Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T i TV Sat na dwa TV. Posiadam antenę Sat z konwerterem Twin...

05 Wrz 2014 23:54 1350 4
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich i proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu:

Chciałbym do dwóch telewizorów doprowadzić TV Sat i DVB-T. Posiadam antenę Sat z konwerterem Twin i z niego doprowadzam sygnał do dwóch dekoderów. Teraz zainstalowałem antenę Yagi 16 elementową z symetryzatorem i chciałbym wysłać sygnał do obydwu telewizorów. Próbowałem zrobić to tak:

Rozdzielacz Badmor RI-2, gdzie doprowadziłem sygnał DVB-T i rozdzieliłem: pierwsze wyjście bezpośrednio na telewizor nr 1(bliżej anteny) oraz drugie wyjście na sumator TV i TV Sat i jednym kablem do drugiego pokoju, gdzie znajduje się gniazdko abonenckie. Niestety po równoczesnym podpięciu do sumatora sygnału z anteny naziemnej oraz satelitarnej wystąpił brak sygnału DVBT na obu telewizorach-sygnał Sat był w porządku. Próbowałem zastosować wzmacniacz WK-1 przed rozdzielaczem, żeby wzmocnić sygnał, ale to nic nie pomogło. Gdzie popełniam błąd. Czy do wzmacniacza WK-1 w antenie zamiast symetryzatora powinien być wzmacniacz?
  • Poziom 24  
    Daj se spokój z tym Badmorem i tą podpowiedzią. I jedno i drugie do bani. Ten post usunąłem.[Mirek Z.]
    Zastosuj sumator AXING SWE 30-01 i gniazda końcowe.
  • Poziom 2  
    Mam sumator Axing 20-01, i rozdzielacz-pierwszy plan był tak, ponieważ chciałem sygnał z konwertera i z jednej gałęzi rozdzielacza podpiąć bezpośrednio do TV i dekodera(blisko anten) a drugie odgałęzienie z rozdzielacza do sumatora wraz z drugim kablem z konwertera do gniazdka abonenckiego w drugim pokoju. Widzę, że dzięki Axing 30-01 ominę rozdzielacz Badmora a kable z konwertera Twin oraz naziemnej podłącze bezpośrednio do sumatora a z niego od razu do gniazdek abonenckich.
  • Poziom 2  
    A czy jeśli zajdzie potrzeba wzmocnienia sygnału DVBT to, nie będzie z tym problemu?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

szortab napisał:
    A czy jeśli zajdzie potrzeba wzmocnienia sygnału DVBT to, nie będzie z tym problemu?

Oczywiście, że nie będzie żadnego problemu ze wzmocnieniem sygnały, chociażby poprzez dołożenie wzmacniacza wewnętrznego czy budynkowego, który jakby nie patrząc ma znacznie lepsze parametry niż te wzmacniacze "do-puszkowe" czy "przy-antenowe".

Pozdrawiam.