Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miele cva 620 - dziwne zachowanie w czasie uruchomienia

marwr1 08 Wrz 2014 23:37 939 0
  • #1 08 Wrz 2014 23:37
    marwr1
    Poziom 1  

Witam. Posiadam ekspres Miele cva 620, wersja z dwoma bojlerami i pompami. Był kupiony używany, znacznie zakamieniony z zatartym (nienasmarowanym) zaparzaczem i kilkoma innymi defektami z którymi udało mi się wygrać. udało mi się zaparzyć kilka testowych kaw. robiłem to z podłączoną tylko jedną pompą do parzenia. Wszystko działało ok. Jednak po podłączeniu drugiej pompy, ekspres po włączeniu zaczyna ale nie kończy procedury selftest. Słychać tylko dźwięki silnika zaparzacza oraz widać na wałku nieznaczne ruchy w prawo i lewo, oraz co jakiś czas słychać głośniejszy dźwięk (stukot - częstotliwość około 15 - 20 razy na sek) przez około 1 sekundę. I tak bez końca. Raczej nie łączyłbym tego z podłączeniem drugiej pompy, ponieważ po jej odłączeniu dziwne zachowa ie nie zniknęło.
    Może mi ktoś coś w tym temacie poradzić.

Dodane później
    rozebrałem mechanizm zaparzacza i uruchomiłem bez kół zębatych. silnik startuje w lewo przy wciśniętej jednej krańcówce (jak wyżej) cicho, po puszczeniu krańcówki silnik zaczyna obracać w prawo wydając z siebie hałas. Na zaciskach silnika miernik pokazuje mi max 8v, wprawdzie nie jest specjalnej jakości ale nie sądzę aby aż tak fałszował.
    wymieniałem już TIP 33c oraz diodę zenera 33V i wtedy udało mi się wykonać kilka kaw. a teraz efekt jak sprzed wymiany.
    Może padł znowu tranzystor lub dioda. A może coś innego.
    Ma ktoś może schemat elektroniki do tego ekspresu.
    Dodam jeszcze, że efekt ten występuje także jak wyświetlony jest komunikat "brewunit miss"

0 0