Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carprotect - Domykanie szyb podłączenie

06 Wrz 2014 18:40 2772 6
  • Poziom 9  
    Mam problem z podłączeniem domykania szyb. Poniżej dodałem zdjęcie instrukcji podłączenia i to jak ja podłączyłem.

lewe przednie okno - żółty/biały pod kabel od szyby kiedy pojawia się + czy tak ma być?
    co z żółtym kablem?
    prawe przednie okno - żółty/biały pod kabel od szyby kiedy pojawia się + czy tak ma być?
    co z szarym kablem?
    świetlik - co to jest?
    Acc on - +12V po stacyjce
    zamek + pod zamek
    zamek - pod zamek
    Zasilanie to już wiadomo.

W centralce mam 1 przewód, który jest od domykania szyb. Mam go podłączyć pod sterowanie zamknie + czy - ?

Zastanawiam się na podłączeniem zamka + i -. Podczas podłączania centralki w drzwiach kierowcy mam 3 kable od siłownika fabrycznego. +,-,+. Gdy naciskam na pilocie przycisk otwarcia to na pierwszym + zanika sygnał na 0,5 sekundy i za chwile się pojawia znowu ~12V, a gdy zamykam z pilota to na drugim + zanika sygnał 0,5sekundy sygnał i również zaraz wraca ~12V, zaś trzeci kabel to masa. Więc pod + od zamykania podłączam + z modułu domykania szyb tak? - sobie wisi bez podłączenia? Główny problem to z podłączeniem modułu pod szyby. Sprawdziłem, na których kablach pojawia się + podczas zamykania danej szyby lecz zdziwiłem się trochę ponieważ gdy na kablu czerwono-czarnym pojawia się + to po podłączeniu kabla od modułu nic się nie dzieje. Sprawdziłem na krótko i gdy podczepiłem kabel z 12V pod czerwono czarny to zaczęło się lekko dymić... Tylko na czerwono czarnym pojawia się + gdy zamykam szybę. Pomoże ktoś?

Proszę uzupełnić opis.
    Brak informacji o marce i roczniku samochodu.
    Reg. 3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

Mod.[CameR]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Wybaczcie. Honda Civic VII coupe 2001r. Więc jeśli od przełącznika szyby idzie kabel, na którym znajduje się + podczas zamykania to przecinam go i do części kabla idącego od przycisku lutuję żółto biały, a drugą końcówkę do strony silnika tak?
  • Poziom 9  
    W centralce mam kabel do sterowania np. domykaniem szyb więc go podłączam pod + od zamykania zamka w module tak?
  • Poziom 9  
    W centralce, którą ostatnio montowałem mam wyjście (1 kabel) przeznaczony do modułu domykania szyb. Centralka daje impuls do modułu więc nie muszę podłączać modułu pod + zamka w module domykania szyb.

#EDIT

Wszystko zrobione i pięknie działa. Do zamknięcia i dzięki za pomoc.