Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Pro 10 Dual - Nie można naładować tabletu.

TheKrzychuuuuu 06 Wrz 2014 08:13 3729 1
  • #1 06 Wrz 2014 08:13
    TheKrzychuuuuu
    Poziom 9  

Witam!
    Ostatnio tablet nie chciał mi się ładować. Siedział mi więc pare dni podłączony do ładowarki myśląc "może coś podładuje", jednak nic to nie dało. Okazało się później że kondensator (nie wiem pewnie czy tak to się nazywa. W każdym bądź razie taka mała czarna puszeczka [możecie mnie wyśmiać jakby co :P]) w ładowarce "wybuchła". Nie zastanowiając się długo kupiłem inny zamiennik do kiano na allegro. Po podłączeniu tablet się uruchomił, ale zaraz po włączeniu wyskoczył komunikat androida o niskim poziomie baterii (powiecie, że to nic, ale komunikat wyskakiwał po 2 razy na sekunde z wesołym dzwiękiem). Jakimś cudem udało mi się wejść o ustawień fabrycznych i.... jakoś tablet naładowałem do pełna i działał przez chwile jak ta lala, ale zapomniałem o nim i mi sie rozładował i chciałem go podłączyć ponownie i.. znowu ten sam problem tyle, że ustawienia fabryczne nic nie dają. W życiu nie oddam go do serwisu kiano (powód poniżej). Jakieś pomysły??

Pozdrawiam,
    Krzysiek

NIE MUSISZ TEGO CZYTAĆ (to tylko moje żale na serwis Kiano :)):
    Ostatnio oddałem tablet na gwarancje (jakieś 3 miesiące temu), ponieważ taśma lcd była zepsuta i ekran migał. Byłem miło zaskoczony, gdy kurier wziął mi tablet i bez żadnego gadania przywiózł mi go "naprawionego" spowrotem po ok 2 tygodniach.
    Dlaczego naprawionego jest w cudzysłowiu? Dlatego, że gdy go uruchomiłem w celu sprawdzenia na początku wydawało mi się że ten serwis naprawił wszystko super a opinie na internecie o tym serwisie są wyssane z palca... jednak po krótkich oględzinach znalazłem co zepsuli, a mianowicie był to dzwięk :P . Pomyślałem, że pewnie kabelek od głośniczka urwał się w czasie transportu. Otworzyłem więc tablet i.... LEŻE NA PODŁODZE ZE ŚMIECHU. Chodzi tu o to, że ten serwis był na tyle PROFESJONALNY, że skleił wszystko co mógł taśmą izolacyjną (prawdopodobnie był to jakiś artysta, bo użył 3 kolorów taśmy :P). Wtedy to okazało się, że w tablecie są 2 głośniczki do których prowadzą 4 kabelki. Głośniki były umiejscowione na tylnej klapce zaklejona (a jakże) taśmą izolacyjna. Najlepsze było to, że jakimś cudem kabelki były też zaklejone obok tych głośniczków :P. Przylutowałem je i dzwięk działał :P (2 minuty roboty).

0 1
  • #2 06 Wrz 2014 16:30
    marek216

Poziom 43  

Podaj prąd ładowania na wyłączonym i włączonym tablecie.
    Podaj napięcie baterii w chwili kiedy tablet ma problemy z ładowaniem?
    Podaj prąd poboru z zasilacza bez podpiętej baterii przed i po włączeniu.

3