Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laserjet P1005 - Drukarka nie nadaje się do termotransferu

Ture11 08 Wrz 2014 20:49 1362 5
  • #1 08 Wrz 2014 20:49
    Ture11
    Poziom 34  

Witajcie.
    Kupiłem na złomowisku drukarkę HP LaserJet P1005 (za zabójczą kwotę 10zł) i drukarka jest sprawna i ma toner. Problemem jest to, że drukarka całkiem nie nadaje się do termotransferu na papierze kredowym (kredowanym?) Obrazy wychodzące z drukarki są bardzo delikatne i oczywiście skopiowane niżej (zapewne odciskają się na fuserze.)

W drukarce jest toner zamiennik, nie wiem jakiej jakości i za jaką kwotę był kupiony...

Czy zakup zamiennika wyższej klasy może spowodować, że drukarka będzie dobrze drukować na kredowym papierze? Dodam, że ceny zamienników są w granicach 12 - 60zł... Jeśli załadowany byłby zamiennik najniższej jakości możliwe jest, by to byłą wina tonera? Czy może problem opisany wynika z działania fusera w drukarce?

Zakładam, że zakup tonera oryginalnego za 150zł przerasta sens wykorzystywania tej drukarki...

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Wrz 2014 22:21
    Darek0024
    Poziom 16  

Powodem opisanego przez Ciebie problemu może być zarówno zespół tonera jak i zużyty fuser. Proponował bym Ci podmienić zespół tonera. Może w twojej okolicy jest jakiś sprzedawca który ma gdzieś jakieś zużyte tonery i by się zgodził podmienić na chwile dla sprawdzenia drukarki.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Wrz 2014 17:22
    jmg123
    Poziom 14  

A na normalnym papierze drukuje prawidłowo? jak tak to powiem ze tylko oryginał toner .

0
  • #4 12 Wrz 2014 00:37
    Ture11
    Poziom 34  

Witam.
    Na normalnym papierze wydruk jest rewelacyjny, no może poza uszkodzeniem bębna, czyli powtarzającą się kropką. W każdym razie toner mocno przylega do kartki. Co innego gdy załaduje papier kredowany - wydruk (np. płytki) wychodzi z brakami w zaczernieniu, a te braki pojawiają się poniżej wydruku (czyli przy następnym obrocie jakiegoś wałka). Nie mam pojęcia, czy to toner słabo przenosi się i zostaje na bębnie (ale chyba do tego jest listwa czyszcząca), czy może mozaika jest w porządku do kiedy nie wejdzie do pieca...

Ogólnie drukarka ma mały przebieg, ale toner nieoryginalny... Być może kosztował 12zł, a może 60zł, nie wiem... Folie do fusera też da się kupić, no ale przebieg chyba 1800 stron, to nie sądzę by coś było zamęczone...

Jest jeszcze jedna sprawa - drukarka ma funkcję czyszczenia (czegoś, nie wiem czego...). Do tego celu wkłada się papier błyszczący (czy kliszę) i włącza tę funkcję, i drukarka przez dwie minuty coś tam robi, widzę że piec się włącza (przygasanie i mogotanie oświetlenia biurka)... Zdaje się że drukarka czyści fuser przy pomocy papieru błyszczącego... Co o tym myśleć?

Dodano po 2 [minuty]:

Może dodam jeszcze, że używałem różnych drukarek, niekiedy na bardzo tanich zamiennikach, ale były to starsze drukarki (np. LaserJet 6L), i nie było problemu. Ale może w nowszych drukarkach konstrukcja zespołów jest inna...

Dodano po 42 [minuty]:

Hmm, witajcie ponownie...

Powiem Wam, że stało się coś niepokojącego, a mianiowicie problem się rozwiązał, chciałem zrobić kilka testów, ale pierwszy wydruk na kredowym jest rewelacyjny, nic się nie rozmazało, nic się nie odbiło...

No cóż, nie wiem jak to się stało, ale są dwie możliwości:

1. Drukarka wpierw była testowana w warsztacie, a ten mieści się w piwnicy. Wilgoci tam nie ma, ale przy drukowaniu na jakimkolwiek papierze przy wyjściu z pieca unosiła się para wodna... Uznałem, że to naturalne... Teraz drukarka stoi w zwykłym pokoju od kilku dni...

2. W międzyczasie zostało wydrukowane 180 stron na zwykłym papierze w normalnych warunkach pokojowych, być może coś się przemieszało i jest lepiej...

Nie wiem teraz sam co myśleć o tej drukarce... Jak ją zaniosę do warsztatu, gdzie powinna służyć, pewnie znów zacznie rozwarstwiać wydruki... Papier kredowy był ten sam...

0
  • #5 12 Wrz 2014 08:12
    Darek0024
    Poziom 16  

Spróbuj zmienić w ustawieniach drukowania na komputerze rodzaj papieru na kredowy a jeśli nie ma takiej opcji to ustaw ze drukujesz na grubym papierze. Drukarka powinna wtedy wolniej drukować i rozmazywanie powinno ustąpić. Najlepiej porównaj jakość wydruku przy różnych ustawieniach papieru. Trzymaj papier w suchym miejscu:)

0
  • #6 26 Lip 2015 14:44
    Ture11
    Poziom 34  

Zamykam temat. Problem jakby sam ustał, albo się pomniejszył, bez zmiany warunków otoczenia, może jakiś lewy arkusz kredowego jednak był...

0
  Szukaj w 5mln produktów