Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8, problem z aktualizacjami

05 Wrz 2014 20:30 1608 1
  • Poziom 1  
    Cześć, od kilku dni walczę ze swoim laptopem, lenovo idea pad y580. Miałam na nim win 8.1, ogólnie rzecz biorąc kilka dni temu pierwszy raz użyłam One Key Recovery, przywracanie systemu do ustawień fabrycznych, bo wdarł mi się chyba jakiś wirus i ogólnie komputer strasznie przycinał. Ale do rzeczy - wszystko po tym śmigało, zainstalowałam wszystkie programy których potrzebowałam itd..
    Oczywiście komputer na drugi dzień musiał mi się sam zresetować (aktualizacje i te sprawy, dodam że pewnie była to aktualizacja do win 8.1 (ja sama mało kiedy wyłączam komputer, zwykle jest po prostu w stanie uśpienia)
    ale do rzeczy - najnowsze aktualizacje zaczęły mi się tam pobierać, jednak po chwili wyskoczył błąd, że " Niepowodzenie instalacji aktualizacji Windowsa. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komuptera"
    Okej, czekałam ok. 2-3 godziny a nawet więcej. I nic, tak więc resetowałam go kilka razy i zawsze te aktualizacje. Chłopak polecił mi "odświeżenie komputera" ( taka opcja się wreszcie pokazała, w takim menu które sie odpaliło po ciągłym resetowaniu) Tak więc to zrobiłam i naturalnie wywaliło mi zainstalowane aplikacje itd.

Tak więc komputer znowu jak po przywracaniu. Chciałabym tym razem jakoś tego uniknąć, co może powodować ten błąd aktualizacji? Co mogę zrobić, żeby zaktualizowało się poprawnie i działało? Żeby komputer się normalnie uruchamiał? Mogę jakoś wgrać aktualizacje do komputera bez resetowania go itd? Zrobić to jakoś inaczej?

Nie znam się na komputerach a tym bardziej na win 8. Będę wdzięczna za jakiekolwiek prosto wytłumaczone rozwiązanie mojego problemu.
  • Poziom 33  
    Nie instaluj wszystkich aktualizacji od razu tylko powiedzmy po 10 naraz max.

Dlaczego?

Bo niektóre aktualizacje nie mogą być wgrane zanim poprzednie nie będą w pełni zainstalowane. Potem jest wycofywanie zmian i traci sie wiele godzin.

Dlatego aktualizuj ręcznie (nie wybieraj automatycznych aktualizacji). I instaluj max po 10 naraz.