Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mało awaryjna pralka za mniej więcej 1000 zł

05 Wrz 2014 21:09 5187 17
  • Poziom 10  
    Witam. Szukam pralki za około 1000 zł. Wymagań zbyt dużych, jeżeli chodzi o bajery nie mam.
    Chcę aby:
    - zmieściło się w niej 5 kg prania
    - była energooszczędna
    - była mało awaryjna, tania i łatwa w serwisie
  • Poziom 14  
    Jest tego trochę ;) Zasadnicza sprawa- ładowana z góry czy z przodu?
  • Poziom 10  
    Ładowana od przodu.
  • Poziom 22  
    jak z przodu to AMICA AWN610D
    - 6kg
    - klasa A+
    - o awaryjności to różnie piszą, ale w tym przedziale cenowym to nie ma co wybrzydzać. Zbiornik skręcany, łożyska demontowalne, części relatywnie tanie. Rzeczywisty producent nieznany (Amica to tylko brand OEM, pralka występuje za granicą pod nazwą HANSA AWN610)

Ten model można kupić za 800-850 zł.

Opinie:
    http://www.ceneo.pl/14311115#tab=reviews

Top 5 pralek do 1000 zł (2012)
    http://rtvagd.wp.pl/gid,14390290,img,14390479...-5-pralek-do-1000-zlotych,galeriazdjecie.html
  • Poziom 10  
    Ale przecież to Amica. Ja się nie znam co prawda, ale o tej firmie sporo złego się naczytałem.

Edit: Jeżeli znajdzie się coś za 1200 zł, co będzie godne polecenia to też może być.
  • Poziom 8  
    Witam. Do 1200 zł to zwrócił bym uwagę na LG i nowe Beko. Obaj producenci stosują silniki indukcyjne co jest bardzo dużą zaletą. LG są produkowane w Polsce więc z częściami nie ma problemu. Ponad to LG stara się jeżeli chodzi o dodatki np. silikonują programator żeby jak najbardziej uchronić go przed wilgocią. Pralki te posiadają też klasę A+++ więc są bardzo energooszczędne.
  • Poziom 10  
    Pralki LG z technologią Direct Drive można kupić w przystępnej cenie. Tylko, jakby znalazła się jakaś z wymiennymi łożyskami i rozkręcanym bębnem. W ogóle ktoś wie jak wygląda sprawa z naprawą pralek od LG z tym "napędem przyszłości". I czy to naprawdę przedłuża tak bardzo żywotność?

Dodano po 16 [minuty]:

Znalazłem coś takiego:
    < http://www.lg.com/pl/pralki/lg-F10B9LD?gclid=CM3Yr72pzMACFRMatAodrkwAcw > (Model LG F10B9LD - na wypadek gdyby link wygasł)

Bęben rozbieralny, silnik DD, klasa A++. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 8  
    Łożyska i bęben są rozbieralne. Słyszałem tylko opinie że są głośnie przy pobieraniu wody ale to raczej mało istotna sprawa, za to są dość ciche przy pracy. Bardzo dobrze piorą. Jeżeli chodzi o silnik Direct drive na niego LG daje 10 lat gwarancji ponieważ nie ma się tam co zepsuć :) Ja zawsze polecam u siebie w sklepie LG i jeszcze nikt nie wrócił z pretensjami :)
  • Poziom 22  
    Dzisiejszy sprzęt ma pracować max 10 lat niezależnie od producenta. LG może i ok ale zawsze istnieje niepewność do do elektroniki sterującej która pracuje w relatywnie złych warunkach (wilgoć, temperatura, wibracje).

Dlatego według mnie nie ma co przesadzać. Silnik z bezpośrednim napędem - no w ten sposób pozbyli się paska napędowego, tyle że jak często on ulega awariom?
    Szczotki?? 10 zł za szczotkę w każdym pobliskim sklepie z częściami, a często i tak nie trzeba ich wymieniać przez 10 lat.

Liderem niezawodności jest MIELE, tyle że ceny zaczynają się od 5 a kończą na 11 tysiącach. Opinie niezłe są o pralkach GORENIE (na licencji GORENIE był krajowy PS663 który u mnie wytrzymał 30 lat. Wątpię aby jakakolwiek pralka pobiła ten rekord).
  • Poziom 8  
    Odpowiem Ci tam pracuję w tej branży już ponad 3 lata i przez ten czas na własnej skórze przekonałem się że żaden sprzęt agd 10 lat to nie wytrzyma. Producenci zwłaszcza tacy jak Whirlpool, Indesit stosują tanie rozwiązania np bębny zalane z łożyskami i już nieraz klienci przychodzili z "rewelacjami" że po 2 latach (gwarancja) w sprzęcie coś się dzieje. Co z tego że zapłaci się za pralkę 900 zł jak jej naprawa kosztuje 700. Jeżeli chodzi np o LG to jest to jedyna firma na rynku, która silikonuje programator po zo żeby ograniczyć do minimum dostawanie się wilgoci. Silnik DD jest pozbawiony paska i szczotek więc nie ma tam co wymieniać.
  • Poziom 10  
    Atreyu Ale to LG to i tak najtańsza pralka z serii 6 Motion. LG tak chwali się technologiami które są w niej zastosowane, dodatkowo produkowana w Polsce, bęben i łożyska rozbieralne. To wszystko jakoś bardziej do mnie przemawia niż ta Amica. No i marka LG jeszcze do tego.

lukasz30kr Tak tylko dla pewności, czy ten model z linku (LG F10B9LD) jest "made in Poland" ?
  • Poziom 8  
    Wszystkie pralki LG są produkowane w Polsce. Akurat mam urlop bo tak to bym zobaczył na sklepie i mógłbym nawet zdjęcie zrobić tabliczki :)
  • Poziom 22  
    Żeby nie wyszło na to że jestem jakimś fanboyem firmy z Wronek. Kilka miesięcy temu padł mi nieodżałowany PS663 i sam szukałem czegokolwiek. Obdzwoniłem znajomych po serwisach (pracowałem w branży 1998-2005). Wnioski płynęły takie aby kupić coś z naszego rynku, popularnej marki, z krajowym serwisem, i broń boże najniższy model. Wystrzegać się pralek niemieckich i koreańskich ze względu na ceny części zamiennych, poza Miele które praktycznie się nie psuje (nie wiem czy to prawda, ale urządzeń konsumenckich tej marki mieliśmy w serwisie jak na lekarstwo, a pralnice przemysłowe Miele Professional psuły się mniej więcej tak samo jak Electrolux Vascator).

Poza tym, tak jak pisałem wcześniej, Amica w kategorii pralnictwa to dziś tylko brand. Bodaj w 2008 roku sprzedali montownie pralek Samsungowi, do 2011 klepali swoje pralki na ich liniach produkcyjnych, a obecnie to w ogóle nie wiadomo kto to robi. Ważne że dokumentacja, i części są łatwo dostępne i tanie.

Kupiłem i przestałem się tym przejmować. W 1984 gdy moja rodzina kupowała PS663 kosztowała ona 10 pensji Matki, dziś za tego AWN'a płacę 1/4 miesięcznych dochodów więc generalnie jak podziała 3 lata to i tak będzie dobrze :)
  • Poziom 10  
    Czyli części do pralek marki LG są droższe niż do pralek Amica?

Dodano po 4 [godziny] 54 [minuty]:

Po dłuższym namyśle LG odpada. Podobno naprawa pralek z silnikiem Direct Drive jest kosztowna, a mogą, np. paść łożyska.
  • Poziom 42  
    To wychwalanie LG pachnie mi kryptoreklamą.
    Może te silniki sie nie psują, ale elektronika do nich pewnie tak. Podejrzewam silnik BLDC.
    Osobiście polecam Gorenje. Sam mam pralkę Gorenje od 4 lat. Straszny "tłuk". Wielka ciężka trochę od siekiery ciosana, ale działa bezawaryjnie 4 ty rok. Duże drzwi, choć to już pewnie standard. Przeżyła już wiele: bardzo twarda woda (bez Calgonu! :D ), monety, fiżbiny i inne małe ciekawostki.
    Nie wiem jak z cenami części... bo nie kupowałem. Wszystko rozbieralne itp.
  • Poziom 8  
    Wychwalanie LG z mojej strony to żadna kryptoreklama :P Jestem sprzedawcą w sklepie RTV/AGD w Krakowie od 3 lat i po prostu z doświadczenia to mówię. Ale jeżeli chodzi o innych producentów to np 3 lata temu poleciłem teściom Samsunga i do tej pory nic się z nim nie dzieje.
    Co do Gorenje to akurat też mam pozytywne zdanie, pralki nie zachwycają może wyglądem ale parametry i ceny mają bardzo dobrze. A akurat u nas za sprzedanie pralki Gorenje mam dodatkową kasę więc jakbym chciał tu uprawiać jakąś kryptoreklamę to polecał bym przede wszystkim tą właśnie firmę :)
  • Poziom 27  
    Frania. Tania, oszczędna, bez zbędnych fajerwerków, raczej się nie psuje. A gdy po 40 latach korozja porobi dziury (albo np. wybuch granatu), można zawsze z silnika zrobić np. szlifierkę. Producent wyprzedził swoją epokę i pomyślał o recyklingu. Ciężko tylko ją dostać.