Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki moduł GPRS na początek - SIM900 czy Quectel M10

eiliat 06 Wrz 2014 23:27 1191 5
  • #1 06 Wrz 2014 23:27
    eiliat
    Poziom 15  

Witam, Mam do wyboru jeden i drugi moduł ale chciałbym się zapytać, który jest przyjaźniejszy. Kolega mówił, że czasami ma problemy z SIM900. Ja go potrzebuje wykorzystać go do HTTP, nie będę nigdy korzystać z modułu dzwonienia i MMS, czasami może wykorzystam SMS. Który polecacie?

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Wrz 2014 12:24
    nsvinc
    Poziom 35  

Nie polecam zadnego z nich:

1) aby coś zaciągnąć z internetu przez HTTP, wystarczy wyjątkowo prosty parser pakietów (text) ktory będzie przetwarzał to, co przylezie przez TCP. Z powodzeniem implementowałem takie coś na modemie, który natywnie HTTP nie obsługiwał (telit gl865)

2) Quectela nie znam, ale nie dotykaj SIM900. Ten modem jest tak 'chiński', że sami Chińczycy przy nim to niemal Amerykanie. Jeszcze gorzej jest z modemami ZTE. Oba juz 'przerabiałem' i żałuję do dzisiaj...

3) Preferuję uBlox. A jesli coś tanszego, ale dzialającego sensownie, to Telit

Sugeruj się jakością dokumentacji; zwróc uwage na to, żeby była ona napisana po angielsku, a nie 'po angielskiemu'. Zobacz, czy wszystko jest opisane jasno, bez dwuznaczności czy niedomówień, a dokumentacja jest spójna i nie zawiera sprzeczności.
    Następnie sugeruj się referencjami od innych konstruktorów ;)

0
  • #3 09 Wrz 2014 19:45
    _coder
    Poziom 11  

nsvinc widzę że masz doświadczenie w tych modułach, widziałeś może moduł GPRS pracujący bez komend AT, tzn. w trybie HCI z gotowym api w C komunikujący się przez np. UART

0
  • #4 09 Wrz 2014 20:05
    nsvinc
    Poziom 35  

Nigdzie nie widziałem takiego modemu ;D Z większości modemów wystają różne interfejsy, jakieś USB, jakieś SPI, i pewnie stosując odpowiedni firmware w modemie, te interfejsy są do sensownego wykorzystania. Ale nigdy się z tym w praktyce nie spotkałem...
    IMHO lepiej porządnie opanować komunikację wykorzystującą AT. Wtedy można wziąć dowolny modem z półki, lekko przerobić parser, i używać...

0
  • Pomocny post
    #5 15 Wrz 2014 23:12
    Quebec
    Poziom 12  

Mogę Ci polecić modemy Cinterion: EHS5. Bardzo dobra dokumentacja, wsparcie on-line.
    Nie miałem żadnych problemów z tymi modemami, działają bardzo stabilnie.

0
  • #6 24 Wrz 2014 23:41
    eiliat
    Poziom 15  

Dziękuje! Coś na pewno sobie wybiorę.

0