Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kangoo II 2003 - Brak ładowania, gasnąca kontrolka akumulatora- brak zapłonu.

maska22 06 Sep 2014 09:52 2160 7
    maska22
    Level 9  
    Na przedzie uprzedzam, że przeszukałem to forum wzdłuż i wszerz i nie znalazłem podobnego problemu. Kangoo II 2003 1,4 DCI
    Od jakiegoś czasu w moim kangusie dzieje się coś dziwnego, a mianowicie wkładam kluczyk do stacyjki celem jego odpalenia a tu takie dziwne (przekręcam kluczyk do ostatniej pozycji - odpalenie), rzeczy się się dzieją:
    - w tym momencie zaczyna migać kontrolka akumulatora słychać jakby dźwięk zwarcia i auto odpala. Po następnej próbie odpalenia przy przekręcenia kluczyka do drugiej pozycji (kiedy ładuje się komputer) gaśnie w moment kontrolka akumulatora
    auto nie odpala, nie dostaje w ogóle mocy.
    Pierwszym razem miałem tą historie dwa miesiące temu ale przyczyną prawdopodobnie był wyciek oleju z turbiny kiedy to olej kapał na rozrusznik po remoncie było już dobrze.
    I teraz tydzień temu historia się powtórzyła tak jak powyżej, auto poszło do mechanika (wymiana świecy żarowej, poprawienie uszczelki pod wtryskiem) mechanik upiera się, że wszystko gra i tydzień grało
    wczoraj to samo!
    Prośba, ktoś miał podobną sytuację ?
    To może zwarcie gdzieś na rozruszniku?

To nie jest sprawa akumulatora!

Proszę o pomoc!
    frankrom
    Level 19  
    Podaj dodatkową masę pomiędzy silnikiem a karoserią lub akumulatorem.
    maska22
    Level 9  
    Udało mi się go odpalić poprzez spuszczenie auta z lekkiej górki na biegu i wtedy ładowanie zaskoczyło. Auto zawiozłem ponownie do mechanika i stwierdził że mogę to być szczotki w rozruszniku. Czekam na diagnozę.
    User removed account
    User removed account  
    gawlo235
    Level 19  
    Jak nie kręci rozrusznikiem to daj plus na elektromagnes rozrusz. i zobaczysz czy szczotki czy kostka stacyjki
    frankrom
    Level 19  
    Czy ten mechanik opanował już ten temat?
    maska22
    Level 9  
    Wymienił mi elektromagnes w rozruszniku i hmm chodzi, choć mam taką nadzieję ale wolę nie zapeszać jak się znowu nic takiego nie pojawi to potwierdzę oficjalnie, że to wina tej części. Dziękuję za waszą pomoc.
    maska22
    Level 9  
    Potem sytuacja powróciła i gdyby ktoś miał takie coś to główną przyczyną było że kangurek gubił masę! Teraz jest ok!