Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie silnika jednofazowego z kondensatorem oraz regulacja obrotow.

08 Wrz 2014 11:44 3957 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam problem z podłączeniem wentylacji <silnika> w domu. Otóż wymieniłem okap w kuchni, w którym jak się póżniej okazało znajdował się regulator obrotów.

Zakupiłem regulator obrotów który powinien pasować do istniejącego silnika i mimo wielu prób podłączenia nie udało mi sić uruchomić silnika.

Załączam schematy które posiadam.

Znajomego elektryka zaciekawił fakt braku zera na silniku i zaproponował abym podłączył zero bezposrednio na kostce z 1 do 5 (rys. 3). Poskutkowało to tym iż silnik ruszył, jednakże na niskich obrotach bez możliwości ich regulacji. Dodatkowo nagrzewa się dość mocno po chwilowej pracy.

Wymieniłem również kondesator na nowy.

Silnik 220v, 1,2A

Podlaczenie silnika jednofazowego z kondensatorem oraz regulacja obrotow. Podlaczenie silnika jednofazowego z kondensatorem oraz regulacja obrotow. Podlaczenie silnika jednofazowego z kondensatorem oraz regulacja obrotow.

Schematy w języku szwedzkim. Jeżeli trzeba coś przetłumaczyć to proszę pisać.
    Svart-czarny , brun-brązowy , blå - niebieski , gul/grön - zolto/zielony

z gory dziekuje za pomoc,

Andrzej
  • Poziom 1  
    Czesc......
    Nie wiem czy w ogole ktos przeczyta moj post........
    Mam silnik.......Dane silnika
    3~Mot IGL80-60 Ip54
    Y/Ä 400/230V 0,58/1,0A
    155W 1300-1600min-1
    50-60Hz cos& 0,68
    1~Mot (trojkat) 230V 0,95A
    110W 50Hz 1300min-1
    14 MikroF 260V cos& 0,95A
    isol Kl.F
    POTRZEBUJE REGULATOR OBROTOW DO TEGO SILNIKA NAJLEPIEJ sztufowy NA 1,2,3,4,
    I nie wiem jaki kupic czy dac zrobic Czy od maszyny do szycia bylby dobry???
    Czy do wentylatorow bylby dobry ..na co patrzec przy zakupie takiego regulatora jaki ma byc..
    A jakby szlo jeszcze to w prawo lub w lewo zeby sie krecil.....poz d
    Dzieki za pomoc