Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduły na 433MHz - działanie

07 Wrz 2014 13:56 615 1
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Przypadkiem przeglądając forum trafiłem na ten temat i zainteresował mnie ten zestaw nadajnika z odbiornikiem. By nie tworzyć nowego tematu zapytam tutaj :)

Chodzi mi o zasadę działania tych modułów, bo nie jestem pewien czy to działa tak jak myślę mianowicie: jeśli podłączę do nadajnika jakiś avr i np. portb.0 ustawiony na wyjście i będę wystawiał na nim naprzemiennie 0 i 1 to drugi avr podłączony do odbiornika z jakimś pinem ustawionym jako wejście będzie mógł odczytywać stany wysyłane prze ten pierwszy uC? I jeśli to działa tak jak opisałem powyżej to czy można by użyć UART do wysyłania i odbierania jakiś komend przez te moduły?
  • PCBway
  • Poziom 13  
    @pirotechnik:
    Zazwyczaj można, aczkolwiek te układy są bardzo wolne i łatwo pogubić ramki. Dlatego też dobrze używać dedykowanych bibliotek, np. jak tu: https://www.pjrc.com/teensy/td_libs_VirtualWire.html
    Co prawda jest pod teensy / Arduino, ale myślę, że posiadając źródła biblioteki i jądra Arduino przerobienie tego na czysty AVR nie powinno być problemem ;)
    Acz post Twój zaraportuję, bo lepiej nasze wiadomości wydzielić do Twojego własnego tematu, coby tego nie zaśmiecać.