Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexus 7 II LTE nie można połączyć z kontem google

05 Wrz 2014 22:45 1329 6
  • Poziom 12  
    Witam. Zakupiłem nexus 7 II 32 GB LTE. Posiadam też nexusa 7 I 16gb WiFi. Więc orientuje się nieco w temacie.
    Tableta kupiłem używanego. Nie wiem czy ktoś go rootował w każdym razie normalnie łączę się z siecią domową WiFi internet śmiga jedynie przy próbie synchronizacji z kontem google jest problem. Po wpisaniu hasła wyskakuje
    "Nie można nawiązać połączenia z serwerem
    Może to być tymczasowy problem lub urządzenie z systemem android może nie być przystosowane do usług transmisji danych. Jeśli problem nada występuje skontaktuj się z działem obsługi klienta"

Myślałem że to coś związane z weryfikacją dwuetapową którą miałem włączoną ale wyłączyłem ją i nadal to samo.

PS ustawienia fabryczne i wipe robiłem.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Moderator Programowanie
    Zacznij od najprostszego: w ustawieniach karty wifi ustaw primary DNS na 8.8.8.8
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Dobra na tablecie znalazłem w opcjach zaawansowanych cos takiego. Dns 1 zmieniłem na 8.8.8.8 ale to nic nie dało. Nexus 7 II LTE nie można połączyć z kontem google
  • Moderator Programowanie
    Dobra. Trochę się wdarł tutaj chaos.
    Pisze kolega, ze logował się do sieci WiFi i nie można zsynchronizować konta.
    Więc napisałem o ustawieniach karty WiFi.
  • Poziom 12  
    Sory trochę robię zamieszanie faktycznie. Logowałem się zarówno przez wifi jak i bezpośrednio przez LTE.

Pewnie nic nie wniesie ta informacja do tematu ale dziwna sprawa jeśli chodzi o aktualizacje. Ogólnie jest informacja ze system jest aktualny. Jak naciskam sprawdź teraz nic sie nie dzieje. Ale "Dostępność aktualizacji sprawdzono w dniu 1.01.1970" ;)

Android 4.4.2

Dodatkowo nowego konta też nie mogę utworzyć bo po wpisaniu nazwy użytkownika jakiejkolwiek wyskakuje że jest niedostępna.
  • Poziom 33  
    Witam
    Jeśli router jest dobrze skonfigurowany to primary DNS ustaw na Router czyli 192.168.8.1
    Czy na router możesz zapingować i jest łączność i brak tylko internetu, czy też nie masz łączności z routerem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Pisałem na początku że internet chodzi jedynie z kontem google problem.