Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie?

06 Wrz 2014 16:31 3996 3
  • Poziom 11  
    Witajcie,

pytanko jakie mam dziś do Was to czy wiskoza w moim "Żuku" jest sprawna czy nie?

Silnik ma strasznie wysoką temperaturę pracy, przy dużym obciążeniu wskazówka idzie nawet na czerwone, natomiast co na to wiskoza?

Jak nagrzeje silnik to mogę zatrzymac patykiem wentylator i utrzymam go w rękach, co jakiś czas szarpnie troszkę mocniej ale poza tym nic, różnica jest taka że na zimnym silniku nie szarpie.

Wiskoza jest padnięta czy to inny problem? Dodam, że nie ma osłony wentylatora na chłodnicy.

Zastanawiam się czy nie zamontować jakichś dodatkowych wentylatorów odpalanych z kabiny, bo osłony nie idzie dostać.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jak dobrze pamiętam to w żuku nie było sprzęgło wiskotyczne tylko elektromagnetyczne sterowane z dodatkowego czujnika temperatury.
    Też miałem z tym problem, pamiętam że dokręciłem śruby regulacyjne na sprzęgle elektromagnetycznym tak że wentylator był załączony na stałe, do tego blachy kierujące więcej powietrza na chłodnice i było ok.
  • Poziom 11  
    Wq instrukcji w Lublinie jest zastosowane sprzęgło wiskotyczne. Ale nie wiem jak sprawdzic jego działanie. Czy moja diagnostyka jest poprawna.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zaraz zaraz bo coś tu się nie rozumiemy pytanie w pierwszym poście było o żuka a teraz o lublina, w lublinie owszem jest sprzęgło wiskotyczne a w żuku elektromagnetyczne.
    Pomijam możliwość własnych przeróbek (być może masz pompę razem z wentylatorem z lublina ale oryginalnie jest tak jak piszę, zresztą lektura materiałów poniżej powinna rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania.
    Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie? Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie? Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie?
    Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie? Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie? Lublin 3574 - Wiskoza w wentylatorze - działa czy nie?