Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio dms620d/2020d - Zacinanie papieru

07 Wrz 2014 11:22 762 1
  • Poziom 6  
    Witam,

Ostatnio mam problem z zacinaniem papieru. Nie zdarza się to za każdym razem ale dosyć często. Nie znam się na tym za bardzo ale wydaje mi się ze zwykle papier zacina się przy wyjściu lub wejściu do "pieca??". Zjawisko jest bardziej nasilone przy wydrukach duplex. Zazwyczaj zacina się przy pierwszej stronie. Jak już pójdzie pierwsza to już dalsza część materiału idzie bez problemu.
    Proszę mi powiedzieć czy mogę coś zrobić samodzielnie żeby wyeliminować problem?
    Proszę o w miarę łopatologiczne wytłumaczenie jeśli to możliwe ;>
    Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
    Mateusz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Najcześciej przy zacinaniu w piecu winne są palce odrywające (wytarte lub wysunięte z mocowań ) , brak sprężynki palca separatora , wytarty i pooklejany wałek grzejny , wyłamane kawałki "grzebienia" zwrotnicy dupleksu lub źle ustawiony skok elektromagnesu sterującego nim albo zabrudzony elektromagnes z klejącym sie odbojnikiem . Oczywiście mogą byc w tym przypadku inne przyczyny ale bez zajrzenia do maszyny trudno cos na odległość zdiagnozować .

C.

Starałem sie w miarę łopatologicznej terminologii używać ;)