Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Malakser Predom Zelmer 175.5 - G這sna praca i boczne zatrzaski

andrzejlisek 07 Wrz 2014 23:54 1146 2
  • #1 07 Wrz 2014 23:54
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wyj掖em z szafy wymieniony malakser po 15 latach nieu篡wania, rok produkcji 1986. Sprawdzi貫m jego dzia豉nie na sucho (bez za這穎nego narz璠zia, pusty pojemnik). Wydaje si, 瞠 jest w pe軟i sprawny, ale mam wra瞠nie, 瞠 jego praca jest bardzo g這郾a, por闚nywalna z g這郾o軼i pracy szlifierki k徠owej (jednak nie mam szlifierki, 瞠by bezpo鈔ednio por闚na g這郾o嗆 pracy tych dw鏂h urz康ze). Na codzie nie u篡wam w kuchni maszyn elektrycznych (opr鏂z p造ty indukcyjnej i piekarnika). Poniewa by bardzo brudny, to go rozebra貫m, 瞠by wyczy軼i obudow pod wod i wymontowa貫m silnik. W nim nie ma jaki nietypowych i podejrzanych luz闚. Nie pami皻am g這郾o軼i pracy te 15 lat temu, ale nie s康z, 瞠by od samego stania mia這 si co zmieni, ale wiem, 瞠 nie by這 problem闚 z u篡tkowaniem w tamtym czasie.

Czy g這郾a praca tej maszyny to jest norma w tym modelu, czy jakie uszkodzenie, kt鏎e mo積a wyeliminowa?

Drugie pytanie, jak zdemontowa boczne br您owe (w niekt鏎ych egzemplarzach s bia貫) zatrzaski mocuj帷e pokryw? Nie chcia豚ym d逝ba metod pr鏏 i b喚d闚, bo boj ci, 瞠 mo瞠 si co u豉ma.

0 2
  • #2 08 Wrz 2014 00:04
    niewolno2
    Poziom 39  

Czy aby te zatrzaski nie s nitowane?
    Je瞠li silnik jest na panewkach to warto je sprawdzi.
    Pob鏎 pr康u silnika te nam du穎 mo瞠 podpowiedzie.

1
  • #3 11 Wrz 2014 19:18
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Zatrzaski nie maj nit闚, sam sobie poradzi貫m z ich zdj璚iem w celu wyczyszczenia.

Co do silnika, to rozebra貫m silnik i przek豉dni, w przek豉dni by這 du穎 smaru, usun掖em go, wyczy軼i貫m przek豉dni, nasmarowa貫m za pomoc WD40, z這篡貫m ca這嗆 i wydaje mi si, 瞠 pracuje ciszej, odg這s pracy urz康zenia ma podobny poziom, jak odg這s pracy samego silnika.

Wirnik jest osadzony na dw鏂h 這篡skach, jedno z nich jest kulkowe, drugiego nie zobaczy貫m, do oby 這篡sk r闚nie wtrysn掖em WD40. Elementy przek豉dni s na podk豉dkach 郵izgowych.

Robot wyczy軼i貫m, z這篡貫m, jestem zadowolony z tego, co otrzyma貫m, wobec tego temat uwa瘸m za zamkni皻y.

0