kilku minutach mignie ekran oraz pojawia się powiadomienie 'Sterownik ATI przestały działać,ale odzyskały już sprawność". I tak za każdym razem gdy uruchomię Chroma.
    Zaznaczam,że w grach i normalnie w Windowsie bez jakiegokolwiek zarzutu , czy spadków fps w grach.
    Temperatura GPU podczas normalnego użytkowania to 33 stopnie, a w stresie 49 także nie ma mowy o przegrzewaniu się karty.
    Próbowałem kilka razy reinstalacji sterowników od GPU, wpierw je usunąłem , potem zainstalowałem. Efektu to nie dało .
    Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi, gdyż tylko w Chromie takie coś się dzieje,a nie uśmiecha mi się zmieniać przeglądarki gdyż Chrome mi pasuje.

Ma ktoś pomysły? :)

Pozdrawiam.
  • Pomocny dla użytkowników
    Na poczatek wyłącz akcelerację sprzętową w Chrome i zobacz czy pomoże.
    Ustawienia -> Zaawansowane -> System -> odznacz "Użyj akceleracji sprzętowej (...)".
    Rozumiem, że masz najnowszą wersję Chrome, flash playera oraz sterowników graficznych?
  • Poziom 25  
    Wyłączyłem akcelerację- zobaczymy wieczorem czy pomoże.

Co do sterowników, z tego co wiem Chrome chyba sam się aktualizuje? No chyba,że jestem w błędzie.

Flash player najnowszy , tak samo sterowniki graficzne- tutaj zainstalowałem z płyty od GPU, w sieci nowszych nie znalazłem .
  • Poziom 25  
    Widocznie przeoczyłem-dzięki za wskazanie.

Zmieniłem Chroma na najnowszą 64 bitową wersję, chodzi jak na razie stabilnie,także temat zamykam, dziękuję za pomoc :)

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Edit--

Niestety problem nadal występuje.. Chrome najnowszy, Flash player i sterowniki do GPU tak samo.
  • Poziom 25  
    Tak wyłączyłem.
    Problem nie zniknął do końca.
    Obecnie Chrome się już nie tnie, a sterowniki wykrzaczają się tylko i wyłącznie jak próbuje odpalić jakiś filmik/ teledysk w sieci, a i to nie jest regułą, bo raz odpali bez problemu ,a raz od razu się wykrzaczy.

Co robić?
  • Poziom 25  
    Tak to flash.

Dodano po 6 [minuty]:

Spróbuję z tą starszą wersją flasha (prosiłbym o link) , ale obecnie już nawet nie że pojawia się komunikat o sterownikach , a system dostaje freeza (pojawia się czarny ekran w momencie próby odtworzenia teledysku/filmu i nic nie pójdzie dalej) . Ale tak jak mówię nie za każdym razem ,czasem wszystko jest ok ,a czasem coś świruje. Sprawdziłem dysk za pomocą CDI i wszystko wygląda ok .

Dodano po 8 [minuty]:

W Firefox'ie to samo.
  • Poziom 25  
    Zainstalowałem starszą wersję. Bez zmian, nagle czarny ekran i "No signal" na ekranie.

Zastanawiam się w czym problem ?
    Dysk jak widać na screenie OK.
    Sterowniki najnowsze.
    Także nie mam pojęcia..

• Poziom 25  
    Tak ,wydaje mi się że wtedy zaczął występować problem. Spróbuję z linkiem od Ciebie i potem dam znać.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Niestety problem nadal występuje.. Nagle zwiecha, komunikat że sterowniki padły,potem 2 sekundy czarnego ekranu i następnie no signal na ekranie..
    Próbowałem też żeby chodziła bez sterowników, efekt taki sam .
    Dziwne,że tylko w przeglądarkach, a poza nią jest wszystko OK.
    Już nie wiem czego próbować.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Daj jeszcze raz screena z CrystalDiskInfo, bo tam było sporo błędów w C7, zobaczymy, czy liczba ta uległa zwiększeniu, czy też problem z kablem SATA występował wcześniej.
  • Poziom 25  

Dysk może być winowajcą?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Jeśli chodzi o dysk to oczywiście ok. Chodziło mi o kabel SATA biegnący od dysku do płyty głównej, ilość błędów jest tam spora, choć od 6.09 wzrosła jedynie o 1. Możesz spróbować poprawić ten kabel i obserwować czy nie wzrasta atrybut C7, ale raczej problem będzie zapewne gdzie indziej.
  • Poziom 25  
    Jutro wymienię kabel, natomiast nadal nie potrafię ogarnąć co powoduje te crashe sterowników.
    Myślę,że gdyby był problem z samą GPU to po pierwsze w grach etc by crashowała się od razu, a tu chodzi jak ta lala,a zaś w przeglądarkach crashe..
  • Poziom 25  
    Odpowiedz jest prosta więc mnie słuchaj.
    AMD olało starsze karty graficzne nie wydając już do nich sterowników (NVIDIA cały czas aktualizuje stery do starych grafik)

Jest tak jak kiedys mówiłem, masz problemy z akceleracją sprzętową, problemy z cały czas wychodzącymi technologiami np przy przeglądarkach internetowcyh.
    Tu są potrzebne nowe sterowniki które to wszystko ogarną, ale AMD Cie olało.

Rozwiązanie problemu: kupno grafiki od NVIDII, sam mam 9800GT i cały czas dostaje nowe stery i nie ma takich cudów z brakiem kompatybilności sterowników.
  • Poziom 25  
    Jeżeli już będę coś kupował to od razu nową platformę, ale dzięki za radę.
    Jakoś się przemęczę ,a teraz coś jeszcze pokombinuję z tymi sterownikami etc..
  • Poziom 25  
    Problem zniknął..

Mianowicie odinstalowałem całkowicie sterowniki od GPU , następnie to samo z Flashem i jego wtyczkami, potem poszedł w ruch CCleaner oraz defragmentacja dysku.

Dzisiaj zainstalowałem flasha ponownie, wszystko jest okej.
    Sterowników do GPU nie zamierzam instalować.
    Rozwiązanie banalnie proste niby..
  • Poziom 25  
    Tylko ciężko komfortowo korzystać z PC bez sterowników grafiki ;)
  • Poziom 19  
    Witajcie.
    Też miewam takie problemy tyle, że z grafiką od Gigabyte na tym chipie już długi czas, lecz nie mam zamiaru rezygnować ze sterowników.
    Z ciekawości i bezradności zajrzałem do biosu a tam niektóre tryby pracy nie mają wypełnionego Vcore.

A sterowniki umierają, jak wyczytałem w googlach, gdy rdzeń graficzny się zawiesza.
    A może się zawieszać jak usiłuje wejść w tryb, który nie ma zasilania.
    Taki pomysł wpadł mi do głowy i chcę go poddać dyskusji.

Na załączonym obrazku jest zrzut z odczytanego romu mojej karty.
    Pozaznaczone pola odpowiadają opcją w Powerplay states structure.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    DollarMan napisał:
    Tylko ciężko komfortowo korzystać z PC bez sterowników grafiki ;)

Szczerze mówiąc nie zauważyłem jakichkolwiek zmian w komforcie. Nic się nie tnie, fps w grach takie same, także no nie wiem . ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Kiermasz napisał:
    Witajcie.
    Też miewam takie problemy tyle, że z grafiką od Gigabyte na tym chipie już długi czas, lecz nie mam zamiaru rezygnować ze sterowników.
    Z ciekawości i bezradności zajrzałem do biosu a tam niektóre tryby pracy nie mają wypełnionego Vcore.

A sterowniki umierają, jak wyczytałem w googlach, gdy rdzeń graficzny się zawiesza.
    A może się zawieszać jak usiłuje wejść w tryb, który nie ma zasilania.
    Taki pomysł wpadł mi do głowy i chcę go poddać dyskusji.

Na załączonym obrazku jest zrzut z odczytanego romu mojej karty.
    Pozaznaczone pola odpowiadają opcją w Powerplay states structure.

Pozdrawiam.

Niech ktoś kto się zna na tym się wypowie, ja nie mam doświadczenia akurat w tym :)
    Jak rozumiem masz HD 4850?
  • Poziom 19  
    Dokładnie tak HD4850, tylko z innej stajni i w wersji OC. Czyli z fabryki ma wbite 700MHz, ale ta karta i tak wyżej idzie.

Prawdę mówiąc ten mój pomysł z napięciami to tylko teoria. Zaniepokoiły mnie tylko te puste pola pod częstotliwością.

Równie dobrze może to być tylko bezczelny Vdrop na rdzeniu ze względu na potencjalnie słabą sekcję zasilania na karcie z powodu uruchomienia w strukturze dodatkowych obszarów przy odtwarzaniu czegoś z flasha a sterownik jest niewinny.
    Nie mam zbytnio wiedzy o budowie takiego rdzenia.
    A i też nigdy nie bawiłem się w uczciwe podkręcanie karty (nie przez sterownik a jej bios).

Jej wrażliwość w kierunku spadków V ustaliłem przy zabawie z roszadą zasilaczami.
    Karta zawsze pierwsza siadała jak tylko minimalnie mocy brakowało z dobrze znanym nam błędem sterownika.

A mam coś takiego:
  • Poziom 25  
    Tak jak mówię u mnie pomogło odinstalowanie flasha i sterowników, następnie reinstall flasha.
    Wszystko chodzi, zmian nie widzę żadnych pomiędzy tym jak są sterowniki , a jak ich nie ma.
    Natomiast przydałoby się znaleźć rozwiązanie i przyczynę tych problemów.
    No ja swojej HD4850 nie podkręciłem, chodzi na fabrycznych ustawieniach, chciałem spróbować podkręcić ,ale teraz jak nie mam sterowników to nici z prób.
    bravo991 napisał:
    zmian nie widzę żadnych pomiędzy tym jak są sterowniki , a jak ich nie ma.

Coś mi się wydaje, że sterowniki są, a nie ma tylko Catalyst Control Center. Wrzuć screen z zakładki "Sterownik" karty graficznej z menedżera urządzeń.
    Rzuć też okiem na log systemowy Windowsa od czasu gdy rozwiązałeś problem odinstalowując sterowniki GPU.
  • Poziom 25  
    Oto i ta zakładka:
  • Poziom 25  
    speedy9 napisał:
    Czyli sterownik jest zainstalowany (bardzo stary). A co z logiem systemowym?

To dziwne, wydawało mi się że wszystko zostało odinstalowane dokładnie, hm .

Powiedz mi dokładnie,który log Ci pokazać ? Nigdy się w logi nie zagłębiałem.
    Prawym myszy na "Komputer" w menu START -> Zarządzaj i potem jak na obrazku poniżej

Potem kliknij "Filtruj bieżący dziennik", zaznacz "Krytyczna", "Błąd" i "Ostrzeżenie" i kliknij OK. Przyjrzyj się wpisom, które się pojawią na liście. Jak znajdziesz coś ciekawego, to zamieść tutaj.
    Rzuć też okiem na log "Aplikacja".