Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze Skype - Zacina się , niepłynna przerywana rozmowa.

08 Wrz 2014 01:53 10902 4
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam problem i postanowiłam poprosić o pomoc osoby bardziej obeznane w temacie, bo sama poległam. Czytałam sporo w internecie, ale nie potrafię sobie poradzić.
    2 tygodnie temu zrobiłam formata (zaszłości, muliło, nie dało się inaczej).
    Laptop:
    - system Windows 7 Home Premium 64-bitowy,
    - Procesor 1.3 GHz AMD Dual-Core E300 APU zintegrowany z Radeon HD 6310 Discrete-Class Graphics
    - RAM 4Gb DDR3
    - AMD Radeon HD 6310 Discrete-Class (up to 1.92 GB)
    - dysk twardy - 320 GB SATA (5400 rpm)
    - kamera : Webcam with integrated digital microphone (VGA)

Po postawieniu systemu wszystkie sterowniki uaktualniałam za pomocą programu Driver Booster.
    Potem zainstalowałam najnowszą wersję Skype.
    I teraz tak : za każdym razem kiedy łączę się z kimś wyskakuje mi w okienku komunikat " VCE-I Codec API-Is Supported" , co by oznaczało zapewne zły sterownik kamerki albo karty (ale przecież wszystkie są najnowsze i aktualne). Po kliknięciu OK w wyskakujące okienko z komunikatem - normalnie się łączy. Ale : rozmowa pozostawia wiele do życzenia, zarówno dźwięk jak i obraz - przycina tak, że coś człowieka może trafić, a że ze skype korzystam często to niebawem nabawię się nerwicy. Prędkość łącza extra. Na tą chwilę odinstalowałam Skype i szukam rozwiązań. Czytałam w necie, że dobrze jest zainstalować starszą wersję - ale wiem, że z tym też jest problem bo Skype ostatnio coś kombinuje i wymusza aktualizację. Ponadto - którą wersję? Miał ktoś podobny problem i udało mu się go rozwiązać pozytywnie? Muszę mieć skype koniecznie - jest mi niezbędny , tylko na tą chwilę czuję bezradność i złość w tej sprawie. Wspomoże ktoś dobrą radą?
  • Poziom 6  
    krys06 napisał:
    Po pierwsze,dodać skypa do wyjątków w antywirusie.
    Na win 7 będzie działał link: http://www.mblog.boo.pl/artykul-85-starsza-wersja-skype-na-windows-.html .Jak pisze autor postu ,powinno być ok. Oczywiście przedtem usunąć inną wersję.

Bardzo dziękuję za odzew.
    Zrobiłam jak zaproponowałeś i niestety ta wersja też nie działa. Już przy instalacji wyskoczyło okno z informacją, że Windows nie obsługuje tej wersji . Zignorowałam i zainstalowałam, niestety nie chce zalogować na konto skype.
    Jakieś inne propozycje? Czy poczekać aż dodam do wykluczeń i spróbować zalogować ponownie?

Nie wykonałam drugiej części zadania, czyli wykluczenie z avast. Najzwyczajniej wstyd sie przyznać - ale nie potrafię odnaleźć ścieżki dostępu. weszłam w C , pliki programów (*86) , Skype .... i teraz otwierają mi ie trzy foldery: Phone, Plugin manager i Toolbars. W środku są pliki - nie wiem który jest właściwą ścieżką dostępu ( o ile wchodzę dobrze i którykolwiek z nich). Naprowadzi ktoś jak to wygląda w win7?
  • Poziom 29  
    Nie trzeba usuwać Avasta:uruchom program,na dole okna jest podświetlone"ustawienia",kliknąć,następnie z lewej strony nowo otwartego okna jest bodaj przedostatni Wykluczenia klik ,następnie Przeglądaj,szukamy wpisu Skypa .Zaznaczamy i jest ok.Natomiast tę wersję, którą ściągnełaś instalujesz w trybie zgodności z XP.Panel sterowania-Programy-Programy i funkcje-Uruchom programy napisane dla starszych wersji Windows.Dalej jest działanie wręcz intuicyjne. . . poradzisz sobie !.Dla pewności zobacz co tam podaje Menadżer urządzeń,czy nie ma czegoś niepokojącego.