Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy online zacinaja się po kilkuminutach, pomimo dalszego ładowania sie .

Damian24911 07 Wrz 2014 16:11 5244 4
 • #1 07 Wrz 2014 16:11
  Damian24911
  Poziom 7  

  Witam. Otóż niedawno zainstalowałem Windows 7 na swoim komputerze. Po tym zacząłem mieć problemy z czymś takim jak terredo pseudo interface, lecz to udało mi się jakoś rozwiązać. Ale nadal mam problem z tym ze podczas oglądania filmów online, zacinają się one ( tak jakby się buforowały) choć pasek ładowania dalej wskazuje ładowanie filmu. Dzieje się tak na kompie stacjonarnym, dzieje się tak i na chromie i w operze i explorerze. instalowałem od nowa Adobe flash player i nie pomogło.

  0 4
 • #2 07 Wrz 2014 19:39
  mati211p
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

  Na początek podaj pełną konfigurację komputera wraz z marką i modelem zasilacza.
  Sprawdź też jak zachowa się pod FF. Jakie jest zużycie CPU w momencie klatkowania filmów?

  -1
 • #3 07 Wrz 2014 21:26
  razorblade
  Poziom 12  

  Witaj Damian24911,
  to o czym piszesz może być powodowane przez co najmniej kilka czynników. Pierwszy jaki mi przychodzi do głowy to niezależny od Ciebie, czyli taki iż korzystasz z dużej sieci osiedlowej lub innego operatora który podłącza zbyt wielu użytkowników pod jedno ip, dlatego też pojawiają się problemy z buforowaniem, bo z tego co pamiętam to youtube zaczął stosować jakieś zabezpieczenia przed multipobieraniem filmików ze swoich serwisów. (chyba że chodzi o inny serwis? pytanie czy o jeden konkretny czy wszystkie? nie podajesz niestety co rozumiesz pod pojęciem "filmików online").
  Inny problem może mieć związek rzeczywiście z konfiguracją sprzętową lub oprogramowaniem czy też sterownikami (czy zainstalowałeś właściwe dla karty graficznej?). Jednakże nie podałeś wystarczająco dużo informacji by coś tutaj stwierdzić. W przypadku problemu sterownika graficznego, można w pewien sposób sprawdzić czy to nie jest źródło problemu. Na jakimkolwiek elemencie flash kliknij prawym i wybierz z menu "ustawienia" od razu pojawi się okienko takie jak to:

  Filmy online zacinaja się po kilkuminutach, pomimo dalszego ładowania sie .

  Odznacz "włącz przyśpieszenie sprzętowe" i sprawdź czy to coś zmienia.
  Dodatkowo możesz jeszcze sprawdzić (w przypadku youtube) czy taki sam problem będzie przy korzystaniu z odtwarzacza HTML5 zamiast flash, możesz go uaktywnić np. w firefox pod tym adresem.

  0