Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przejście z Adsl na Vdsl - czy będzie działać ?

09 Sep 2014 15:13 3420 11
  • Level 11  
    Witam, jestem zadowolonym posiadaczem internetu aDSL w netii.
    Takie posiadam parametry łącza

Przejście z Adsl na Vdsl - czy będzie działać ?

Natomiast ostatnio pojawila mi sie mozliwosc przejscia na Vdsl do 80mbit ( Przejście z Adsl na Vdsl - czy będzie działać ? ) w orange.
    Rozumiem ze nie bede mial pelnej predkosci, chcialem Was zapytac ile mogę wyciągnąć ?

Interesuje mnie by predkosc pobierania nie spadła a upload się zwiększył gdyż bardzo by mi się taki przydał.

Kolega mial gorsze parametry ode mnie Adsl, i mu zalozyli VDSL 40mbit/8mbit

Ale on ma gruby przewód z puszki do domu, ja mam tylko skrętkę telefoniczną położoną.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Tylko podłączenie VDSL pokaże ile wyciągnie ci linia.
  • Level 43  
    wroteczek wrote:
    a potem sie nie mozna wycofać.

poczytaj dokładnie, może jest jakiś czas w którym możesz zrezygnować,
  • Level 11  
    Oni sie wycwanili, kiedyś próbowałem sie do nich przenieść z netii to najpierw przysłali mi umowę o rozwiązanie z netią. Potem mial przyjść dopiero monter i zmierzyć parametry i dopiero umowa z orange.

Jakos mnie ruszyło przeczucie i zadzwonilem by potwierdzic instalacje VDSL, to okazalo sie ze osoba przyjmująca zgłoszenie przyjęła VDSL a w papiery wpisała ADSL :) czyli mnie okłamała.

Takie tam praktyki własnie prowadzą i by sie do nich przeniesc musialbym miec pewnosc ze to bedzie dobrze działać, bo nie mam siły się pozniej użerać.
  • Level 43  
    ale VDSL ma _dolne_ widełki chyba _OD_ 40mbs ? ma ?

Pani może wpisywac co chce, jak podpisujesz umowę to czytaj co jest w umowie,
  • Level 43  
    teraz masz synrchor 20mbs, zatem IMO powinieś dostać 40mbs conajmniej na VDSLu, ktoś napisał 2-3 razy więcej.
  • Level 36  
    wroteczek wrote:
    Natomiast ostatnio pojawila mi sie mozliwosc przejscia na Vdsl do 80mbit
    Warto, o ile te dane są prawdziwe (a w dużej większości są). Sprawdź też w Netii, może wcale nie musisz zmieniać operatora (może nawet masz BSA).
    wroteczek wrote:
    Rozumiem ze nie bede mial pelnej predkosci, chcialem Was zapytac ile mogę wyciągnąć ?
    Typowanie dla VDSL2 jest obarczone ogromnym ryzykiem błędu, bo tu wykres pikuje w dół jak szalony. Przy tym tłumieniu możesz mieć np.500-900 m do centrali co da bardzo dużą różnicę prędkości. Więc można typować, że chyba pokonasz kolegę z jego 40/8.
    wroteczek wrote:
    Interesuje mnie by predkosc pobierania nie spadła a upload się zwiększył gdyż bardzo by mi się taki przydał.
    Na to jest niemal 100% szans. Jak to wygląda w praktyce zobacz np. tu: http://forum.pclab.pl/topic/987934-Neostrada-80-MBs-a-jest-max-30-MBs-Dlaczego/ (oczywiście myli jednostki, ale dane ze speedtestu są wystarczające do oszacowania co ma). Dużo gorsze parametry, bo 1300 m do centrali a szybkość typowa 30/8.