Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F - Podświetlenie zegarów

Nightmar3 08 Wrz 2014 19:11 957 2
  • #1 08 Wrz 2014 19:11
    Nightmar3
    Poziom 2  

Witam

zakupiłem rok temu Mazde 323F 2.0 v6 od osoby która interesowała się tuningiem.
    Na szczęście miała rozsadek i umiar w tym tuningu... tak czy siak przerobiła podświetlenie zegarów, które po zakupie żyło własnym życiem... tzn raz swieciło mocniej, raz słabiej czasami w ogóle wszystko w zależności na jaką dziurę się najechało.
    W stanie obecnym już nic nie świeci i w nocy jest to uciążliwe.
    W końcu chciałbym się za to zabrać i to zrobić
    ale potrzebował bym waszej pomocy a na forum nie znalazłem odpowiedniego tematu.

Mianowicie chciałbym tam wstawić diody RGB z możliwością regulowania jakimś potencjometrami. Szukałem już wiele na necie ale elektronika nie jest moim konikiem, ale coś tam wiem. Chodzi mi tylko o to czy mógłby mi ktoś stworzyć schemat takiego sterownika i jak łączyć ze sobą te diody jakie rezystory wstawiać
    i jak to zabezpieczyć by nie było takiej dyskoteki jak teraz. Domyślam się także, że nie mogę wpakować ile chce diód tylko jest jakieś ograniczenie. I ewnetualnie jak te ograniczenie obejść.
    Będę wdzięczny za tego typu opis i schemat. Płytkę już sobie sam wytrawie i zaprojektuje.
    Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 08 Wrz 2014 20:16
    marseluss_2009
    Poziom 24  

RGB czy SMD? Ograniczeniem jest chyba tyło aby Cię nie oślepiło, a intensywność możesz przecież regulować fabrycznym potencjometrem. A co do dyskoteki podoginaj łapki w oprawkach

• #3 08 Wrz 2014 21:46
    Nightmar3
    Poziom 2  

no chyba najlepiej to bedzie RGB SMD. No oślepiać nie powinno bo tak jak napisałeś mam potencjometr od natężenia światła.

Nie chce doginać bo teraz mam taki strasznie jaskrawy niebieski ( o ile świeci )
    a mając rgb bede mógł sobie ustawić dokładnie taki kolor jak mi pasuje :-p a że nie wiem jaki chce to swoją droga.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME