Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiswitch 9/8 i 4 satelity

07 Wrz 2014 12:41 4116 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Stać mnie jedynie na multiswitch 9/8. Sygnał będzie doprowadzany do 6 pokoi. I w jednym z pokoi chciałbym móc odbierać telewizję z 4 anten. W pozostałych pokojach mogą być 2. Co potrzebuję:
    - multiswitch 9/8
    - 2 konwertery Quatro Inverto Ultra Black, które będą szły do multiswitcha
    - 2 konwertety zwykłe tez pewnie firmy Inverto
    Podejrzewam, że w takim rozwiązaniu trzeba połączyć 1 wyjście z multiswitcha z 2 przewodami biegnącymi od 2 zwykłych konwerterów.
    Czym to zrobić?
    Pewnie przełącznikiem DISEQC BEST 10/1
    I teraz jak to będzie wyglądało z poziomu użytkownika. Czy aby odbierac telewizję z poszczególnych satelit będę musiał wchodzić w MENU i przełanczac się na dane satelity, czy będzie wszystko wygodnie i przyjemnie a więc tak po prostu nie trzeba wchodzić w menu wystarczy skakac po kanałach?
    Tutaj jest dyskusja o tym (już zamknięta), ale nie do końca rozumiem propozycji studisat_
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1446608.html
    głównie dlatego bo nie wiem co to znaczy:
    1: sat A z multiswitcha - Input 1 (DiSEqC1.1) oraz AA lub A (DiSEqC1.0)
    2: sat B z multiswitcha - Input 1 (DiSEqC1.1) oraz AB lub B (DiSEqC1.0)
    3: sat C alternatywny - Input 2 (DiSEqC1.1)
    4: sat D alternatywny - Input 3 (DiSEqC1.1)
    To się pewnie w opcjach tunera wybiera a jak będę kupował tuner to skąd mam wiedzieć że taki tuner pozwala na coś takiego, bo zwykle przy tunerach nie pisze aż tak szczegółowo, przykład:
    http://www.dipol.com.pl/tuner_dvb_ferguson_fk-6900_cr_A99239.htm
    Niby jest wspierany diseq 1.1 ale czy aby na pewno do 4 satelit?
  • Pomocny post
    Moderator - SAT
    Jaki dekoder w pokoju z 4 satelitami?
    Ile głowic?
  • Poziom 9  
    obecnie mam fergusona 6900 CR ale to nie problem by kupić nowy tuner. Tylko że skąd wiedzieć że kupowany tuner wspiera mozliwość podłączenia przez przełącznik diseq 4 satelit (2 wychodza jako jeden sygnał z multiswitcha na przełącznik a 2 są podłączone do przełącznika).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 30  
    A antena to będzie 60 cm?!
    Jakie satelity chcesz odbierać? Zakładasz coś a nie piszesz co chcesz oglądać.
    Nie stać cię na dedykowany multiswitch a na tuner to masz pieniądze???!!!

Moderowany przez telesat1:

Gdzie w temacie mowa o takiej antenie?
    Więcej upomnień nie będzie. Regulamin p. 3.1.11, 3.1.9, 3.1.13.

• Poziom 9  
    Antena to będzie ze 100cm. Jak da się taniej o 500zł zrobić bez multiswitcha 17/8 to po co wydawac tyle pieniędzy. Ja nie śpię na pieniądzach.
  • Pomocny post
    Moderator - SAT
    Policz więc co wyjdzie taniej. Rozwiązanie z dwoma konwerterami octo będzie działać, ewentualnie jeśli zakupisz dekoder dwugłowicowy to wtedy wystarczy dokupić do tego co wymieniłeś w pierwszym poście dwa konwertery pojedyńcze i diseqc.
    Jakie pozycje satelitarne masz na myśli?
  • Poziom 9  
    wybrałem już rozwiązanie na diseqcu 4/1. Temat można zamknąć.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Kontynuję ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2893725.html
    Chodzi o to że nie działa mi to rozwiązanie. Na razie zweryfikowałem że nie działa takie coś:
    antena naziemna podłączona do multiswitch 9/8 + diseq 4/1 new star + gniazdo tv sat + z tego gniazda idzie przewód z TV (nie sat) do wejścia telewizora gdzie antenę naziemną się podłącza.
    Efekt: Nie ma sygnału. Telewizja naziemna cyfrowa nie odbiera.

Działa natomiast jeśli usunę diseqa 4/1 new star z tego powyżej. Wtedy mamy odbiór. Oczywiście siła sygnału jest mniejsza niż jak wyeliminuję multswitcha ale to spodziewane.