Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Harry/Johny II - Uwaga na podróbki tych modeli!

06 Wrz 2014 17:14 6354 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jakiś czas temu pojawiły się podróbki radiotelefonów President Johny II i Harry II.
    Ostatnio zauważyłem spory wyciek tych radii na znanym portalu aukcyjnym opisane jako produkt oryginalny.
    Z oryginałem wspólnego nie mają one nic poza nazwą, podzespoły w nich są o wiele gorszej jakości.
    Podpowiem wam, jak rozróżnić oryginał od podróbki.

-Oryginał ma 8mio cyfrowy numer seryjny, podróbka 9cio cyfrowy.
    Oryginał:

Podróbka:

-Oryginał ma napisy President i Harry II /Johny II na tej samej wysokości, ma też brązowawą szybkę przez którą widać wyraźnie wyświetlacz, podróbka ma czarną.

Oryginał:

Podróbka:(jak widać ma też napis Harry II nieco wyżej niż napis President).

-Oryginał ma lakier bardzo dobrej jakości, gładki w dotyku. Środkowa część obudowy NIE JEST pomalowana.

Oryginał:

Podróbka:

-Elektronika w oryginalnym Presidencie jest rozbudowana i bardzo dobrej jakości, na środku płyty głównej (często pod naklejką z cyferkami) znajduje się napis Uniden.

Oryginał:

Podróbka:

Inne są też śrubki trzymające obudowę, często pokręło RF Gain jest nie podłączone, jakość jest też dramatycznie gorsza, brak jest charakterystycznego dźwięku przy włączaniu.

Do napisania tego tematu zmotywowała mnie aukcja poniżej:
    http://www.allegromat.pl/aukcja164324 (została zarchiwizowana przez allegromat, więc nie wygaśnie).

Jak widać sprzedający nie napisał, że jest to podróbka, a naiwni ludzie licytują, cena wynosi już 170zł a do końca aukcji zostało 5 dni.

Część zdjęć jest moja, część pochodzi z internetu, a część z tematu kolegi ARTURSSS którego to temat- niestety skończył w koszu.

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do oryginalności swojego radia, pisz na PW- pomogę :)

Prosiłbym w razie możliwości o przyklejenie tematu.

Przedstawiłem tutaj radiotelefon president harry II, ale w Johnym znaki szczególne podróbek są identyczne :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

TytusBomba napisał:
    Jakiś czas temu pojawiły się podróbki radiotelefonów President Johny II i Harry II.

Dla ścisłości to Johny II jest jako Johnny II (a chyba jednak jako Johnny II ASC).

Cytat:
    Ostatnio zauważyłem spory wyciek tych radii na znanym portalu aukcyjnym opisane jako produkt oryginalny.
    Z oryginałem wspólnego nie mają one nic poza nazwą, podzespoły w nich są o wiele gorszej jakości.

Forum to nie zajmuje się oceną czy to oryginał czy nie - ale jednak taka podpowiedź jest jakby idąca w dobrą stronę takich podpowiedzi. :spoko:

Cytat:
    Inne są też śrubki trzymające obudowę, często pokręło RF Gain jest nie podłączone, jakość jest też dramatycznie gorsza, brak jest charakterystycznego dźwięku przy włączaniu.

Wyjaśniając Nam te szczegóły - możemy domniemywać, że sprawdziłeś również poprawność parametrów tego urządzenia zgodnie z danymi technicznymi. :?:

Cytat:
    Do napisania tego tematu zmotywowała mnie aukcja poniżej:
    http://www.allegromat.pl/aukcja164324 (została zarchiwizowana przez allegromat, więc nie wygaśnie).

Z przykrością muszę napisać (oby tak nie było), że taka interpretacja "aukcyjna" może być również spowodowana chęcią anty-reklamowania produktu będącym w konkurencji sprzedażnej z Twoim nick-iem.
    (przepraszam ale mogę mieć takie podejrzenie)
    _____

:D
    Cytat:
    Jak widać sprzedający nie napisał, że jest to podróbka, a naiwni ludzie licytują, cena wynosi już 170zł a do końca aukcji zostało 5 dni.

:D

Trudno "wymagać" aby sprzedawca napisał "prawdę" - a wręcz jestem przekonany, że powinien "wychwalać nad Niebiosa" sprzedawany produkt. :D
    _____

Cytat:
    Prosiłbym w razie możliwości o przyklejenie tematu.

Myślę , że pozostawimy to na ogólnym Forum.
    (jeżeli Administracja nie będzie miała nic przeciwko)

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie robię żadnej antyreklamy, ani nic nie sprzedaję- po prostu mam oryginalnego Harrego i wiem, co potrafi to radio. A jego złe opinie biorą się właśnie z powodu używania podróbek.
    Tu masz wypowiedź eksperta: https://www.youtube.com/watch?v=tAIRdDi6Dv0

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Witam, zobaczyłem wypowiedź eksperta na YouTube, no cóż może On jest ekspertem od lakierów i długości wkrętów?
    ... gdzie porównanie parametrów radiotechnicznych radia jednego i drugiego?
    może kolega wskazać taki link?
    Marek
  • Poziom 10  
    Proponuję przejrzeć inne filmiki tego fachowca.
    Wspomnę, że podróbki mają tylko gałkę RF Gain, która w ogóle nie jest podłączona.
    Więc według Ciebie jaki sens ma porównywanie parametrów takiej podróby, w której nawet modulacja jest zniekształcona?
  • Poziom 42  
    Bardzo ciekawy temat i do tego głos szanowanych przeze mnie Kolegów Krótkofalowców. Ze swojej strony chciałbym jedynie dorzucić, że nie zgadzam się z twierdzeniem Kolegi SP5ANJ:
    Cytat:

Trudno "wymagać" aby sprzedawca napisał "prawdę" - a wręcz jestem przekonany, że powinien "wychwalać nad Niebiosa" sprzedawany produkt.

Sądzę, że etyka w handlu jest tak samo niezbędna, jak tlen w procesie oddychania. Gdybyśmy przyjęli ten biegun jako normę, dość szybko upadły by wszelkie (no, realnie powiedzmy: większość) szumowiny i męty okłamujące swoich Klientów. Ta mądrość jest znana od setek lat i w normalnych czasach zawsze się sprawdzała. Dobry sprzedawca przywiązywał Klientów do siebie na dłużej, a męt, oszust z żółtymi oczkami pod okrągłymi okularkami był realnie karany i siłą rzeczy wypadał z rynku (czasem wręcz dosłownie). Piszę tak na wszelki wypadek, żebyśmy nie zapomnieli, czym jest uczciwy handel, a czym patologiczny szwindel. Oczywiście z wyrazami szacunku dla Kolegów :-)
    Witam.

TytusBomba napisał:
    Proponuję przejrzeć inne filmiki tego fachowca.

Bardzo proszę abyś nie sugerował się takimi nagraniami i nie wyobrażał sobie, że jak zobaczysz SAXON-a to od razu zrozumiesz zasadę działania pompy wodnej czy użytkowania młotka.

Przeanalizuj Jego wszystkie nagrania a w szczególności te, w którym pokazuje szumy własne odbiorników - ostatni model nie szumi bo ma załączoną blokadę SQ. :D
    Porównaj Jego przeróbki stopnia mocy nadajnika w CB - to jakby pomsta do Nieba i z tego słynne powiedzenie "przerobiłem nadajnik bo żarówka się mocniej świeci".

Wiadomo, że są serwisy lepsze, gorsze a nawet z tych Bardzo dobrych i tych Bardzo złych.
    Analizując wypowiedzi korzystających z usług czy porad z tego rodzaju filmików a i opierając się na pogłoskach z innych serwisów - mogę spokojnie zasugerować, że "wzmiankowany wyżej" nie należy do "elity" serwisowej w Warszawie (oj nie).

Cytat:
    Wspomnę, że podróbki mają tylko gałkę RF Gain, która w ogóle nie jest podłączona.

Tutaj jak najbardziej jestem Za takich wypowiedzi.

Cytat:
    Więc według Ciebie jaki sens ma porównywanie parametrów takiej podróby, w której nawet modulacja jest zniekształcona?

Zniekształcenie modulacji to może być problem bardzie skomplikowany i jakby niezależny od takiej podróbki.
    Nie jest to argumentem takiej wypowiedzi, ponieważ zniekształcenia i wzbudzenia po stronie m.cz. modulacji może mieć kilka innych "powodów", np :
    - uszkodzony MIK pojemnościowy (dość częsta usterka)
    - za wysokie napięcie zasilania MIK
    - za duże wzmocnienie układu IC201 (zdarza się prawie w 20% radii)
    - bardzo źle dobrany R234 (brak powtarzalności i bardzo częsta usterka)
    - D205 (zdarza się)
    - T302 (bardzo rzadko - zwarcia między-zwojowe)
    - D204 (dość często)
    - czy nawet strojenie L205
    - czy nawet brak C201 (w tzw. oryginale) (rzadko)

Reasumując, czy Ty nie zauważyłeś, że (na ostatnich Twoich zdjęciach) są to dwa różne urządzenia co do elektroniki a będące w tym samym opakowaniu. :?:
    Zobacz ile mamy takich przykładów - chociażby w modelu Uniden PRO520xl gdzie mamy już 5-tą wersję urządzenia i 4-ry różne płyty z elektroniką.

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    W kwestii formalnej: raczej trudno mówić o tym, że ktoś chciałbym podrabiać radio, bo to mało opłacalny biznes: to nie chińska koszulka, która w sklepie kosztuje 500zł a dziecko w fabryce w Azji robi ją za 5zł.
    Ale do rzeczy: dzisiaj świat działa tak, że właściciel marki czy znaku handlowego zamawia produkt wedle specyfikacji lub wg. oferty zewnętrznej 'fabryki' i zleca naniesienie logo na panel frontowy (tak jak DVD z napisem 'Diora' to sprzęt z Chin z polskim logo na panelu).
    Równie dobrze, właściciel marki President mógł zmienić podwykonawcę na innego, które siłą rzeczy ma inną linię i używa innych komponentów. Ma do tego prawo. Tak samo parametry mogą się różnić - w każdej instrukcji obsługi jest zastrzeżenie, że parametry sprzętu mogą ulec zmianie.
    Natomiast ja, gdybym był importerem sprzętu President, sprzedawał legalnie importowany sprzęt i zobaczył że ktoś posądza mnie o sprzedaż podróbek to delikatnie dałbym mu do zrozumienia że może za to ponieść surowe konsekwencje z paragrafu 212 KK.
  • Poziom 10  
    President był oburzony gdy dowiedział się o tych podróbkach, i obiecał coś z tym zrobić. I zrobił- bo nowego napływu już nie ma do Polski tego sprzętu, lecz tak czy siak dostało się kilkanaście kartonów.
  • Moderator Samochody
    ...nie lepiej kupić M-Tech Legend II? W środku też płyta UNIDENa, jedynie brak ASC. Z tego co się orientuję, to w Europie radia Unidena można kupić pod markami President, M-Tech oraz Stabo.
  • Poziom 10  
    Co do M-Tech, Stabo się zgodzę... Ale uniden z President'em wspólny ma tylko wygląd i napis na płycie głównej. Tutaj macie dowód: https://www.youtube.com/watch?v=dZoW1xuT-fw&list=UUMYLf0uwJNVxlKvSgMhBaew

Ja mam Cb Radio Harry II z tym, że mam w 100% pewność, że jest on oryginalny. Kupiłem go na allegro za 170zł z anteną, głośnikiem zewnętrznym, kartą gwarancyjną (jeszcze ważną) i instrukcją obsługi. Na karcie gwarancyjnej jest pieczątka ARTURSSS. Radyjko ma poprawione ASC i sprawuje się znakomicie.
  • Poziom 34  
    TytusBomba, przestań pisać o youtube jak o wyroczni, obejrzałem parę ich filmików: - tam są "experci" jak nie przymierzając z koziej d**y klarnet, no chyba że to ty na tych filmikach jesteś, to nie dziwię się że ich tak promujesz. A jak już pisali moi przedmówcy, President jak i Stabo (który od pary lat jest własnością Presidenta) w większości firmują radia Unidena sprzedając je jako własne (nazwa i logo). Oczywiście te radia mają parametry dostosowane do wymagań UE. Radia Unidena sprzedawane pod własną nazwą mają parametry dostosowane do rynku amerykańskiego i nie są dopuszczone do obrotu w Europie, co nie oznacza że są gorsze, po prostu nie są dostosowane do naszych uwarunkowań.
    President nie produkuje żadnych radii.
    M
  • Poziom 10  
    Wawrzyniec napisał:
    TytusBomba, przestań pisać o youtube jak o wyroczni, obejrzałem parę ich filmików: - tam są "experci" jak nie przymierzając z koziej d**y klarnet, no chyba że to ty na tych filmikach jesteś, to nie dziwię się że ich tak promujesz. A jak już pisali moi przedmówcy, President jak i Stabo (który od pary lat jest własnością Presidenta) w większości firmują radia Unidena sprzedając je jako własne (nazwa i logo). Oczywiście te radia mają parametry dostosowane do wymagań UE. Radia Unidena sprzedawane pod własną nazwą mają parametry dostosowane do rynku amerykańskiego i nie są dopuszczone do obrotu w Europie, co nie oznacza że są gorsze, po prostu nie są dostosowane do naszych uwarunkowań.

Nie to nie jestem ja, tamten Pan jest z Warszawy, ja z Świętokrzyskiego.
  • Poziom 30  
    TytusBomba napisał:

Nie to nie jestem ja, tamten Pan jest z Warszawy, ja z Świętokrzyskiego.

A ja z lubelskiego, Polska G,
    Ale podtrzymuję swą opinię, "lakiernik i spec od długości wkrętów" ukazujący się na ścianie sklepu to dla mnie troszeczkę za mało,
    ..być może podróba jest lepsza od oryginału, krzyk na forum, że gorsza,
    powyżej koledzy proponują linki, niech je podadzą, linki z pomiarów parametrów oryginału i kopii.
    ps czy z Wa-wy, Kielc, czy z Polski G jak ja, .... problemem jest radio,
    po to jest ELEKTRODA?
    niech ktoś pomierzy parametry tych radi, potencjalny użytowicz kupuje to samo co tańsze, sugeruje się farbą, śrubkami... i co z tego?

ps2: wiem, że nawet jak sprawa zakończyłaby się w sądzie, to i tak PRESIDENT wygra, ale finansowo straci

ps3.
    w latach 60-tych, w których związałem się z krótkofalarstwem, nie było takich problemów!!!!!!
  • Poziom 11  
    Wracając do tematu. Kupujmy w normalnych sklepach. I temat głowy...