Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światło w piwnicy, porada

Norbik95 07 Wrz 2014 08:31 1314 9
  • #1 07 Wrz 2014 08:31
    Norbik95
    Poziom 2  

Witajcie, mam pewien problem, a właściwie pomysł. Otóż na korytarzu u mnie w piwnicy jest światło. A u mnie w (pomieszczeniu) go nie ma. Denerwuje mnie ciągłe wkręcanie złodziejki... Można jakoś podpiąć się do tego światła? Jak patrzę wygląda to łatwo, bo są 2 kabelki (niebieski i brązowy) tylko jak wiadomo z prądem nie ma żartów. Można dołożyć swoje 2 kable jak inny koleś ma, tylko nie chce, żeby mnie pokopało. Czy można tak podpiąć, żeby nic mnie nie popieściło?
    Dzięki za podpowiedzi.
    A i przepraszam, jeżeli napisałem w złym temacie.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #2 07 Wrz 2014 09:08
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Norbik95 napisał:
    Czy można tak podpiąć, żeby nic mnie nie popieściło?
    Pozdrawiam.

Tak, można. Jak wezwiesz elektryka.

0
  • #3 07 Wrz 2014 09:12
    manta
    Poziom 39  

Ale najpierw zgoda właściciela, administratora budynku. Inaczej podchodzi to pod nielegalny pobór prądu.

0
  • #4 07 Wrz 2014 09:17
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Najlepiej się spytaj czy administrator budynku nie będzie robił takiej inwestycji jak podciągnięcie światła do piwnic. Nie miałem światła w piwnicy przez kilka lat, a 6m-cy temu zrobili instalację elektryczną.

0
  • #5 07 Wrz 2014 10:01
    Norbik95
    Poziom 2  

Oni tego nie będą robić. W bloku mieszkają starsze osoby, i im się nie chce tego robić. Podobnie miałem z internetem. Ocieplali blok, robole poprzecinali kable i nikt nic z tym nie zrobił. Ja musiałem biegać, latać, żeby UPC mogło do skrzynki aster podłączyć. To była ostatnia deska ratunku.
    A samemu to można zrobić? 4 rodziny ciągną na lewo bo z nimi gadałem... Więc problemów jak narazie nie będę miał.

Dodano po 2 [minuty]:

A dodam, że chodzę do szkoły elektrycznej (4 klasa), ale takich rzeczy jeszcze nie miałem :)

0
  • #6 07 Wrz 2014 10:08
    scalok
    Poziom 30  

Norbik95 napisał:
    A dodam, że chodzę do szkoły elektrycznej (4 klasa),

I nie wiesz jak podłączyć żarówkę?

0
  • #7 07 Wrz 2014 10:31
    Norbik95
    Poziom 2  

To jest proste akurat jak budowa cepa :) tylko nie wiem jak zrobić żeby mnie nie kopało :) wszystko wiem jak zrobić tylko chce jeszcze trochę pożyć :) rozumieta??
    Zrobić bez kopania :D

0
  • #8 07 Wrz 2014 10:47
    DyDy
    Poziom 12  

Odłącz korki, na jakiśczas, mieszkasz w bloku, ale z 3-5 minut powinno Ci wystarczyć na to, zwłaszcza jakbyś to na kostce robił

0
  • #9 07 Wrz 2014 12:37
    Norbik95
    Poziom 2  

Ok dzięki, ale musi też być inny sposób, bo korki są w skrzynce pod kłódką. A tak jak mówiłem są 4 rodziny, które mają też prąd. A wątpię, że jak chcą na lewo to dozorca da klucz do kłódki :)

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

To może zapytam: Jak podłączyć światło nie wyłączając prądu? :)

0
  • #10 07 Wrz 2014 13:00
    manta
    Poziom 39  

Znaczy się chcesz, aby na forum ktoś napisał jak kraść prąd? Normalnie dowcip...

0