Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który modem jest lepszy: Huawei E3131 czy E3272s?

08 Wrz 2014 17:47 3207 9
  • Poziom 7  
    Witajcie

Mam dosyć ważne dla mnie pytanie. Zastanawiam się nad wyborem modemu zewnętrznego USB do obsługi internetu. Przyszła mi karta Aero 2 dzisiaj i muszę kupić jeszcze modem. Zainteresowały mnie takie pozycje:

http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e3131-antena-11-do-aero2-i4579543810.html
    http://allegro.pl/modem-4g-lte-huawei-e3272s-153-aero2-i4567680778.html

Który wybrać z nich? Ważne dla mnie jest stabilne oraz szybkie połączenie. Modem ten droższy obsługuje pasmo LTE zgodne z warunkami Aero 2. Jak z tą dodatkową anteną? Czy ona coś daje?

Jeśli macie jakieś inne propozycję proszę o komentarz. Aero 2 wybrałem ponieważ jest darmowe i chciałbym ją wypróbować. Proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    Gdzie masz informację, że E3272 obsługuje LTE Aero2, czyli LTE 2600 MHz w trybie TDD?

Według mnie nie warto przepłacać i lepiej pozostać przy E3131. Ale bez tego włamywacza gniazd antenowych, za to przedłużaczem USB.
  • Poziom 29  
    Osobiście używam innego modemu do Aero, ale mam też 3131
    zachowuje si bardzo dobrze, nawet przy dużej odległości do nadajnika, działa nawet z 14km
    Co do szybkości łączenia z siecią, to od czasy gdy Aero wprowadził Captcha nie ma to znaczenia, co godzinę i tak trzeba ręcznie "wklepać" unikalny kod Captcha.
  • Poziom 7  
    "Jdanecki" oto wycinek z oficjalnej strony Aero2 ->
    "BDI to mobilny dostęp do internetu umożliwiający POŁĄCZENIE z siecią za pośrednictwem urządzeń mobilnych, który świadczony jest w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2600 MHz).
    "
    Z tego wywnioskowałem ze ten droższy modem może obsłuzyc technologię LTE ponieważ w specyfikacji podana jest technologia oblusgiwana w tym LTE 2600Mhz.

Czyli prędkość w tym tańszym modemie jest taka aby można było swobodnie serfować po internecie, tak? A czy z tymi dodatkowymi wejściami w modemie na antenę spowalniają one ten modem czy co --> "janszy3643" ?

PS: Co do Captcha to wiem, ale nie stanowi to problemu dużego.
  • Poziom 43  
    ZippMaster napisał:
    Z tego wywnioskowałem ze ten droższy modem może obsłuzyc technologię LTE ponieważ w specyfikacji podana jest technologia oblusgiwana w tym LTE 2600Mhz.

Nie ma znaczenia, czy to LTE czy nie, maksymalna prędkość to i tak będzie 512 Kb/s.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za informację. Pozostanę przy 3131 modelu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Aero 2 posiada pozwolenie na budowę sieci LTE2600 w technologii TDD( 50MHz).Modem E-3272 obsługuje tylko FDD2600 a więc nie jest kompatybilny z przyszłą siecią LTE Aero2 na 2600MHz. Dlatego nie skorzystasz z darmowego LTE Aero2 naTDD2600 jeśli w przyszłości powstanie( o ile w ogóle będzie uruchomiona). FDD2600 należy do dywidendy cyfrowej i będzie przedmiotem licytacji. Wybór E-3131 do BDI Aero2 na UMTS900jest dobry, patyk do niego nie. Jak daleko masz do BTS-a UMTS900 Aero2?.
  • Poziom 7  
    Teraz już zrozumiałem. Ciężko mi powiedzieć gdzie jest nadajnik radiowy. Internet będę chciał sprawdzić w Wierzbicy pod Radomiem. Od Wierzbicy do miejsca używania będzie jakieś 1.5 km. Sprawdzałem na mapach to zasięg jest tam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    BTS UMTS900 Aero2 jest w Wierzbicy, nie powinno być problemów.
  • Poziom 7  
    To dobrze bo zalezy mi aby podlaczyć komputer tam do sieci. Dziękuję ponownie za odpowiedzi.