Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace IV ph3. Zamiana Carminat TomTom Live na Carminat TomTom

07 Wrz 2014 11:57 2868 1
  • Poziom 9  
    Jako że TomTom Live jest "nieedukowalny" postanowiłem przesiąść się na Carminat TomTom. Zdobyłem totalnie dziewicze urządzenie i poległem. Urządzenie podłączone do samochodu wyświetla biały ekran z komunikatem: "System not configured, connect diagnostic tool". Patrzę w MR i tam napisane: trzeba wprowadzić manufacturera, VIN, jednostki odległości (KM/MILES) i kąt nacylenia (dla kamery cofania). Podłączam Clip'a i w TomTom Live dostaję się i mogę odczytać te parametry oraz mogę je zmienić. Co ciekawe, na rysunku sieci CAN przedstawia się jako Connection module, a dopiero po wejściu w niego jako Nawigacja.
    Po zamianie urządzenia na Carminat TomTom widać go na sieci pod tym samym kodem (662 bodajże) ale jako nierozpoznane urządzenie. Po wejściu w niego można odczytać jego numer, kod programu i podobne, ale nie można wejść dalej, czyli odczytać i zmienić konfiguracji.
    Prawdopodobnie nie było E IV z takim Carminatem więc Clip w E IV go nie rozpoznaje. Wiem, że takie Carminaty były w Clio III i w Megane III.
    Czy ktoś z was miał już taki przypadek i wie co zrobić?
    Mam kuzyna w Lublinie z Meganą i takim Carminatem, ale nie chce mi się do niego jechać, aby w jego samochodzie zaprogramować mojego Carminata.
    Czy można to zrobić w E IV ph3 i jak należy ustawić Clip'a aby sięgnąć Carnminat TomTom?
    A może w Gdańsku jest ktoś z takim Carminatem, to bym do niego podskoczył...

P.S.
    Jest to mój pierwszy post na elektrodzie. Forum wybrałem z dostępnych w menu ale wiem, że to nie jest pytanie początkującego. Moderatora proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu forum

Zgłoś post
  • Poziom 9  
    Nikt nic nie podpowiedział, skończyło się na wyjeździe do Lublina. Teraz już wiem, że dla połączenia się z danym modułem, należy wpisywać VIN auta, w którym ten moduł występuje. Ale to jest uciążliwe.
    Wiem, że Clip posiada bazę konfiguracji samochodów z informacją jakie numery OEM mogą występować w danym modelu samochodu.
    Kopałem po katalogach i znalazłem pliki z zestawami OEM, znalazłem też pliki z zestawami konfiguracji. Niestety nie znam klucza kojarzącego oba zestawy, w żadnym z nich nie występuje typ pojazdu (mój to EiV JK1J).
    Czy jest ktoś na forum znający na tyle dobrze Clipa, aby podpowiedzieć gdzie mam dopisać OEM "przeszczepionego" modułu aby przy jednym VIN'ie mieć dostęp do "własnych" i "przeszczepionych" modułów. Wiem, że jest to możliwe, niestety człowiek z tego żyje i nie chce powiedzieć jak to zrobić.