Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp compaq nx6110 - modem huawei e372

agneziaj 06 Sep 2014 09:34 1506 6
 • #1
  agneziaj
  Level 11  
  Witajcie :) Wczoraj korzystałem na laptopie z internetu bezprzewodowego za pomocą modemu huawei e372 pod usb w sieci orange. Wyłączyłem laptopa i włączyłem z podłączonym modemem i teraz w ogóle nie działa wyświetlacz w laptopie. System uruchamia się normalnie bo jest dźwięk, który mi o tym oznajmia (jest to system win xp ;)) Teoretycznie mógł paść wyświetlacz ale...dziewczyna, która na co dzień używa tego modemu na innym nowszym laptopie z win 7 mówi, że to normalne, że gdy się włączy laptopa z podłączonym modemem to właśnie nie działa wyświetlacz. I musi zrestartować system w laptopie albo w ogóle wyjąć i włożyć baterię i wtedy wyświetlacz zaczyna działać normalnie. Trochę to dziwne, nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem. Może dlatego, że sam na co dzień używam netu przewodowego przez router ;) Co teraz zrobić? Co się w ogóle stało? Coś się uszkodziło czy może da się to naprawić bez rozkręcania laptopa? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 • Helpful post
  #2
  Exorcysta
  Level 13  
  Nie to nie jest normalne ;) wywal to dziadostwo a jak jest na gwarancji to reklamój. Lepiej stracić kilka zł na modem niż laptopa.

  Ps. Nie działa sama matryca czy tylko podświetlanie ? (Poświeć latarka na matryce).
 • #3
  agneziaj
  Level 11  
  Kurcze, teraz sprawdzałem i świeciłem latarką ale nic nie widziałem. Może nie wiem jak świecić. Natomiast zauważyłem, że jak dobrze się wejrzeć w ciemniejszym pomieszczeniu, to w momencie startu systemu widać jakieś delikatne błyśniecie na wyświetlaczu. Oczywiście więcej już tego modemu nie podłączę ale na razie to chcę jakoś naprawić laptopa.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Jak teraz bardziej pod słońce popatrzyłem to pojawia się w momencie startu systemu na moment taki poziomy delikatny pas. Oj, coś źle to wygląda.
 • Helpful post
  #4
  Exorcysta
  Level 13  
  Ps. Świec dopiero jak usłyszysz dźwięk. Uruchamiania ;). I podlącz go do jakiegoś monitora przez DVI, hdmi . Zobacz czy normalnie wyświetla na monitorze.

  Edit. Sprubój zresetować biosa. Wystarczy że odkręcisz dwie śrubki, wyciągniesz klawiaturę i odczepisz na godzinkę jeden kabel. Manual Service strona 141 (RTC Battery).
 • #5
  agneziaj
  Level 11  
  Wyjąłem tą baterię RTC na półtorej godziny i niestety nie pomogło :( Co teraz zrobić?
 • Helpful post
  #6
  Exorcysta
  Level 13  
  Skoro system się normalnie uruchamia to zostało ci tylko odłączyć matryce i pomierzyć napięcia na stykach niestety tu wymiękam bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Mam nadzieje że ktoś ci pomoże przejść przez ten proces. I wymyśli jak to się mogło stać. USB nie są nawet podłączone do tego samego układu :/ Za obraz odpowiada mostek północny a za USB południowy... Matryce możesz prawdopodobnie odkręcić bez rozkręcania całego laptopa. Poszukaj na internecie jakichś filmików. Sam się chętnie czegoś więcej dowiem. Zostawiam resztę mądrzejszym. :)

  Ps. Teraz jak oglądam płytę na zdjęciach to faktycznie porty USB są zaraz obok wyjścia matrycy. Może się coś spaliło. Niestety to już serwis. to kremowe plastikowe prostokątne obok portów usb. Możesz rozebrać i przeprowadzić inspekcję wizualną. Może to jakiś tani układ.

  hp compaq nx6110 - modem huawei e372
  hp compaq nx6110 - modem huawei e372

  Pps. Podłączałeś go do jakiegoś monitora ? Czy działa ? Jeżeli jesteś wstanie odpalić go na zewnętrznym monitorze to sprawdź czy USB działa. Jesżeli coś spaliło to wydaje mi się że powinno też uszkodzić USB.
 • #7
  agneziaj
  Level 11  
  Niestety na razie nie mam możliwości podłączenia drugiego monitora. Mogę ewentualnie podpiąć pod inny laptop lub pod telewizor. Pod co będzie prościej podłączyć? Jak się przyjrzałem foto, to w moim laptopie są zamienione porty usb z wyjściem kabla rj-45. Czyli modem usb miałem podłączony tam gdzie na powyższym foto jest wyjście kabla do internetu.