Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Infinity kappa perfect 12.1 - wzmacniacz

07 Sep 2014 21:01 1188 8
  • Level 7  
    Witam , udało mi się dorwać ten skromny sub Infinity kappa perfect 12.1 ;) w nie dużych pieniądzach , teraz jestem skoncentrowany na szukaniu wzmacniacza tylko pod tego suba , czytałem starsze tematy o tym subie ale dalej mam mętlik , i nie wiem czy lepiej kupić wzmacniacz 2 czy 1 kanałowy? prosiłbym bardzo o jakieś porady , na tym czy wzmacniacz jest nowy mi nie zależy , im tańszy tym lepiej ale żeby się dobrze sprawował.

Dodaję jeszcze specyfikacje głośnika :
    moc ciągła: 350 W
    moc szczytowa: 1400 W
    skuteczność: 96 dB
    pasmo przenoszenia: 18 Hz - 150 Hz

Czy taki wzmacniacz nie będzie za mocny? :
    Crunch V2400
    - 2 x 300W @ 2 Ohms
    - 2 x 200W @ 4 Ohms
    - 1 x 600W Mono bridget 4 ohms
  • Level 7  
    Witam , postanowiłem jednak kupić wzmacniacz Eyebrid 2y150.
    Specyfikacja:
    4 Ohm Stereo: 2x150W
    2 Ohm Stereo: 2x225W
    4 Ohm Bridge: 1x450
    W S/N Ratio: > 95dB
    THD (20k Filter): <0.05%

Czy będzie się nadawał do tego subwoofera? Jakie kable do niego kupić? Wszystko będzie w volkswagen polo coupe 86c2f.
  • Level 21  
    Możesz spróbować, ale dla mnie trochę zastanawiającą jest kwestia stosunku mocy do poboru prądu, co automatycznie przekłada się na prawdziwość podawanej mocy wzmacniacza przez producenta.
    Wzmacniacz, który będzie przykładowo oddawał 450w rms 4ohm, nie może mieć zabezpieczenie w postaci 2x 15A = 30A, przy takich mocach pobór jest co najmniej na poziomie 45A.
    Moim zdaniem w najlepszym przypadku będzie miał 1x250w rms 4ohm, ale to już raczej max maxów, bardziej obstawiam 200w.
    Do byle subwoofera, teoretycznie będzie się nadawał, na zdjęciach z alledrogo, widziałem, że ma jakąś zwrotnicę, zastanawiające dla mnie jest to, że producent nie poruszył tej kwestii w specyfikacji technicznej wzmacniacza na swojej stronie.
    Do tego konkretnego 5m 16-20mm2 wystarczy.
    Ale, jeśli szczerze - to nie jest towarzysz dla Infinity Kappa Perfect 12.1, który był głośnikiem nie przypadkowo wzbudzającym podziw jeszcze ok. 5-10 lat temu.
    Może poszukaj coś bardziej odpowiedniego/z tej samej półki co Infinity, ale w używce - nie wgłębiałem się, ale znowuż na znanym portalu aukcyjnym widziałem w sprzedaży mocarza pod nazwą Signat Ram 3 Mark II - to jest ew. odpowiedni towarzysz pod względem mocy i jakości, świetnie zbudowany. Miałem go ok. 8 lat temu i bardzo dobrze wspominam, śmiało mogę polecić, jeśli oczywiście ten wymieniony egzemplarz nie był wcześniej grzebany.
  • Level 7  
    To mam szczęście , przez małe komplikacje moim wzmacniaczem nie będzie eyebrid ale car power wanted 2-300 , myślę że to jest już godny sprzęt dla tego przetwornika :)
  • Level 7  
    Czytałem na różnych stronach że ten car power może mieć 2 ohm lub 4 ohm na mostku , czy faktycznie tak jest? Jak to sprawdzić? aha dodam jeszcze że okablowaniem będzie hollywood pro24 , kondensator kupię później.
  • Level 21  
    Kup grubsze kable z prawdziwej miedzi OFC i kondensatora nie będziesz potrzebować, więcej w tym reklamy niż to jest warte, tym bardziej nie masz jakiegoś mega wymagającego systemu, instalacja elektryczna samochodu spokojnie sobie poradzi.
    Miałem u siebie kondensator kiedyś DLS 1F oraz Impulse coś koło 1,5-1,6F (nie pamiętam dokładnie). Przy DLS miałem przewody 35mm2 OFC i wzmacniacz 680w rms - różnica była z kondensatorem lub bez niewielka, później Impulse najpierw miałem z 25mm2 OFC z wzmacniaczem 450w rms i rzadko się załączał, a po przesiadce na 50mm2 OFC i wzmacniacz 600/800w rms (w zależności od konfiguracji głośników) od razu go sprzedałem, bo w ogóle się nie załączał, był cały czas na czuwaniu, palił się tylko wyświetlacz, a skoki napięcia sięgały 0,1-0,2v, więc tyle co nic, po wywaleniu nie czułem żadnej różnicy.
    Z tego co wiem, jeszcze sprzed 10 laty (bo mniej więcej wtedy wszedł na rynek zarówno carpower, jak i infinity kappa perfect) - to faktycznie Wanted miały zejście do 1ohm na kanał, czyli do 2ohm w mostku.
  • Level 7  
    Aha , czyli ten zestaw kabli hollywood pro24 nie będzie dobry?
  • Level 21  
    On jest dobry, bo jest z OFC, ale za te $$$ można już znaleźć zestaw 35mm2 w OFC i nie pchać się w kondensator.