Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat panda - zapach benzyny podczas jazdy

08 Wrz 2014 20:52 3285 4
  • Poziom 7  
    Witam. Ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy z otwartymi oknami czuje zapach benzyny. Dwa lata jeżdze juz panda i nigdy się takie coś mi nie zdażyło. Myślałem, że bak mam nieszczelny, ale nie widać żadnej plamy pod samochodem (ani z przodu, ani z tyły). Dodatkowo kiedy otwieram wlew wypuszcza się powietrze ( jak przy otwieraniu napoju gazowanego). Wjeżdzałem na kanał w poszukiwaniu plam bądz zapachu benzyny lecz nic nie znalazlem. Miał może ktoś podobny problem? Kolega mówił mi ze moge mieć zapchana rurke odprowadzania oparów, lecz nie mam pojecia gdzie ona się znajduje. Będe wdzięczny za pomoc.
    Posiadam Pande 1.1 rocznik 2004.

(nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale, leżeli nie to poprosze o przeniesienie)
  • Poziom 14  
    Rurka powinna iść od zbiornika do wlewu paliwa
  • Poziom 26  
    Wjedź na kanał, odpal silnik, lampa do ręki i wąchaj. Może któryś z przewodów paliwowych (dopływ albo powrót) się "poci"
  • Poziom 7  
    Możliwe to że korek byłby "za bardzo szczelny"?? Bo skoro rurka odprowadzajaca opary kończy sie prawie przy wlewie to wyjście oparow jest tam gdzie wlew paliwa. fiat panda - zapach benzyny podczas jazdy
  • Moderator Samochody
    Rurka jest otwarta tylko gdy korek jest otwarty... już od dobrych kilku lat wszystkie samochody mają szczelne układy paliwowe z pochłaniaczami oparów (EVAP). Zajrzyj pod tylna kanapę, masz tam dojście do zbiornika paliwa, popatrz czy wąż/węże dobrze siedzą na króćcach i czy nic nie jest pęknięte, choć skoro przy otwartych oknach to szuja raczej pod maską - właśnie przewody do EVAP i sama obudowa pochłaniacza.

Masz tam układ paliwowy "bez powrotu" w którym jest utrzymywane dość wysokie ciśnienie - szukaj wycieków na pracującym silniku.