Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z komunikacją Ca-6

hutnik 28 Apr 2005 09:15 2636 8
 • #1
  hutnik
  Level 19  
  Podłączyłem kabelek serwisowy z centralą Ca-6 uruchomiłem program Dload10 ,po wybraniu portu com oraz poleceniu komunikacja i połacz lokalnie z.. i tu wybieram typ centrali wyskakuje komunikat uruchom funkcje serwisowa Fs 112.
  Nie można centrali programować ani odczytywać danych proszę o pomoc.
 • #2
  Beni
  Level 20  
  Musisz z manipulatora wejść w tryb serwisowy, a następnie wywołać funkcję FS 112. Dopiero po tym nawiąż połączenie komputer - centala.
 • #3
  humek
  Level 32  
  aby program "gadał" z centrala musisz wydać dyspozycje z obu urzadzeń czyli tak jak napisał mój przedmówca.Jesli nie bedzie nadal chciała "zagadać" musisz sprawdzc ustawienia lub wykonać restart z kołków (jest szczegółowo opisane w instrukcji) i nastepnie dokonac połaczenia.Dziwie sie Tobie że chcesz ja oprogramowywac z komputera jest to prosta centralka i z manipulatora idzie tez szybko.
 • #4
  maniek70
  Level 11  
  Witam. Aby była komunikacja centrali z komputerem musisz sprawdzić czy: 1) Komputer na sprawny COM. 2) Nie uszkodzony jest kabelek do programowania( producent zaleca aby podłączyć kabelek, a dopiero potem włączyć komputer). 3) Hasła centrali i komputera ( wpisane one są w centrali) zgadzają sie z tymi w komputerze. Proponuje wejść w tryb serwisowy a następnie wejść w komórke "2"i "#" - hasło centrali i wpisać nowe np. 11#11#11# a następnie wejść w komórkę "3" i "#" hasło komputera i wpisać np. 22#22#22#. wyjść z trybu serwisowego. Teraz proponuje ponownie wejść w tryb serwisowy i nawiązać połączenie przez FS 112.
 • #5
  hutnik
  Level 19  
  Dziękuje ale może ja coś zle robię jak wejsc w Fs112 ?
 • #6
  aceton
  Level 26  
  a czy wogole znasz haslo serwisowe do tej centrali ?
 • #7
  Beni
  Level 20  
  Wpisujesz na manipulatorze:
  [hasło serwisowe (standardowo 12345)]#112#
 • #8
  maniek70
  Level 11  
  Można jeszcze wejść w tryb serwisowy " z kołków". Robimy to tak: Wyłączamy całkowicie zasilanie ( akumulator i sieć), następnie zakładamy zworę na pin oznaczony jako reset. Następnie załączamy akumulator i zasilanie sieciowe. Po kilku sekundach zdejmujemy zworę. Centrala powinna wejść w tryb serwisowy. Następnie wchodzimy do trybu komunikacji tj. 112#.