Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna uszkodzila wzmacniacz i wieze?

08 Wrz 2014 12:36 873 8
  • Poziom 7  
    Cześć. Mam dość nietypowy problem. Kolumnę koda d858f podłączyłem do wzmacniacza i głośność ustawiłem na 1/3 mocy. Gralo chwile i i było okej. Za chwile znowu chciałem przetestować sprzęt i już nie było dźwięku. Postanowiłem tą kolumnę podłączyć do wieży i w tym przypadku wieża się wyłączyła po kilku sek i od tej pory na jej wyświetlaczu są dziwne znaki i nic nie da się ustawić. Czy możliwe jest ze kolumna mi uszkodziła końcówki mocy w wieży i wzmacniaczu? Podłączyłem tez 2 inne kolumny i dalej bez efektu.
  • Poziom 7  
    A kolumna tez mogla ulec uszkodzeniu? Mógłbym ja sprawdzić czy działa na jeszcze jednej wieży ale boje się ze sytuacja się powtórzy.
  • Poziom 32  
    Może warto napisać jaki sprzęt, bo w tytule napisałeś ogólnie wieża. Wieża to dla większości potoczna nazwa plastikowego zestawu cd, wzmacniacz, tuner w jednej obudowie.
    Skoro podłączyłeś do takiego maleństwa, wymagające kolumny( spadki poniżej 4Ω ,dwa duże woofery), słaby sprzęt i bez odpowiednich zabezpieczeń mógł się uszkodzić, może nawet bezpowrotnie.
    Jeśli to klasyczny wzmacniacz, bo potem używasz tego określenia, to też napisz jakie ma wymagania, wychodzi na to że wcześniej podpiąłeś to w ciemno.
  • Poziom 7  
    A wiec tak. Wzmacniacz to Sanyo stereo integrated amplifier JA 6125. Podczas słuchania muzyki moc ustawiłem na 30%. Wieża to samsung max zs530 lecz tutaj moc była ustawiona prawie na 50%
  • Moderator
    Najprawdopodobniej jest zwarcie w kolumnie, możesz to zmierzyć. Sprzęt kwalifikuje się do serwisu.
  • Poziom 23  
    Na kolumnie powinieneś mieć 4 albo 8 Ω.
  • Poziom 7  
    Niestety nie mam jak zmierzyć ale wczoraj już dzwoniłem z reklamacja kolumny. Jest ona 4 omowa
  • Moderator
    TERRORCORE napisał:
    Niestety nie mam jak zmierzyć

Podsumowując:
    Pablo1964 napisał:
    Sprzęt kwalifikuje się do serwisu.

Dla dobra sprzętu zamykam.