Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym

07 Wrz 2014 00:51 1161 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam ogrzewanie gazowe oraz kominek z płaszczem wodnym. Kominek zasila ogrzewanie podłogowe na parterze (gdzie znajduje się salon w którym jest kominek) oraz grzejniki na piętrze. W czasie grzania kominkiem w salonie mam nawet 26 stopni natomiast grzejniki na piętrze są letnie. Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje?

9
  • Poziom 10  
    Czy ktoś może pomóc w powyższym temacie?
  • Poziom 35  
    Może nieprawidłowo rozchodzi się czynnik grzewczy. Na parterze mogą być grzejniki w ogóle niekryzowane lub bardzo duży przekrój gałązek, a na piętrze pewnie są wąskie gałązki i kryzy. Czy ogrzewanie jest grawitacyjne, czy pompowe?
  • Poziom 11  
    Mam podobnie, dół w podłogówce, góra częsciowo podłogówka ( dwa pomieszczenia ) i 4 grzejniki.
    Jak wyłącze mieszacz od podłogówki na dole to grzejniki na górze robią się gorące. Jak włącze mieszacz z pompą na dole, podłogówka robi sie ciepła, a na górze zaś ledwo co letnie.
    Pompa przy kominku 25-40 ustawiona na max. Na górze, bez pompy tylko mieszacz od podłogówki.
    Można coś zaradzić ??
    I jeszcze jedna sprawa, mam układ zamnkięty bez zaworu trójdorogwego mieszającego. Czy jest on obowiązkowy ?
  • Poziom 10  
    Ogrzewanie pompowe.
  • Poziom 11  
    Narysuj schemat z częściami składowymi instalacji i kierunkiem obiegu pomp, a na pewno znajdzie się odpowiedź. Nie zapomnij o średnicach rur.