Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Formatowanie dysku w Windows 8.1

szymon708 09 Sep 2014 10:43 8199 2
    szymon708
    Level 11  
    Witam!

Formatuje komputery od Windowsa 95, ale pierwszy raz mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić (wujek g. też nie).

Teściowa ma nowy laptop packard bell ze standardowym Windows 8.1 na pokładzie. Bios to "wspaniały" uefi, secure boot wyłączony. Na chwilę obecną testowano 7 różnych wersji instalacyjnych Windowsa 7 i są dwa efekty:

Pierwszy: Płyta w ogóle nie botuje się wraz ze startem (uprzedzam pytania: bios ustawiony poprawnie), a gdy próbuję odpalić ją z poziomu wina wywala błąd o nieoczekiwanie napotkanym błędzie i każe odpalić inskalkę jeszcze raz.

Druga: Komputer botuje płytę, kopiuje pliki i zawiesza się na ekranie Starting Windows - pojawia się na górze ekranu czerwony pasek. Gdy odpalam tą instalkę z poziomu windowsa instaluje się, kopiuje pliki po czym restartuje i wisi w tym samym momencie.

Jakieś sugestię ? Jakiekolwiek, co można zrobić żeby to zmienić ? Windows 7 oryginał, reszta kopie ściągnięte w celu sprawdzenia czy to wina instalki czy kompa ( też uprzedzam pytania ;-)

Z góry dzięki za wszelkie pomysły.
    szymon708
    Level 11  
    Problem w połowie rozwiązany. Zaktualizowany bios odblokował opcej legancy i instalka ruszyła. I teraz jestem na etapie partycji gpt. Dysk jest podzielony na 6 partycji, dwie mają format raw, recovery stoi na ntsfie, i jeszcze po jednej ntsf i fat32. Oczywiście na żadnej nie mogę postawić Windowsa ze względu na fakt istnienia partycji gpt.

Mogę zrobić backup partycji recovery z poziomu wiersza poleceń podpinając zewnętrzny dysk ?