Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie inwertera + paneli do potrzeb mini elektrowni

Georg1981 23 Wrz 2014 10:50 4425 35
  • #31 23 Wrz 2014 10:50
    nethorse
    Poziom 13  

Witam.
    Bo się panowie namieszało...
    Do kolegi freebsd:
    "AC" - to nie typ bezpiecznika tylko oznaczenie prądu przemiennego ang. alternating current
    "B" - to rodzaj charakterystyki danego zabezpieczenia.
    typ B- od 3 In do 5In,
    typ C od 5In do 10In ,
    typ D- od 10In do 20In
    In prąd znamionowy wyłącznika
    do Adamt27:
    Kolego dziennik ustaw to nie wszystko. Poczytaj regulamin zakładu energetycznego dołączonego do umowy. OZE w żadnym wypadku nie jest zabronione jednak aby legalnie podłączyć to do "ogólnopolskiej" sieci należy zgłosić to do zakładu energetycznego wraz ze stosownymi papierami...
    Wytłumaczenie tego jest bardzo proste, gdyby była samowolka to ktoś wpadł by na pomysł wykonania garażowego inwertera bez certyfikatów i innych pierdół który wprowadzał by zakłócenia i inny syf do sieci, nie tylko do twojego gniazdka ale całej sieci a to już jest własność zakładu energetycznego który odpowiada za "jakość" prądu.
    Tak nawiasem to ostatnio miałem pierwszy raz styczność z kontrolą z ZE u klienta. Prawie 4 KWp zamontowane, papiery w trakcie składania do ZE, no ale ciekawość jak to działa wzięła górę, niestety nieprzewidziany czynnik sąsiadów którzy "uprzejmie donoszą" wkradł się w to wszystko. Wczoraj kontrola, dzisiaj telefon do mnie z ZE, sprawa w toku i straszą jakimiś karami (Tauron Południe)
    A reszta to tak jak już koledzy powiedzieli...
    Pozdrawiam.

• #32 24 Wrz 2014 07:27
    freebsd
    Poziom 34  

nethorse napisał:
    Do kolegi freebsd:
    "AC" - to nie typ bezpiecznika tylko oznaczenie prądu przemiennego ang. alternating current
    "B" - to rodzaj charakterystyki danego zabezpieczenia.
    typ B- od 3 In do 5In,
    typ C od 5In do 10In ,
    typ D- od 10In do 20In
    In prąd znamionowy wyłącznika

My nie pisaliśmy o zabezpieczeniu nadmiarowoprądowym tylko różnicowoprądowym, które dzieli się ze względu na rodzaje wykrywanego prądu upływu np: A, AC, B.

• #33 24 Wrz 2014 13:52
    Georg1981
    Poziom 5  

Dokładnie do czasu jak długo mam jeszcze tarczowy licznik mogę kontrolować zużycie przesył do ZE. A potem albo za 0,14zł sprzedawać albo stworzyć taki system aby w chwilach najlepszych warunków pogodowych odłączył się on od ZE i sam utrzymywał dom. Nie sztuką jest kupić od nich za 0,63 a oni mam po złodziejskiej cenie za 0,14zł. Sztuką jest zminimalizować kupowania od nich energii do zera a oddanie im energii natomiast na full korzyści. Czy mi się to uda tego nie wiem bo dopiero pierwszy raz przeczytałem o tym że jest inwerter który pracuje i daje energię w chwili kiedy nie ma zasilania od strony ZE a to moim zdaniem przełom. Zero aku tylko same słońce.
    Jednak prawdą jest ze licznik mam wymieniony 4 lata temu i zapewne szybko mi tarczówki na elektronika nie wymienią jeszcze. Wiec nie ma co sie wychylać z tą papirologią.

I tak w tej dziedzinie raczkujemy kuszą zachęcają ale realnia naszego kraju nie dają nam pełnych możliwości.

• #34 24 Wrz 2014 22:53
    nethorse
    Poziom 13  

freebsd napisał:

My nie pisaliśmy o zabezpieczeniu nadmiarowoprądowym tylko różnicowoprądowym, które dzieli się ze względu na rodzaje wykrywanego prądu upływu np: A, AC, B.

Oczywiscie masz rację. Nie wiem dla czego z biegu przeczytałem "nadmiarowy". Zwracam honor :-)

• #35 25 Wrz 2014 12:11
    nethorse
    Poziom 13  

Georg1981 napisał:
    Dokładnie do czasu jak długo mam jeszcze tarczowy licznik mogę kontrolować zużycie przesył do ZE..

No ok ale masz tarczowy z blokadą "cofania" czy jeszcze starszy który kręci się do tyłu? Jeśli ten drugi to tylko zazdrościć jeśli natomiast pierwszy to bez strażnika w postaci np: wattrouter-a oddajesz im ten prąd za darmo (a tak miałbyś 0,14 zł ;-) ). Oczywiście wszyscy dążą do tego żeby maksymalnie zużyć "prąd" z PV na potrzeby domu a jedynie braki mocy "dobrać" z sieci. Raczej nie uda się to w 100% ale jak można zaobserwować na tym forum jest to możliwe w bardzo dużym stopniu.

• #36 25 Wrz 2014 23:23
    Georg1981
    Poziom 5  

Mam ten starszy. Licznik kreci się w obie strony, więc oddając im prąd będzie cofał się licznik. Jedyny minus to aby nie widzieli tego podczas odczytu licznika ale i na to jest opcja Licznik mam w domu więc zanim wejdzie na spis to da sie odłaczyć inwerter.