Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest sens wystawiania niemieckiego auta na polskich portalach?

ablativus01 06 Wrz 2014 18:37 1968 25
  • #1 06 Wrz 2014 18:37
    ablativus01
    Poziom 9  

Witam,

rodzina z Niemiec chce sprzedać samochód, zastanawiam się nad wystawieniem go na polskich portalach. Pytałem wcześniej kilku osób i jedni mówią ze to dobry pomysł, inni że zły, oczywiście największy minus takiej oferty jest taki, że auto znajduje się za granicą, więc wątpię żeby komuś się opłacało jechać do Niemiec oglądać auto (okolice Dortmundu).

Jak myślicie Szanowni forumowicze, wystawić auto czy nie?

0 25
  • #2 06 Wrz 2014 18:44
    ety
    Poziom 14  

Chyba ma to sens, bo często widzę na polskich portalach ogłoszeniowych pojazdy z adnotacją "do sprowadzenia" lub podobną. Jak opis (wraz ze zdjęciami) będzie rzetelny, to czemu nie.

1
  • #3 06 Wrz 2014 19:28
    maciej66666
    Poziom 16  

Ma to sens. I jeśli rodzina w Niemczech zameldowana jest właścicielem takiego auta to szybciej się je sprzeda bezpośrednio od nich niż takie co handlarz bierze od niemieckiego handlarza i puszcza w Polsce w ogłoszenie. Wuja spod Stuttgartu Mercedes E Klasa 270 CDI 2004 rok poszedł na znanym polskim portalu juz 3 dnia. Choć ponoć mercedesy w tej konfiguracji nie brane u nas. Podałem tel do siebie a jak kupiec konkretny to dostał wszystkie foto i kontakt tam.

0
  • #4 06 Wrz 2014 19:36
    Pectore
    Poziom 11  

Niestety nie powiedzialbym
    Takie samochody maja ciezki zbyt. Ja np kupowalem auto z niemieckiego salonu. Auto przejechane 80.000 km mam wszystkie papiery lacznie z TUV, ktore zapewne potwierdza ilosc przejechanych kilometrow, za bardzo nie da sie tego oszukac

Owszem, w Polsce oszukuja, podrabiaja taki papier bez zadnego problemu ale mysle ze np kupujac auto bezposrednio w Niemczech jest mniejsze ryzyko oszustwa

Mieszkam w Niemczech i raczej bym nie kupil auta z Polski

Mialem wybor ta sama Astra w PL za 24000 zl, piekna ladna wyczyszczona czy z Niemiec 30 000 zl ? dlaczego drozej ? wielu ludzi mowi przeciez w Niemczech sa tanie samochody. No tak, tyle ze wiekszosc aut z Niemczech jedzie do Polski dawno po naprawach blacharskich stad nizsza cena

Ale ty mowisz o odwrotnej sytuacji, auto do odebrania w Niemczech, no bardzo mozliwe ze sie ktos skusi bo napewno sa na wszystko papiery. Udokumentowane wszystko.

0
  • #5 06 Wrz 2014 19:51
    ablativus01
    Poziom 9  

maciej66666 napisał:
    Podałem tel do siebie a jak kupiec konkretny to dostał wszystkie foto i kontakt tam.

Hmm troszke wlasnie sie obawiam o tego potencjalnego kupca zeby pozniej rodzina nie miala problemów...

0
  • #6 06 Wrz 2014 20:03
    Pectore
    Poziom 11  

Czemu problemow ? jesli auto co 2 lata przechodzilo TUV to napewno np przebieg jest udokumentowany bo z tego co mi wiadomo w Niemczech wszystko jest w komputerach notowane w ktorym roku z jakim przebiegiem auto bylo na wizycie kontrolnej

0
  • #7 06 Wrz 2014 20:12
    ablativus01
    Poziom 9  

Mam raczej na mysli jakas zorganizowana grupe chlystków z niecnym planem ;), ale takie ryzyko chyba zawsze jest.
    Prawdopodobnie jak dostane pelne informacje o aucie wystawie je.

A co do auta to tak, ma pelną dokumentacje zielona nalepka TUV . Typowe zadbane Niemieckie Auto, szrota pusciliby Turkom handlarzom, wczesniej byl zainteresowany szwagier z PL ale ma inne wydatki obecnie.

0
  • #8 06 Wrz 2014 20:23
    Pectore
    Poziom 11  

Szkoda ze ja nie trafilem predzej >P bo kupilem nie dawno Opel Astra III

0
  • #9 06 Wrz 2014 21:01
    zed71
    Poziom 22  

każdy sposób sprzedaży jest dobry ;-) a gdzie? ... i dla kogo? ... to już chyba najmniejszy problem ;) wystawiając auto bezpośrednio zyskujesz w oczach kupujących- kto zechce kupić to kupi ;)

0
  • #10 06 Wrz 2014 22:27
    ablativus01
    Poziom 9  

Jaka byłaby rozsądna cena waszym zdaniem?

peugeot 407 2.0 HDI 2005 r

w tym roku zmieniane byl rozrząd i hamulce auto bylo serwisowane, pierwszy własciciel.
    Przebieg 220tys

Narazie wiecej info nie mam ale jest pełne wyposazone, elektroniki bardzo duzo co chyba najwiekszym minusem tego auta przynajmniej jak dla mnie.

0
  • #11 07 Wrz 2014 10:29
    wichurewicz
    Poziom 24  

Przebieg trzeba skorygować do około 150-180k km i wtedy pójdzie od ręki.

Moderowany przez zeimp:

Namawianie do działań sprzecznych z obowiązującym prawem = ostrzeżenie!
    Po drugie, kto dziś nie weryfikuje tego w różnych serwisach/warsztatach, czy nie korzysta z pomocy fachowca podczas zakupu auta? Nie zastanowiłeś się nad tym?

Zasady działu - samochody

0
  • #12 07 Wrz 2014 11:32
    Pectore
    Poziom 11  

Nie ma szans, to nie Polska. Jezeli samochod jest bezposrednio kupowany od Niemca raczej watpie zeby udalo sie skrecic licznik.

Udokumentowane jest przez TUV, niemiec raczej takich dokumentow nie podrobi.
    Chyba ze w ostatnim roku zrobil 50 000 a TUV byl robiony powiedzmy poltora roku temu to wtedy moglby skrecic ze 40 000. Co 2 lata przebieg jest wpisywany w komputer.

0
  • #13 07 Wrz 2014 13:35
    tzok
    Moderator Samochody

Pectore napisał:
    Nie ma szans, to nie Polska. Jezeli samochod jest bezposrednio kupowany od Niemca raczej watpie zeby udalo sie skrecic licznik.
    Ta propozycja to był żart... mam nadzieję.

Zobacz po ile u nas takie "chodzą" i daj średnią cenę... nie patrz na przebieg, tylko na rocznik +/- 2 lata. W używanych wyposażenie nie ma wielkiego wpływu na cenę, co najwyżej ułatwia sprzedaż.

0
  • #14 08 Wrz 2014 18:25
    ablativus01
    Poziom 9  

Skrecanie licznika nie wchodzi w gre napewno w Niemczech bo rodzina sie na to nie zgodzi. Chyba dam 18 tys do negocjacji.

Dzieki za wszystkie opinie, jak ktos jeszcze ma jakas propozycje to prosze pisac.

0
  • #15 09 Wrz 2014 01:30
    wichurewicz
    Poziom 24  

ablativus01 napisał:
    Skrecanie licznika nie wchodzi w gre napewno w Niemczech bo rodzina sie na to nie zgodzi.

To chwalebne, ale przygotuj się na telefony od pseudofachowców, dla których wszystko ponad 200k km to "zajeżdżony trup". Ktoś powinien im powiedzieć, że lata 80. już się dawno skończyły.

0
  • #16 11 Wrz 2014 22:20
    bestboy21
    Poziom 39  

Co się przejmujecie, kupi handlarz i tak go skręci i tak go skręci ;), jeszcze książkę serwisową doda od siebie (i polerka gratis w pakiecie).
    Żona jeździła do pracy... i przebieg 80.000km ,
    Sam znam czuba który kupił 8 letniego diesla z rzekomym przebiegiem 70.000 (auto nie z polski) ... i święcie wierzy w ten przebieg , idiotów nie brakuje.

0
  • #17 12 Wrz 2014 08:01
    ablativus01
    Poziom 9  

Obecnie zainteresowanie jest zerowe, poczekam jeszcze kilka dni i pomyslimy co dalej.
    Pewnie jakbym skrecil licznik do 170k byłyby jakies oferty, tak jak w jednym z odcinków motodoradcy kiedy dawał zmyslone ogloszenia. W kazdym tygodniu inny przebieg zmieniony opis,... i ogólnie im wiecej kłamstw tym wieksze zainteresowanie.

0
  • #18 12 Wrz 2014 08:15
    bestboy21
    Poziom 39  

ablativus01 napisał:
    Obecnie zainteresowanie jest zerowe, poczekam jeszcze kilka dni i pomyslimy co dalej.
    Pewnie jakbym skrecil licznik do 170k byłyby jakies oferty, tak jak w jednym z odcinków motodoradcy kiedy dawał zmyslone ogloszenia. W kazdym tygodniu inny przebieg zmieniony opis,... i ogólnie im wiecej kłamstw tym wieksze zainteresowanie.

To już wiesz dlaczego 3/4 samochodów jest kręconych ;)

0
  • #19 21 Wrz 2014 14:01
    ablativus01
    Poziom 9  

Auto nie sprzedane, było kilka zapytań ale głownie ludzie sie dziwią dlaczego ma tak duze przejechane? :P za któryms razie przestałem tłumaczyc ze to diesel w niemczech dobre drogi to sie jezdzi, ze oryginalny przebieg i td i tp. Jak widac ludzie wolą swiadomie lub nie robic sie w konia i brac auta z kreconym licznikiem. Rodzina ma wystawic auto w Niemczech, jak sprzedadza to napisze za ile auto tam poszło.

0
  • #20 21 Wrz 2014 14:31
    vodiczka
    Poziom 43  

ablativus01 napisał:
    Auto nie sprzedane, było kilka zapytań ale głownie ludzie sie dziwią dlaczego ma tak duze przejechane?
    Duże w stosunku do rocznika nie jest.
    ablativus01 napisał:
    któryms razie przestałem tłumaczyc ze to diesel w niemczech dobre drogi to sie jezdzi,
    Tłumaczenie tyle warte co pytanie. Jeździ się w miarę potrzeb. Jeden potrzebuje 15 000 km/rok inny 30 000 km/rok. Jeżeli ktoś ma 30 km do pracy to rocznie przejedzie ponad 15 000 km tylko w tym celu, niezależnie od stanu drogi.

0
  • #21 21 Wrz 2014 14:54
    ablativus01
    Poziom 9  

Możliwe ale znajomym którym mówilem o tm aucie prawie kazdy mówil ze spoko ale pasuje licznik skorygowac do ponizej 200k. Przegladajac aukcje ten rocznik ma srednio przejechane 160k pamietam ze były tez cuda 110k. Ile w tym prawdy, to juz nie moja sprawa.

PS
    Powyzej 200k znalazłem teraz tylko 1 model - ogłoszenia z ostatniego tygodnia na olx.

0
  • #22 21 Wrz 2014 15:26
    vodiczka
    Poziom 43  

ablativus01 napisał:
    Przegladajac aukcje ten rocznik ma srednio przejechane 160k pamietam ze były tez cuda 110k
    Bo statystycznie większość kierowców jeździ średnio 15-20 000 km/rok. Handlarze kupują te w okolicach 200 000 przebiegu i podkręcają do statystycznej średnie rocznej. 110k bez podkręcania to niekoniecznie cuda lecz bardzo rzadkie przypadki. Wyjaśnię dlaczego tak niskie (uczciwe) przebiegi raczej nie trafiają do ogłoszenia. Moja dziesięcioletnia fabka nawet tylu nie ma a mechanik z którego pomocy czasem korzystam tylko czeka aż zechcę ją sprzedać bo wie, że nie podkręcana.

0
  • #23 21 Wrz 2014 15:53
    ablativus01
    Poziom 9  

Tylko ze ja mam na mysli statystyczengo Niemca którego stać za miesiaczna wypłate na 1400 l diesla a Polaka tylko 400 l (http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/590249,ile_paliwa_mozna_kupic_za_przecietna_pensje.html)2012 r ale duzo sie nie zmieniło. Drogi są lepsze i bez opłat.
    Wracając do meritum, bogatszy o to nowe doswiadczenie :D moim zdaniem nie ma sensu wystawiac auta z Niemiec na polskich portalach, przynajmniej z takim przebiegiem.

0
  • #24 24 Wrz 2014 15:55
    maciej66666
    Poziom 16  

220 000 na 2005 rok to śmiesznie mały przebieg.
    Kolega na handel passata 2 litry diesel ściągnał na handel z Holandii 2011 rok co 430 000 km miał.
    Ogloszenie na oto moto jeszcze jest ale auto w sobotę się sprzedało haha :) ale nie pokaże linka :) można powiedzieć że auto tam i w Polsce to już 2 różne samochody :)
    ale jest popyt jest podaż i na odwrót.
    Nikt mi nie powie że jest inaczej - w Polsce liczy się TYLKO cena. I czy na oto moto czy allegro wszyscy a bynajmniej 90% sortuje wg najniższej ceny.

Moderowany przez tzok:

...warto znać definicje słów, których się używa:
    http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html = wcale
    http://sjp.pwn.pl/slowniki/przynajmniej.html = co najmniej
    Prawda, że to drugiej lepiej pasuje?

0
  • #25 25 Wrz 2014 10:40
    ablativus01
    Poziom 9  

Sam bym to auto sprowadził na handel ale nie mam kasy, jedna osoba jest zainteresowana za 3330euro i moze tam po nie jechac, umówić go z rodziną?
    Pytałem wczoraj siostry czy wystawili auto w Niemczech, ale gdzie tam... czasu nie ma

0
  • #26 02 Paź 2014 17:45
    ablativus01
    Poziom 9  

Dzis był kupiec autolawetą z Polski, auto sprzedane, dziekuje za dyskusje.

0