Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach.

07 Wrz 2014 12:33 4500 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Posiadam unitra diora elizabeth-stereo DST-202. Amplituner jest przestrojony, odbiera stacje radiowe. Martwi mnie jednak to że nie wiem do końca czy przestrojenie jest wykonane poprawnie. Jak widać na zdjęciach poza kondensatorami C1 i C2 zostały też wymontowane trymetry CT1 i CT2. Cewki L1 i L3 nie mają zmniejszonej liczby zwojów. Jeszcze dostrzegłem (ostatnie zdjęcie) że wymontowany jest trymetr CT3 i kondensator obok niego. Poza tym w głośnikach słychać straszne buczenie obojętnie czy pokrętło sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner.
    Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w głośnikach.
  • Poziom 43  
    mekoy napisał:
    Poza tym w głośnikach słychać straszne buczenie obojętnie czy pokrętło sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner.

Pewnie jest złe filtrowane napięcie na zasilaniu końcówek mocy. Sprawdz kondensatory elektrolityczne.
  • Poziom 13  
    To nie złe filtrowanie na zasilaniu. To wina UKF kiedy włączam UKF słychać brum nawet wtedy gdy pokrętło sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner. Gdy wyłączam przełącznik UKF brum znika.
  • Poziom 13  
    Może mi ktoś powiedzieć dlaczego po wymontowaniu trymetrów radio odbiera. W żadnym opisie przestrajania niema tego zabiegu. Kondensator C27 (ten obok CT3) musi być wymontowany.
  • Poziom 17  
    A nie trzeba odwinąć po 1 zwoju z cewek
  • Poziom 13  
    Niby trzeba, ale ja tego odbiornika nie przestrajałem. Cewki wyglądają na nienaruszone a i tak odbiera. W tej wersji elizabeth cewka L1 miała rdzeń ale został wykręcony a L2 to zwykła cewka powietrzna która składa się z L2 i L2'.
  • Poziom 16  
    Czy mógłbym prosić autora tematu o zdjęcia płytki tunera od góry i od spodu jeśli kolega takowe posiada. Moja DST ma od spodu pełno podlutowanych kabli i ma martwy tuner...