Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka bosch SMS50 M 02EU - Nie moge wylaczyc zmywarki

09 Sep 2014 14:30 22116 17
  • Level 9  
    Po zakoñczonym praniu na wyświetlaczu cały czas migają cyferki 0:00,pranie zakończone.Naciskając na przycisk włącz\wyłącz nic się nie dzieje i nadal wyświetlacz miga. Proszę o jakąś poradę. Wyłączyłam z gniazdka,,ale po ponownym umieszczeniu wtyczki w gniazdku nadal jest to samo i wyświetlacz nadal miga
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź sam "wyłącznik" zał./wył. czy łączy - działa na impuls - tzn. łączy tylko w tym momencie kiedy jest dociśnięty. Jeśli jest sprawny to niestety moduł główny do wymiany a koszty kosmiczne. :cry:
  • Level 9  
    cezet wrote:
    Sprawdź sam "wyłącznik" zał./wył. czy łączy - działa na impuls - tzn. łączy tylko w tym momencie kiedy jest dociśnięty. Jeśli jest sprawny to niestety moduł główny do wymiany a koszty kosmiczne. :cry:
    . Czy mogę używać zmywarki z tym niesprawnym wyłącznikiem? Zawsze mogę wyłączać z gniazdka.

Dodano po 4 [godziny] 32 [minuty]:

[quote="edyta1970"]
    cezet wrote:
    . Dziś podłączyłam do prądu i zaczęła migać kontrolka kraniku i wyświetla się błąd E15,czy można to samemu usunąć czy potrzebny jest serwis?
  • Helpful post
    Level 17  
    Witam
    Błąd E15 oznacza zalanie.Usuń wodę z dna zmywarki ( tam gdzie są pompy) i ustal gdzie jest wyciek.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Woda została wylana z dna zmywarka ruszyła,ale po godzinie to samo. Jeszcze raz wodę wylaliśmy,oczyszczony wąż z elektrozaworem,było troszkę zanieyszczeń w filterku. Pranie odbyło się teraz bez zakłóceń. Mam nadzieję że będzie ok
  • Level 9  
    Dziś włożyłam preparat do czyszczenia zmywarki i puściłam na 75 stopni,niestety po godzinie prania pojawił się znowu ten sam błąd E15
  • Level 9  
    Z czego może być ten wyciek? Jak to ustalić ,co trzeba rozkręcić?

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Poruszałam tą cholerną zmywarką,znowu ruszyła. Właczyłam na krótkie pranie i doszło do końca normalnie. Czy program ma tu coś do rzeczy,że na długim nie kończy i wyskakuje błąd,a na krótkim kończy?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    edyta1970 wrote:

Odkręć prawy bok zmywarki i zobaczysz gdzie jest wyciek. Najlepiej zleć naprawę kumatemu serwisantowi a na pewno sobie poradzi.
  • Level 9  
    cezet wrote:
    edyta1970 wrote:

Odkręć prawy bok zmywarki i zobaczysz gdzie jest wyciek. Najlepiej zleć naprawę kumatemu serwisantowi a na pewno sobie poradzi.
    Pierwsze trzeba mieć takiego kumatego serwisanta.Myślę że mój mąż jest na bardzo kumaty,więc spróbujemy sami. Wczoraj trochę nią potrzepałam ze złości i ruszyła

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Dlaczego po tym wstrząsie prała,a dziś znowu to samo e15?
    itam67 wrote:
    Błąd E15 oznacza zalanie.Usuń wodę z dna zmywarki ( tam gdzie są pompy) i ustal gdzie jest wyciek.
    Pozdrawiam
    edyta1970 wrote:

Skup się na tym co napisał powyżej kolega. Szarpanie i kopanie nie uzdrowi zmywarki. Trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty bo inaczej temat wyląduje znowu w koszu. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 31  
    edyta1970 wrote:

Bo woda przelała się widocznie z komory, w której znajduje się czujnik na dnie. Po następnym myciu dolało trochę wody do komory, jej stan się podniósł i czujnik wyłącza zmywarkę. Przy E15 jest wyciek wody i celowo cała zmywarka jest "umartwiana", aby komuś nie przyszło do głowy uruchamiać wtyczką i dokonać zalania albo dodatkowo porażenia prądem, o ile woda leci na kable.
    Czujnie zobaczysz tu
    http://www.bosch-home.at/store/spareparts/media/pdf/8898720399390?vibki=SMS50M02EU/02
    pozycja 0525

Tutaj masz rysunek, jak wygląda komora, w której zamontowane są urządzenia (pompa grzewczo-cyrkulacyjna, pompa podawcza etc.)
    http://www.bosch-home.at/store/spareparts/media/pdf/8893051240478?vibki=SMS50M02EU/02

Z takim samym problemem walczyłem 3 tygodnie temu, i nie mam niestety dobrych wiadomości dla ciebie:
    1. uszczelka pomiędzy komorą a otworem zabudowy zmywarki jest ZINTEGROWANA z komorą
    2. Nie pomogą żadne uszczelniania klejami ani wymiana uszczelki, bo jej poprostu nie ma
    3. Nie pomoże dociąganie śrub, bo są tam tylko takie 2 liche, jak przeciągniesz, to pogorszysz sytuację bo komora wcale nie będzie przywierała

Rozwiązanie: kupno NOWEJ komory (na rysunku nr 0430), w rzeczywistości wygląda to tak
    https://kremplshop.de/produkt/2831393698/bshg00668102-pumpentopf-1ve-1-stck

Nie kupuj używanego, bo dalej mogą być przecieki.

Trzeba rozmontować CAŁY dół zmywarki i przełożyć WSZYSTKIE elementy urządzenia do nowej komory.
    Mnie zajęło to ok. 2 godziny.

Jak widzisz w linku, w Niemczech kosztuje nowy ~30€.
    Trzeba tylko SAMEMU dokonać demontażu i montażu. Jak chcesz zamawiać technika z Boscha, to od razu kup nową zmywarkę.

Siemens/Bosch też musi z czegoś żyć ;-) i jak już coś padnie, to pół zmywarki trzeba rozkładać no i oczywiście musi być nowe, bo stare jest nienaprawialne.

U mnie wyglądało to tak
    zmywarka bosch SMS50 M 02EU - Nie moge wylaczyc zmywarki

Problem jest znany na wielu forach niemieckich. Sami serwisanci mówią, że to wyglądana celową politykę koncernów. Takie 3-4 letnie zmywarki z błędem E15 można kupić za 40 Euro :-)

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

edyta1970 wrote:

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Poruszałam tą cholerną zmywarką,znowu ruszyła. Właczyłam na krótkie pranie i doszło do końca normalnie. Czy program ma tu coś do rzeczy,że na długim nie kończy i wyskakuje błąd,a na krótkim kończy?

Na krótkim kończy, bo nie ma wysokiej temperatury, a jak wyższa temperatura, to i ciśnienie wyższe i wtedy więcej wody się wydostaje, zbiornik z czujnikiem sie szybciej napełnia.
  • Level 9  
    Mąż rozkręcił zmywarkę,wszystko suche żadnych oznak wycieku. Podłączona do prądu,włączony program,zaczyna i nagle zeruje licznik. Po krótkim postoju ruszyła i doszła do końca programu,zadnego błędu.
    freetz_master wrote:
    Na krótkim kończy, bo nie ma wysokiej temperatury,

Weź to pod uwagę.
    edyta1970 wrote:
    Mąż rozkręcił zmywarkę,wszystko suche żadnych oznak wycieku

Tak przeważnie bywa.
  • Level 31  
    Bo obserwację wycieku trzeba prowadzić podczas pracy zmywarki, wystarczy odkręcić prawy bok i blachę pod drzwiami i świecic latarką, wyciek pojawia się wtedy, jak idzie gorąca woda i jest ciśnienie przez dłuższy czas.
  • Level 9  
    Sami sobie nie poradzimy,trzeba wezwać kogoś. Zmywarka ma ok 8 lat,czy lepiej rozglądać się za noową?
  • Level 31  
    Co znaczy nie poradzimy? jest woda na dole pod czujnikiem, gdy się wyłącza?