Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

T25 WŁADIMIREC - BEZPIECZNIKI

bernard2008 07 Sep 2014 09:45 7899 16
lampy.pl
 • #1
  bernard2008
  Level 10  
  Witam.
  Panie i Panowie
  Wykonałem w swoim władku instalację elektryczną od nowa. Kupiłem oczywiście wiązki dostępne w internecie ale wykorzystałem tylko część tych kabli bo reszta jest do niczego. Instalacja działa bez zarzutu jest ładowanie , wszystko hula ale .....
  wszystko działa na jednym bezpieczniku , jak chcę np zapiąć stop na inny bezpiecznik to pali ten bezpiecznik ale na jednym działa. Mam skrzynkę bezpiecznikową ruską chyba oryginalną . Może ktoś podpowie gdzie jest problem.
  Z góry dziękuję
 • lampy.pl
 • #2
  Alfred_92
  Level 33  
  Nie wiemy jak dokładnie podpiąłeś tą instalację. Na jakim bezpieczniku robisz stop [ile A] i na jakim masz podłączoną całość?
 • lampy.pl
 • #3
  bernard2008
  Level 10  
  Instalację zrobiłem według schematu znalezionego tutaj na forum i tak jak napisałem wcześniej wszystko hula jak jest na jednym bezpieczniku ( skrzynkę bezpiecznikową mam 3 polową ruską i instalacja siedzi na bezpieczniku ze środkowego pola 30A) i nie wiem co jest ale jak zrobię odejście + na drugie pole i wsadzę tylko bezpiecznik i nie podpinam do niego obwodu to po poruszeniu tym bezpiecznikiem sypie iskrami że hej moja diagnoza jest taka że pozostałe 2 pola mają kontakt z masą i muszę podłożyć pod skrzynkę kawałek płytki z tworzywa i zobaczymy co się bedzie działo. A stop robiłem na 10A
 • #4
  Teodor85
  Level 20  
  Poczytaj sobie co to jest składnia i przecinki :)
  Nie trzeba było się pchać w oryginalny schemat tylko kupić instalację z C-360 i problemy z głowy.
 • #5
  mtracz
  Level 29  
  Zapewne wkładasz bezpiecznik za głęboko i łączy się on z masą, lub śruba jest za długa. Zrób jak napisałeś odizoluj cała skrzynkę od blachy i problemu nie będzie.

  Nie wiem w czym instalacja od C-360 ma być lepsza niż we Władku. Więcej będzie w niej przeróbek i nijak nie będzie się zgadzać ze schematem i całkiem się pogubi.
 • #6
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Instalacja 60-ki czy 30-ki jest o wiele bardziej przejrzysta niż w rusku.
  Kolega ma racje pisząc żeby zrobić na ich podobieństwo. Przeróbek nie ma żadnych a już na pewno nic co było by straszne.

  Praktycznie jest to niemożliwe żeby nie widząc teraz instalacji powiedzieć gdzie tkwi błąd.
 • #7
  mtracz
  Level 29  
  Co innego zrobić na podobieństwo, a co innego kupić gotową wiązkę z C-360 i próbować ja upchnąć w inny ciągnik, co jest bez sensu.
  A i tak podłączając instalacje kabiny, zegary, świecę wyjdzie taki dziwoląg który przestanie być przejrzysty na którego nie ma schematu, no chyba że ktoś go sobie narysuje.

  A tak w ogóle co jest takiego innego w oryginalnej instalacji że każdy jej to wytyka. Bo od lat tego nie widzę i nie rozumiem.
  Dłubiąc w nowszym ciągniku to można się za głowę złapać.
 • #8
  bernard2008
  Level 10  
  Panowie
  Powiem tak, na początku jak zaczynałem robić tą instalacje to tak sobie pomyślałem, że rzeczywiście może lepiej byłoby założyć od 30-tki lub 60-tki ale teraz jak ja zrobiłem to wiem że instalacja w we władku jest dobrze zaprojektowana , troszkę ewentualnie własnych dodatków i jest ok. Nawet te ruskie bezpieczniki to nie jest głupie rozwiązanie. A kombinowanie z instalacją od 30-tki czy 60-tki to zawracanie sobie gitary. A tak biore schemat i mogę dojść co jest co.
 • #9
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  No widzisz. Do instalacji z 330 nie trzeba schematu. Jest totalnie prosta nie wspominając o dostępie do samych schematów. Zresztą sam sobie zobacz
  https://www.google.pl/search?q=t-25+schemat&e...Frtvforum%252Ftopic1682289.html%3B2580%3B2180
  i 330
  https://www.google.pl/search?q=t-25+schemat&e...Frtvforum%252Ftopic2547904.html%3B2291%3B2317
  Gdzie jest mniej roboty? Która jest bardziej przejrzysta? Która jest lepiej zabezpieczona (ilość bezpieczników)?
 • #10
  mtracz
  Level 29  
  Jedynie ilość bezpieczników jest jego minusem. Czekałem kiedy ktoś o tym wspomni.
  Bez przesady obydwie instalacje proste tylko w T-25 więcej urządzeń: wentylatory, wycieraczka, lampka, świeca, z 6 diodowym alternatorem rozbudowany układ ładowania itp. Więc nic dziwnego że schemat zagęszczony.
  Dokładając te elementy do schematu C-360 wyjdzie podobnie więc po co mieszać. Przeniesienie samego układu oświetlenia nic nie rozwiąże.

  Nie rozumiem, dostępność do schematów jest taka sama więc o co chodzi?
  Jak ktoś ma pojęcie to każdą taką instalację bez schematu ogarnie, inni mają go przed nosem i nadal w lesie. Tu nie ma reguły. Jak widać czytając forum jak wszyscy dobrze sobie radzą z tymi ciągnikami.
 • #11
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Ogólnie instalacja z alternatorem jest prostsza niż z prądnicą i regulatorem napięcia.
  Masz racje obie instalacje są proste tyle że polska bardziej i łatwiejsza do ogarnięcia.
  Kolega może prędzej poradził by sobie z ursusa skoro ryskiej nie może ogarnąć.
 • #12
  lakik
  Level 11  
  [quote="mtracz"]Zapewne wkładasz bezpiecznik za głęboko i łączy się on z masą, lub śruba jest za długa. Zrób jak napisałeś odizoluj cała skrzynkę od blachy i problemu nie będzie.

  Nie wiem w czym instalacja od C-360 ma być lepsza niż we Władku. Więcej będzie w niej przeróbek i nijak nie będzie się zgadzać ze schematem i całkiem się pogubi.[/quote

  Witam.Kolego za głęboko to wiesz co można wsadzić, jeżeli nie jesteś zorientowany w temacie to nie pisz ,instalacja od c 360 jest o wiele prostsza a wszystko to co trza działa.Błąd w podłączeniach .Pozdrawiam
 • #13
  mtracz
  Level 29  
  Nie wiem musisz mi napisać bo nie jestem zorientowany w temacie.
  Widać jesteś zielony w instalacjach skoro prosta instalacja w T-25 Cię przeraża.
  Idąc waszym tokiem myślenia to dodatkowe wyposażenie trzeba by było wyrzucić z ciągnika by zrobić instalacje jak w c-360 bo będzie prostsza i przejrzysta, ale czy wygodna.
  Zapalanie lamp tylnych w samych lampach bo przecież tak jest w C-360 i wychodź z kabiny lub sięgać przez szybę by zapalić.
  Wentylator kabiny a po co.
  Założyć wielowskaźnik z tą idiotyczną kapilarą bo przecież oryginalny wskaźnik temperatury z T-25 jest elektryczny zagęszcza instalację.
  Gdzie robię instalacje w C-360 to na życzenie są dokładane odbiorniki, włączniki lamp roboczych w kabinie, i co pozostaje z tej Waszej prostej instalacji.
  W tej instalacji nic nie ma dlatego jest prosta, ale jak ktoś użytkuje ciągnik to trochę mało.
 • #14
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Ale ty jesteś upierdliwy. Instalacja z 60-ki do podstawowych rzeczy jest totalnie prosta i pod tym względem pobija każdą ruską nawet tą z władka. Dołożenie kilku drucików do dodatkowych odbiorników, zabezpieczenie ich osobnymi bezpiecznikami nie zrobi z niej elektrowni i dalej będzie do ogarnięcia bez schematu. Czyli już następny plus co we władku zajmie więcej czasu komuś niewprawionemu.
  I kto mówi o wskaźniku, lampce na błotniku? Chodzi o podstawy a resztę dorobisz. I dalej będzie bardziej przejrzysta niż ruska. Użyj wyobraźni bo z tego co piszesz to skupiasz się tylko na bezmyślnym kopiowaniu. A nie o to chodziło mówiąc posłużeniu się instalacją z 60-ki.
  Tak czy siak nie ma to znaczenia bo kolega instalacje ma już zrobiona a z problemem się uporał.
 • #15
  mtracz
  Level 29  
  Nie po prostu Was nie rozumiem.
  To samo można Tobie zarzucić(Upierdliwy) chociaż nie uważam tego za wadę.
  Narzucacie swoje zdanie i nie chcecie uznać, że ktoś ma inne. A mam i będę się go trzymał. Bo dla mnie to tworzenie lub powielanie stereotypów.
 • #16
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Przecież ci nic nie narzucam ani nikomu innemu.
  Tylko twierdzę że można instalację w takim ciągniku zrobić prostą, bezpieczną i nie trzeba do tego schematu tym bardziej jeśli zrobisz ją sam. W środku nocy z latarką w zębach znajdziesz przyczynę awarii.
  A ruski niestety instalacje elektryczne robią pokręcone i to we władku o mtz-cie nie wspominając. Tylko tyle. I to jest fakt a nie narzucanie czegokolwiek.
  Myślę że nie warto się dalej przekomarzać bo nie ma o co.
 • #17
  bernard2008
  Level 10  
  Oddzieliłem skrzynkę bezpiecznikową kawałkiem bakelitu i wszystko gra.
  Dziękuję za wszelkie sugestie.