Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 SW Premium 1,6 ben - Problem z elektroniką i uruchamianiem

Megane I 06 Wrz 2014 09:40 1551 11
  • #1 06 Wrz 2014 09:40
    Megane I
    Poziom 11  

Witam wszystkich.

Posiadam Peugeota 307 SW Premium 1,6 benzyna z 2004 r. Wszystko było ok, ale kilka dni temu nastąpił problem. Przyjechałem jak zawsze po pracy do domu, auto zamknąłem i poszedłem. Po 3 dniach chciałem je uruchomić i niestety nie udało się. Po pierwsze był problem z centralnym zamkiem, pilot w kluczyku nie otwierał i nie zamykał drzwi, tak jakby nie miał siły. Musiałem je otworzyć ręcznie. Następnie wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam i nic, wszystkie kontrolki gasną, tak jakby odcinało się całkowicie napięcie. Pokazywała się także informacja, ze poduszka pasażera jest wyłączona. Po kilkunastu próbach uruchamiania nic się nie zmieniło. Zadzwoniłem po pomoc, przyjechał serwis, podłączył swój sprzęt ( jakiś przenośny akumulator ) i auto odpaliło za pierwszym razem. Był to wieczór, więc już nie używałem auta. Następnego dnia próba uruchomienia auta nie udała się. Pomyślałem, że trzeba naładować akumulator. Po kilkunastu godzinach ładowania, nadal nic się nie zmieniło. Po próbie uruchomienia nadal gasną wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej, odcina się całkowicie prąd. Po cofnięciu kluczyka wszystkie kontrolki zaczynają świecić, gra radio, działają spryskiwacze szyb, ale nie działają wycieraczki, no i nie mogę zamknąć auta pilotem w kluczyku.

Bardzo proszę o informacje i porady. Czy akumulator padł całkowicie? Pomyślałem, że może bateria w kluczyku jest wyczerpana, ale jeżeli to byłoby przyczyną problemu to obsługa serwisowa także nie uruchomiłaby auta, a im się udało.

Trochę się rozpisałem, ale chciałem jak najdokładniej opisać cały problem.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

1 11
  • #2 06 Wrz 2014 19:04
    Megane I
    Poziom 11  

Nie rozumiem dlaczego przeniesiono mój wpis tutaj. Opisałem dokładnie całą sytuację, żeby uniknąć wstępnych pytań typu " czy aby dobrze podłączyłeś ładowarkę do akumulatora? lub "czy masz zaśniedziałe klemy?" itd.

Podłączyłem ponownie ładowarkę do akumulatora i pokazuje mi, że jest w pełni naładowany. Wsadziłem do auta i żadnej zmiany. Nadal nie mogę uruchomić silnika, gasną kontrolki cały czas, silnik nawet nie drgnie, cisza. Rozrusznik też nawet nie drgnie. Dziwi mnie ta sytuacja.

Czy ktoś może mi pomóc? Bardzo proszę. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Próbowałem też uruchomić silnik podłączając na krótko kablem (-) akumulator i karoserię, również bez zmian, nadal cisza. Czy zatem wszystko wskazuje na wadliwy akumulator?

0
  • #3 07 Wrz 2014 16:13
    Megane I
    Poziom 11  

Widzę, że nikt nie potrafi lub nie chce udzielić jakiejkolwiek porady czy informacji. Dziękuję bardzo.

0
  • #4 07 Wrz 2014 17:15
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A co tu pisać, wymień akumulator.

0
  • #5 07 Wrz 2014 17:37
    Megane I
    Poziom 11  

No jestem zmuszony kupić nowy akumulator, tylko dziwi mnie to, że światła świecą normalnie, radio gra, spryskiwacze działają, otwieram wszystkie szyby elektrycznie, ale nie działają wycieraczki, centralny zamek na pilota no i gasną kontroli na desce przy próbie uruchomienia. Czy to nie wydaje się zbyt dziwne jak na zużyty akumulator? ładowarka naładowała go w pełni, więc sam już nie wiem, co myślicie?

0
  • #6 07 Wrz 2014 17:43
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

To zmierzysz te spadki napięcia? Nic Ci nie daje do myślenia, że

Megane I napisał:
    podłączył swój sprzęt ( jakiś przenośny akumulator ) i auto odpaliło za pierwszym razem.
    Wskazuje to jednak na uszkodzenie Twojego akumulatora.

0
  • #7 07 Wrz 2014 17:54
    Megane I
    Poziom 11  

Właśnie daje mi to do myślenia, przekonany jestem na 80%, że to akumulator. Jutro kupię nowy i napiszę czy problem znikł.

0
  • #8 09 Wrz 2014 19:58
    Megane I
    Poziom 11  

Witam.

Kupiłem dzisiaj akumulator, wsadziłem i odpaliłem za pierwszym razem. Także problem rozwiązany, ale korzystając z okazji zapytam o jedną rzecz. Mianowicie chodzi mi o klimatyzację. Posiadam automatyczna klimatyzację, jeżeli jej nie wyłączę to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nadal ona będzie pobierała prąd? Zauważyłem, że spod maski po około 2 godzinach postoju nadal wydobywało się ciepło. Dokładniej ciepła byłą obudowa filtra powietrza, trochę akumulator i okolice.

Czy ktoś wie o co chodzi?

0
  • #9 09 Wrz 2014 20:04
    robokop
    Moderator Samochody

Dwie godziny to za mało żeby ostudzić 180kg metalu do temperatury otoczenia. Klimatyzacja zostaje wyłączona po wyjęciu kluczyka.

0
  • #10 09 Wrz 2014 20:13
    Megane I
    Poziom 11  

Nie żartuję. Różna cuda się zdarzają. Tym bardziej, że zdziwiło mnie takie rozładowanie akumulatora po 3 dniach, że nawet po 20 - godzinnym ładowaniu auto nie chciało odpalić. Obawiam się, że może jest jakieś zwarcie i pobiera mi prąd, jest to możliwe?

Sorry, ale wolę zapytać fachowców niż się martwić na zapas.

0
  • #11 09 Wrz 2014 20:31
    robokop
    Moderator Samochody

Nie ma żadnego zwarcia, tylko akumulator zwyczajnie się zmęczył życiem.

0
  • #12 10 Wrz 2014 18:44
    Megane I
    Poziom 11  

Ok rozumiem, dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

0