Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saeco - saeco odea giro plus - wykrzyknik + fusy

przyleki.house 08 Wrz 2014 18:43 2433 5
  • #1 08 Wrz 2014 18:43
    przyleki.house
    Poziom 2  

Witam.
    Od stycznia posiadam ekspres saeco oda giro plus. Nie było z nim żadnych problemów do teraz. Po odwapnieniu włączyłam ekspres, wszystko wydawało się być w porządku. Jednak gdy nacisnęłam przycisk z filiżanką aby zrobić kawę pojawił się następujący schemat:
    1. zmielenie kawy przez ekspres
    2. wydanie kilkakrotnie syków
    3. wypadnięcie fusów do kasetki
    4. zapalenie się czerwonego, szybko migającego wykrzyknika + zapalenie się przycisku z kropelką

Po wyłączeniu i włączeniu pojawia się ten sam schemat. Wszystko jest ok, ekspres mieli, po czym od razu wyrzuca fusy i miga wykrzyknik. Kawa w ogóle nie leci.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Czy mogę to sama naprawić? Wolałabym uniknąć wizyty w serwisie...

1 5
  • #2 11 Wrz 2014 23:02
    cafedomino
    Poziom 19  

Zle przeprowadzone odkamienianie lub lipny środek użyty do odkamieniania. Ekspres jest zapchany, spróbuj jeszcze raz zrobić cykl odkamieniania.

2
  • #3 06 Paź 2016 09:22
    drshaolin
    Poziom 11  

Młynek jest do czyszczenia, lub kończy się silnik młynka, elektronika ekspresu mierzy rezystancje silnika od młynka, jeżeli jest za niska to ekspres "myśli", że nie ma kawy.
    Bardzo często dzieje się to również w ekspresach Saeco Incanto.

1
  • #4 30 Lip 2018 11:06
    foreverek
    Poziom 2  

Sorry za odgrzebywanie starego tematu i za akademicką polemikę... ale ponieważ mnie szlag trafia bo mam ten sam problem, czyli ekspres marnuje mi kawę bo debil który projektował ten mechanizm postanowił że już zmielona kawa zostanie wywalona do fusów zamiast zrobić z niej kawę i co najwyżej poinformować o podejrzewanym braku kawy "czerwonym wykrzyknikiem".

Pytanie jest takie - gdyby padał silnik to rezystancja byłaby większa, prawda? Ja podejrzewam że ślimak "zaciągający" do młynka kawę, się wytarł i zaciąga ziarna za wolno. To powoduje mniejszy opór silnika i owe marnotrawienie kawy...

Droga to część (ślimak) ale spróbuję ją wymienić i dam znać. Mam tylko jedną wątpliwość: czy mogę bez rozbierania młynka wymienić tego ślimaka czy coś urwę próbując go odkręcić ?

0
  • #5 30 Lip 2018 22:26
    nioop

Specjalista AGD

foreverek napisał:
    ... Ja podejrzewam że ślimak "zaciągający" do młynka kawę, się wytarł i zaciąga ziarna za wolno...

Myślę, że jesteś w błędzie. Ten ślimak w praktyce, będąc nawet gołym prętem nie stwarzał by takich problemów.

Tej kawy faktycznie wpada za mało ?
    Osobiście proponował bym w pierwszej kolejności wyczyszczenie młynka i kontrola zsypu młynka ( lubi się złamać i sypać kawę do środka ekspresu )

0
  • #6 31 Lip 2018 08:11
    foreverek
    Poziom 2  

nic nie jest złamane, a kawy w/g mnie wsypuje się tyle co zawsze. Natomiast zaobserwowałem ciekawą sprawę: wczoraj brakło mi kawy i wsypałem średnio-paloną i ani razu się jeszcze nie "zacięło" czyli nie stwierdził fałszywego braku kawy. Jak wsypię mocno paloną (czyli taką co najczęściej używam bo najbardziej lubię) to myli się średnio co 4-5 kawę... może rzeczywiście trzeba by wyczyścić młynek bo jest może tłusty ten ślimak i wyślizgują mu się ziarenka ?
    [EDIT]
    Dobra, wyczyszczony młynek, nasmarowany, i po prostu mieli jak marzenie!! Dzięki !!

0