Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boatian 4t - Nie wchodzi na Obroty Ogien w z Tłumika Iskra w Gazniku

kaczor350 06 Wrz 2014 17:11 2169 6
  • #1 06 Wrz 2014 17:11
    kaczor350
    Poziom 6  

Witam mam Problem z Skuterem Boatian 4t Wymieniłem mu Cylinder z Tłokiem i Głowice wszystko było w komplecie oraz Gaźnik , Skuter ładnie pali ale nie wchodzi na obroty z wydechu leci ogień a w gaźniku widać Iskrę jak się podniesie Membranę.
    Czytałem ze to może być Wina Cewki lecz Sprawdzałem od innego skutera który chodzi i to samo Moduł Kupiłem nowy , Dziwi mnie jednak Fakt ze Tłok na Pozycji T nie jest u Góry tylko na F . ale ustawiłem zapłon według Tłoka do Góry i dopiero odpalił regulowałem Zawory , gaźnik nawet wymieniłem mu Dysze ale nadal to samo co to może być ?? Proszę o Pomoc

2 6
  • #2 06 Wrz 2014 17:54
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli kombinowałeś z zapłonem, nie mając o tym pojęcia, to masz efekt. Słyszałeś o kącie wyprzedzenia zapłonu. Poczytaj w literaturze a będzie wszystko jasne. W tajemnicy powiem Ci, że zapłon powinien być przed górnym punktem tłoka ;-)

2
  • #3 06 Wrz 2014 19:01
    kaczor350
    Poziom 6  

nic nie kombinowalem tam sciagłem stare czesci i załozylem nowe a zapłon ustawilem tak jak był

Dodano po 44 [minuty]:

Jak przestawie o jedno lub 2 zeby w te czy w te nie pali albo pali na pełnym gazie tu nie bd wina katu zaplonu

1
  • #4 07 Wrz 2014 15:47
    kaczor350
    Poziom 6  

Klin na wale był winy gdyż się ściął dzieki za pomoc

0
  • #5 07 Wrz 2014 16:12
    Zygaqra
    Poziom 34  

To nie klin był winien i nie on się ściął. Jeżeli szukasz winnych to jest nim ten , kto grzebał w silniku ;-). Nigdy nie odpala się silnika, dopóki koło zamachowe(magneto) nie jest porządnie przykręcone.

0
  • #6 07 Wrz 2014 17:46
    kaczor350
    Poziom 6  

Magneto ledwo szło odkrecic wiec raczej to nie była wina ze kiedys ktos grzewal tam

0
  • #7 07 Wrz 2014 18:01
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Klin nie trzyma niczego, on tylko ustala położenie koła.
    Całe siły są przenoszone przez stożek, wiec winny jest ten kto słabo dokręcił magneto lub nie odtłuścił połączenia stożkowego przed założeniem magneta.
    Dlatego klin został zerwany.

0