Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch SMS50 M 02EU - Nie moge wylaczyc zmywarki

edyta1970 09 Wrz 2014 14:30 12024 17
  • #1 09 Wrz 2014 14:30
    edyta1970
    Poziom 8  

Po zakoñczonym praniu na wyświetlaczu cały czas migają cyferki 0:00,pranie zakończone.Naciskając na przycisk włącz\wyłącz nic się nie dzieje i nadal wyświetlacz miga. Proszę o jakąś poradę. Wyłączyłam z gniazdka,,ale po ponownym umieszczeniu wtyczki w gniazdku nadal jest to samo i wyświetlacz nadal miga

• Fibaro
  • #2 09 Wrz 2014 18:17
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź sam "wyłącznik" zał./wył. czy łączy - działa na impuls - tzn. łączy tylko w tym momencie kiedy jest dociśnięty. Jeśli jest sprawny to niestety moduł główny do wymiany a koszty kosmiczne. :cry:

• Fibaro
  • #3 10 Wrz 2014 12:41
    edyta1970
    Poziom 8  

cezet napisał:
    Sprawdź sam "wyłącznik" zał./wył. czy łączy - działa na impuls - tzn. łączy tylko w tym momencie kiedy jest dociśnięty. Jeśli jest sprawny to niestety moduł główny do wymiany a koszty kosmiczne. :cry:
    . Czy mogę używać zmywarki z tym niesprawnym wyłącznikiem? Zawsze mogę wyłączać z gniazdka.

Dodano po 4 [godziny] 32 [minuty]:

[quote="edyta1970"]
    cezet napisał:
    . Dziś podłączyłam do prądu i zaczęła migać kontrolka kraniku i wyświetla się błąd E15,czy można to samemu usunąć czy potrzebny jest serwis?

• Pomocny post
    #4 10 Wrz 2014 20:27
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Błąd E15 oznacza zalanie.Usuń wodę z dna zmywarki ( tam gdzie są pompy) i ustal gdzie jest wyciek.
    Pozdrawiam

• #5 10 Wrz 2014 22:57
    edyta1970
    Poziom 8  

Woda została wylana z dna zmywarka ruszyła,ale po godzinie to samo. Jeszcze raz wodę wylaliśmy,oczyszczony wąż z elektrozaworem,było troszkę zanieyszczeń w filterku. Pranie odbyło się teraz bez zakłóceń. Mam nadzieję że będzie ok

• #6 11 Wrz 2014 08:27
    edyta1970
    Poziom 8  

Dziś włożyłam preparat do czyszczenia zmywarki i puściłam na 75 stopni,niestety po godzinie prania pojawił się znowu ten sam błąd E15

• Fibaro
  • #8 11 Wrz 2014 14:03
    edyta1970
    Poziom 8  

Z czego może być ten wyciek? Jak to ustalić ,co trzeba rozkręcić?

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Poruszałam tą cholerną zmywarką,znowu ruszyła. Właczyłam na krótkie pranie i doszło do końca normalnie. Czy program ma tu coś do rzeczy,że na długim nie kończy i wyskakuje błąd,a na krótkim kończy?

• Pomocny post
    #9 11 Wrz 2014 21:10
    cezet

edyta1970 napisał:

Odkręć prawy bok zmywarki i zobaczysz gdzie jest wyciek. Najlepiej zleć naprawę kumatemu serwisantowi a na pewno sobie poradzi.

• #10 12 Wrz 2014 13:19
    edyta1970
    Poziom 8  

cezet napisał:
    edyta1970 napisał:

Odkręć prawy bok zmywarki i zobaczysz gdzie jest wyciek. Najlepiej zleć naprawę kumatemu serwisantowi a na pewno sobie poradzi.
    Pierwsze trzeba mieć takiego kumatego serwisanta.Myślę że mój mąż jest na bardzo kumaty,więc spróbujemy sami. Wczoraj trochę nią potrzepałam ze złości i ruszyła

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Dlaczego po tym wstrząsie prała,a dziś znowu to samo e15?

• #11 12 Wrz 2014 18:31
    cezet

itam67 napisał:
    Błąd E15 oznacza zalanie.Usuń wodę z dna zmywarki ( tam gdzie są pompy) i ustal gdzie jest wyciek.
    Pozdrawiam
    edyta1970 napisał:

Skup się na tym co napisał powyżej kolega. Szarpanie i kopanie nie uzdrowi zmywarki. Trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty bo inaczej temat wyląduje znowu w koszu. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #12 12 Wrz 2014 20:50
    freetz_master
    Poziom 30  

edyta1970 napisał:

Bo woda przelała się widocznie z komory, w której znajduje się czujnik na dnie. Po następnym myciu dolało trochę wody do komory, jej stan się podniósł i czujnik wyłącza zmywarkę. Przy E15 jest wyciek wody i celowo cała zmywarka jest "umartwiana", aby komuś nie przyszło do głowy uruchamiać wtyczką i dokonać zalania albo dodatkowo porażenia prądem, o ile woda leci na kable.
    Czujnie zobaczysz tu
    http://www.bosch-home.at/store/spareparts/media/pdf/8898720399390?vibki=SMS50M02EU/02
    pozycja 0525

Tutaj masz rysunek, jak wygląda komora, w której zamontowane są urządzenia (pompa grzewczo-cyrkulacyjna, pompa podawcza etc.)
    http://www.bosch-home.at/store/spareparts/media/pdf/8893051240478?vibki=SMS50M02EU/02

Z takim samym problemem walczyłem 3 tygodnie temu, i nie mam niestety dobrych wiadomości dla ciebie:
    1. uszczelka pomiędzy komorą a otworem zabudowy zmywarki jest ZINTEGROWANA z komorą
    2. Nie pomogą żadne uszczelniania klejami ani wymiana uszczelki, bo jej poprostu nie ma
    3. Nie pomoże dociąganie śrub, bo są tam tylko takie 2 liche, jak przeciągniesz, to pogorszysz sytuację bo komora wcale nie będzie przywierała

Rozwiązanie: kupno NOWEJ komory (na rysunku nr 0430), w rzeczywistości wygląda to tak
    https://kremplshop.de/produkt/2831393698/bshg00668102-pumpentopf-1ve-1-stck

Nie kupuj używanego, bo dalej mogą być przecieki.

Trzeba rozmontować CAŁY dół zmywarki i przełożyć WSZYSTKIE elementy urządzenia do nowej komory.
    Mnie zajęło to ok. 2 godziny.

Jak widzisz w linku, w Niemczech kosztuje nowy ~30€.
    Trzeba tylko SAMEMU dokonać demontażu i montażu. Jak chcesz zamawiać technika z Boscha, to od razu kup nową zmywarkę.

Siemens/Bosch też musi z czegoś żyć ;-) i jak już coś padnie, to pół zmywarki trzeba rozkładać no i oczywiście musi być nowe, bo stare jest nienaprawialne.

U mnie wyglądało to tak
    zmywarka bosch SMS50 M 02EU - Nie moge wylaczyc zmywarki

Problem jest znany na wielu forach niemieckich. Sami serwisanci mówią, że to wyglądana celową politykę koncernów. Takie 3-4 letnie zmywarki z błędem E15 można kupić za 40 Euro :-)

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

edyta1970 napisał:

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Poruszałam tą cholerną zmywarką,znowu ruszyła. Właczyłam na krótkie pranie i doszło do końca normalnie. Czy program ma tu coś do rzeczy,że na długim nie kończy i wyskakuje błąd,a na krótkim kończy?

Na krótkim kończy, bo nie ma wysokiej temperatury, a jak wyższa temperatura, to i ciśnienie wyższe i wtedy więcej wody się wydostaje, zbiornik z czujnikiem sie szybciej napełnia.

• #13 15 Wrz 2014 21:37
    edyta1970
    Poziom 8  

Mąż rozkręcił zmywarkę,wszystko suche żadnych oznak wycieku. Podłączona do prądu,włączony program,zaczyna i nagle zeruje licznik. Po krótkim postoju ruszyła i doszła do końca programu,zadnego błędu.

• #14 15 Wrz 2014 21:56
    cezet

freetz_master napisał:
    Na krótkim kończy, bo nie ma wysokiej temperatury,

Weź to pod uwagę.
    edyta1970 napisał:
    Mąż rozkręcił zmywarkę,wszystko suche żadnych oznak wycieku

Tak przeważnie bywa.

• #15 15 Wrz 2014 21:59
    freetz_master
    Poziom 30  

Bo obserwację wycieku trzeba prowadzić podczas pracy zmywarki, wystarczy odkręcić prawy bok i blachę pod drzwiami i świecic latarką, wyciek pojawia się wtedy, jak idzie gorąca woda i jest ciśnienie przez dłuższy czas.

• #16 18 Wrz 2014 18:08
    edyta1970
    Poziom 8  

Sami sobie nie poradzimy,trzeba wezwać kogoś. Zmywarka ma ok 8 lat,czy lepiej rozglądać się za noową?

• #17 18 Wrz 2014 19:27
    freetz_master
    Poziom 30  

Co znaczy nie poradzimy? jest woda na dole pod czujnikiem, gdy się wyłącza?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME