Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN

r.keson 07 Wrz 2014 10:39 1830 7
  • #1 07 Wrz 2014 10:39
    r.keson
    Poziom 12  

Proszę o podpowiedź jak prawidłowo skonfigurować sieć abym miał dostęp do pulpitu na dwa kompy i monitoring który teraz działa ok. Od dostawcy internetu mam publiczne ip tak jak w pierwszym załączniku, co ciekawe loguje się na monitoring po innym ip i wszystko działa adres ip 10.0.0.104 natomiast jak dodałem kompa 10.0.0.116 z przekierowaniem portów to mi nie łączy się i wyrzuca. Dodam że stałe ip jest przekierowane na IP 192.168.1.120 Czekam na wasze jakieś sugestie bo pewnie cała zagwozdka będzie w adresach IP i portach.
    Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN Zdalny pulpit i konfiguracja sieci Wan, LAN

0 7
  • #2 07 Wrz 2014 11:04
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

W/g drugiego obrazka masz na interfejsie WAN adres z klasy niepublicznej 192.168.x.y. To znaczy że między publicznym internetem a twoim routerem jest jeszcze conajmniej jeden router i tam trzeba również zapewnić przekierowanie.

0
  • #3 07 Wrz 2014 11:23
    r.keson
    Poziom 12  

Tak jest urządzenie i na nim ustawił mi stały adres 192.168.1.120 na bazie którego zrobiłem sobie sieć w firmie 10.0.0.100 do 150, wcześniej było tak że jego ruter sam narzucał z automatu adresy DHCP gdzie nie było żadnej kontroli, czy da się to jakoś obejść żebym nie musiał truć upierdliwego dostawce internetu. bo tak jak opisałem wpisując adres ???.85.65.101 z automatu mnie przerzuca na ten adres wewnętrzny 10.0.0.104 i tak chciałbym zrobić z innymi adresami ip wewnątrz sieci.

A może mam tak zwanego Brige zrobionego ?

0
  • #4 07 Wrz 2014 13:36
    bodom
    Poziom 29  

Albo zmiana domyślnego portu rdp na komputerach i odpowiednie przekierowania,

lub zmień tylko port z jakim będziesz się łączył z odpowiednim komputerem.

komputer nr 1, port 3389 --> przekieruj port 3389 na port 3389 komputera nr 1
    komputer nr 2, port 3389 --> przekieruj port 3390 na port 3389 komputera nr 2
    itd

przy połączeniu z internetu w polu Komputer wpisać twojeIP:3390 dla komputera nr 2

0
  • #5 07 Wrz 2014 20:01
    jdubowski

r.keson napisał:
    czy da się to jakoś obejść żebym nie musiał truć upierdliwego dostawce internetu.

Jakoś się da - choćby zamiast "monitoringu" podstawić serwer SSH na porcie 88, do niego łączyć sie z zewnątrz i przekierować porty pulpitów i monitoringu na porty localhosta.

0
  • #6 07 Wrz 2014 21:02
    r.keson
    Poziom 12  

Wszystkie rady wasze są pomocne ale chyba najlepszym rozwiązaniem było by się odezwać do dostawcy internetu żeby coś u mnie pozmieniali z dostawą neta. Podpowiedzcie jakie było by najlepsze rozwiązanie żeby nie kombinować z serwerami SSH jak będę kontaktować się z dostawcą neta

0
  • #7 07 Wrz 2014 21:41
    jdubowski

r.keson napisał:
    Wszystkie rady wasze są pomocne ale chyba najlepszym rozwiązaniem było by się odezwać do dostawcy internetu żeby coś u mnie pozmieniali z dostawą neta. Podpowiedzcie jakie było by najlepsze rozwiązanie żeby nie kombinować z serwerami SSH jak będę kontaktować się z dostawcą neta

Stworzyć listę portów które mają przekierować. Ewentualnie wcześniej wydobyć liste portów która juz przekierowują, może masz przekierowane na twój adres jeszcze inneporty poza 88/tcp.

0
  • #8 27 Sie 2015 19:36
    r.keson
    Poziom 12  

Zrobione zgodnie z poleceniem i działa.

0
  Szukaj w 5mln produktów