Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach.

07 Sep 2014 12:33 5382 6
  • Level 13  
    Witam
    Posiadam unitra diora elizabeth-stereo DST-202. Amplituner jest przestrojony, odbiera stacje radiowe. Martwi mnie jednak to 瞠 nie wiem do ko鎍a czy przestrojenie jest wykonane poprawnie. Jak wida na zdj璚iach poza kondensatorami C1 i C2 zosta造 te wymontowane trymetry CT1 i CT2. Cewki L1 i L3 nie maj zmniejszonej liczby zwoj闚. Jeszcze dostrzeg貫m (ostatnie zdj璚ie) 瞠 wymontowany jest trymetr CT3 i kondensator obok niego. Poza tym w g這郾ikach s造cha straszne buczenie oboj皻nie czy pokr皻這 sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner.
    Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach. Unitra Elizabeth-STEREO DST-202. Buczenie w g這郾ikach.
  • Level 43  
    mekoy wrote:
    Poza tym w g這郾ikach s造cha straszne buczenie oboj皻nie czy pokr皻這 sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner.

Pewnie jest z貫 filtrowane napi璚ie na zasilaniu ko鎍闚ek mocy. Sprawdz kondensatory elektrolityczne.
  • Level 13  
    To nie z貫 filtrowanie na zasilaniu. To wina UKF kiedy w陰czam UKF s造cha brum nawet wtedy gdy pokr皻這 sterowania jest ustawione w pozycji magnetofon, gramofon czy tuner. Gdy wy陰czam prze陰cznik UKF brum znika.
  • Level 13  
    Mo瞠 mi kto powiedzie dlaczego po wymontowaniu trymetr闚 radio odbiera. W 瘸dnym opisie przestrajania niema tego zabiegu. Kondensator C27 (ten obok CT3) musi by wymontowany.
  • Level 17  
    A nie trzeba odwin望 po 1 zwoju z cewek
  • Level 13  
    Niby trzeba, ale ja tego odbiornika nie przestraja貫m. Cewki wygl康aj na nienaruszone a i tak odbiera. W tej wersji elizabeth cewka L1 mia豉 rdze ale zosta wykr璚ony a L2 to zwyk豉 cewka powietrzna kt鏎a sk豉da si z L2 i L2'.
  • Level 16  
    Czy m鏬豚ym prosi autora tematu o zdj璚ia p造tki tunera od g鏎y i od spodu je郵i kolega takowe posiada. Moja DST ma od spodu pe軟o podlutowanych kabli i ma martwy tuner...