Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadpiłowany róg ładowarki - pytanie

adamm_18 06 Wrz 2014 19:41 510 6
  • #1 06 Wrz 2014 19:41
    adamm_18
    Poziom 8  

Witam,

Kupiłem plastikowe "plecki" do telefonu i przez to trochę nie "stykała" ładowarka (jak wcisnąłem to ładowało, za moment położyłem i przestawało ładować) przez to, że gumowa końcówka blokowała się o etui, więc postanowiłem nadpiłować trochę wtyczkę i patrzę, że trochę za głęboko się wpiłowałem, bo widzę, że przebija się jakiś "metal". Gdybym wiedział jak jest skonstruowana wtyczka to bym wiedział do czego się dopiłowałem i czy nie nadpiłowałem jakiejś "żyły". Rzućcie okiem czy to może mieć jakiś wpływ na ładowanie telefonu (mam nową słuchawkę i jestem chwilowo przewrażliwiony).

Nadpiłowany róg ładowarki - pytanie Nadpiłowany róg ładowarki - pytanie

I drugie pytanie:
    Ładowałem nowy telefon starą ładowarką (teoretycznie są takie same) i jakoś podejrzanie długo się ładował. Czy może być jakaś różnica pomiędzy tymi ładowarkami?
    Nadpiłowany róg ładowarki - pytanie

Z góry dzięki za odpowiedź. Wiem, że piszę głupoty, ale naczytałem się o złym prądzie ładowarek, psuciu baterii itp. itd. i jakoś się przewrażliwiłem. Za 2 miesiące już nie będę dbał tak o telefon, ale pierwsze dni mam manię :P

0 6
  • #3 06 Wrz 2014 19:49
    adamm_18
    Poziom 8  

W sumie myślałem, że więcej jest tej gumy u góry, bo chwilę wcześniej dla "testu" piłowałem adapter OTG wart 2 zł i tam spiłowałem sporo głębiej i dalej była guma

0
  • #4 06 Wrz 2014 19:58
    foxxer672
    Poziom 23  

Kable od Nokii, Samsunga, itp. są porządniejsze, co za tym idzie - więcej materiałów i o wyższej jakości (:

Dodano po 1 [minuty]:

Do drugiego pytania - pewnie stara ładowarka ma niższe natężenie prądu, a co za tym idzie - telefon wolniej się ładuje.

0
  • #5 06 Wrz 2014 20:56
    rekordgsm
    Poziom 31  

pioruowski998987654321 napisał:
    Do drugiego pytania - pewnie stara ładowarka ma niższe natężenie prądu, a co za tym idzie - telefon wolniej się ładuje.

Na powiększeniu widać że obydwie ładowarki mają 850mAh, więc nie ma prawa być różnicy w ładowaniu.

0
  • #6 06 Wrz 2014 21:13
    adamm_18
    Poziom 8  

Wyczytałem, że w tym modelu tak długie ładowanie to norma ze względu na sporą baterię. Pozostaje pytanie odnośnie nadpilowanej ładowarki ;)

0
  • #7 06 Wrz 2014 22:02
    rekordgsm
    Poziom 31  

adamm_18 napisał:
    Wyczytałem, że w tym modelu tak długie ładowanie to norma ze względu na sporą baterię. Pozostaje pytanie odnośnie nadpilowanej ładowarki ;)

Nic nie powinno się dziać, jak ładuje i nie przerywa to będzie ok.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo