Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-42LD264E a napisy przy odtwarzniu USB

sr71 06 Wrz 2014 11:31 1290 1
  • #1 06 Wrz 2014 11:31
    sr71
    Poziom 10  

Witam
    Podczas zakupu telewizora nie przyszło mi na myśl, żeby dopytać czy poradzi sobie z odtwarzaniem napisów dla plików z pendrive'a (myślałem że dla nowych telewizorów to dzisiaj standard, tym bardziej ze ma na pilocie przycisk 'subtitle'!).

Niestety pomimo kilku prób nie udalo mi się go zmusić do ich wyświetlenia. Probowalem txt i srt w kodowaniu UTF-8, nazwa identyczna jak pliku z filmem.

Probówałem aktualizacji ze strony producenta, ale telewizor jest 'głuchy' na instrukcje ze strony jak i wszelkie proby wejscia w tryb 'k' (vol-) + (chanel+), (vol+) + (stdby), (9)+(stdby), itp.

Jedynym w co udało mi się wejście to FACTORY MENU z instrukcji serwisowej do LC-42LE30E, jednak nie ma tam nic co moglo by być pomocnym.

Proszę o pomoc w odblokowaniu wyświetlania napisów, bądz instrukcji wejścia w 'k mode' dla tego telewizora. Ostatecznie informacje jeśli ten telewizor nigdy nie będzie w stanie ich wyswietlić.
    Czy możliwym jest, że jeśli wersja pliku pkg jest <= od wersji oprogramowania telewizora to nie uruchomi on menu aktualizacji?

Info z FACTORY MENY:
    Brand: 2K14 Sharp
    Main-MCU Ver: V2.17 20140728
    Loader Ver: Ver.2.00
    NVM ver: V0.005
    Panel ID: 191
    Panel Type: PANEL_LCA500HVN04AD
    Model Name: LC-42LD264
    System Build: 2K14_Sharp_eu
    Scaler: MT5561

z góry dzięki

0 1
  • #2 10 Wrz 2014 10:34
    rem11
    Poziom 2  

Witam. Właśnie kupiłem Sharp'a LC-42LD264E i go testuje, całkiem przyjemne tv za tą cenę.A odnosząc się do tematu, nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy podczas odtwarzania materiału video wcisnąć przycisk Menu na pilocie i tam już wszystko jest: napisy, audio, rodzaj obrazu itp.

Pozdrawiam

0