Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UE32F5000AW - Brak pod¶wietlenia

RTV LCD DVD 09 Sep 2014 16:37 13680 14
    RTV LCD DVD
    Level 9  
    Lcd Samsung jak w temacie, zasilacz BN44-00605A. Uszkodzone dwa diody led w pod¶wietleniu. Dwie na różnych listwach. Może kto¶ wie jakie diody zastosować i gdzie je szukać. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    lisek
    Service technician RTV
    Taka listwa jak napisano w Link_ Samsung 2013SVS32F

Popatrz na Link
    Masz tam namiar na 3-katalogi firmy produkuj±cej takie Led, moze co¶ dobierzesz.
    czasem skoro masz tylko uszkodzone po jednej diodzie w linijce zastap je białymi diodami typu 3528 (kupowane na metry w ta¶mie, szer. leda 7mm)
    - lub po prostu "omin±ć" (Uf=3,3V i If=200mA > ...)

Ponizej 0,5W firmy Epistar z Tajwanu
    Uf=3.2-3.4V/ IF.: 175mA 50-70lm
    5000-7000K, 3000-4000K
    Te 1W maj± większy pr±d IF: 350mA i 100-110lm

RTV LCD DVD
    Level 9  
    Dzięki Lisek za podpowiedz,tak takie diody jak w linku SAMSUNG2013SVS32F,lecz nadal nie wiem gdzie je kupić w Polsce.
    Obwód zasilany jest 160V zamontowane 45 diod,po 3.55V na diodę ,więc wychodzi iż s± 1Watowe.Zwierać uszkodzone nie chcę, bo to skróci żywot tych istniej±cych.
    RTV LCD DVD
    Level 9  
    Zamontowałem polecane ledy ,lecz efekt jest żaden.Strumień ¶wiatła jest skierowany do góry,co daje wyrażn± plamę na rozpraszaczu i ekranie.Oryginalne diody ¶wiec± na boki.Tak więc dochodzę do wniosku,że nie da się tego przeskoczyć na skróty.(ma być oryginał albo wcale).Zostaje zakupić listwę led i wyci±ć z niej diody wraz z kawałkiem listwy i wpasowac w miejsce uszkodzonej.(listwa jest radiatorem) Można też wymienić obydwie listwy ale wtedy klient powie;"Trzeba było nie robić".Cena jednej listwy to 150zł.
    mirex
    Level 43  
    To się dogadaj z klientem, czy chce mieć normalny TV i płaci za to, czy w plamki.
    I tak się ciesz, że s± dostępne. ;)

Tak to bywa, jak się liska bezkrytycznie słucha. ;)
    "Tak se pisze" (jak zwykle zreszt±), czy po prostu nie wie, jak skonstruowane s± diody ekranów LCD? ;)
    lisek
    Service technician RTV
    Quote:
    diody jak w linku SAMSUNG2013SVS32F,lecz nadal nie wiem gdzie je kupić w Polsce.

Widzisz kol., kupiłe¶ NIE_orginalne (z linijki, w±ski strumień )> więc masz efekt jaki masz .
    Popatrz na konstrukcję tego org. LED

Co pisze na orginalnych LED?
    Podejrzewam ,że tylko w autoryzowanym serwisie S.
    _____
    Lub lekki szlif papierem 1200 *rozproszenie boczne (':D')
    RTV LCD DVD
    Level 9  
    Tak Mirex już się poprawiam.
    Zasilacz BN44-00605A
    M.B. BN41-01955B
    Logika RUNTK 5351TP
    Panel CY-HF320BGSV1H
    lisek
    Service technician RTV
    Ponieważ dalej nie wiemy jak± org. nazwe maj± owe Led z listwy, popytałem tu i tam.
    Te led to seria led Samsung produkowanych (we własnej fabryce Chiny _kompania SAMSUNG LED) pod nazwa Sunnix-5 i Sunnix6, róznica tkwi w k±cie rozpraszania swiatła (55 stopni dla "5" i 120 dla "6")
    Tworzone to jest za pomoca optyki z silikonu w led.

Potwierdzenie na Link

Sprowadzane sa cale listwy z Chin lub H-Kong, wygl±da to podobnie jak z tej firmy Link lub Link
    "Pojedyńcze " kupowane sa w pakietach po 1000szt./ cena ok. .05$/szt, *możliwy dyskont

Quote:
    Samsung LED Sunnix 8

SPHWHTS8N103EBR0M3 - 1W, white, 4745~5310K, 350 mA, *max.700mA, 125 lm
    SPHWWTS8N105EBT0H3 - 1 W,white warm, 3710-4260K, 350mA *max.700, 105 lm
    SPHWHTS8N103EBQ0M3 - 1W, white cold, 5310-6020K,.... 300/700mA, 125lm,

Brak datasheet na SEM5027 (16-pin)także jest problemem.
    Wskazówka jest to obecno¶ć wysokiego napięcia na C9102 ok. 210V

Potem potrzeba "ołówek +papier " i rozrysować ten fragment z tym C i te pin. gdzie go podł±czono.
    *zadanie na przyszło¶ć
    Niestety w SM od hassis U57G, U56H, U59A, U59C, U57A, U57B, U57F, U57E nic nie ma .
    PSU BN44-00472A / (BN44-00421A(PD32AO_BSM) z FAN7602) maj± też SEM 5027 lub SEM5025 (16-pin) , ale nic o nich nie wiadomo.
    (':idea:')
    Być może podpowiedz tkwi w Link_ driver LED SOP-16 _
    Quote:

SEM 5027 @ pin"s:
    12- masa ,
    11 i 15 -na bramki polowych ,
    16 - Vcc , ...

Podobno to rozwi±zanie ?? przypomina stosowane pod¶wietlenie LED w Panasonic, czyli dwa polowe na wyj. , z pkt. "neutralnym" wraca do w/w IC _driver
    *było co¶ niedawno na forum, chodziło o problem jakie tranzystory zastosować jako klucze, były schematy

Link
    Link

Może podobnie jak te (w obudowie SSOP16) MBI5169GP Link_ MBI5169GP
    lub Link_ driver od Toshiba
    lub Link
    tomcio
    Level 26  
    Czy problem został rozwi±zany? Udało sie koledze zdobyć listwę lub diody?
    damiasz
    Level 19  
    Na zdjęciu widać jakie, jedyne oznaczenie jakie było jest widoczne . Zainteresowani je¶li będ± pewnie zgłosz± się na pw. To co tu dużo się rozpisywać.
    mirex
    Level 43  
    damiasz wrote:
    Na zdjęciu widać jakie, jedyne oznaczenie jakie było jest widoczne . Zainteresowani je¶li będ± pewnie zgłosz± się na pw. To co tu dużo się rozpisywać.

Po to, szanowny użytkowniku, żeby kto¶ kiedy¶ wpisał sobie w wyszukiwarkę to, co znajdzie na swojej listwie i odnalazł twój post! A za jego po¶rednictwem cały temat, w którym być może pojawi± się jeszcze ciekawe rzeczy!

Niestety wyszukiwarka nie jest aż tak inteligentna, aby odczytała to, co na obrazku widać.
    Capisco?
    Jak by¶ jeszcze napisał, z czego toto wyszarpałe¶, to pewnie byłby już rekord wszech¶wiata w rozpisywaniu się. ;)

Na pw to sobie o pogodzie pogadajcie.
    RTV LCD DVD
    Level 9  
    Witam
    Dzięki Damiasz listwę zdobyłem od kolegi Maksar.Nie wiem z czego je wyj±ł ważne że pasuj±.Listwa jest oznaczona N7R DK31405 J3D 182-C 20000.
    Wyci±łem uszkodzone diody wraz z czę¶ci± listwy(uwaga na poł±czenia) i zamontowałem ten sam wymiar listwy ze sprawn± diod±.W ten sposób jedn± listw± mogę naprawić trzy pod¶wietlacze.Odbiornik zapracował,co mnie niezmiernie cieszy.
    Temat zamykam.Wszystkim kolegom serdecznie dziękuję.Pozdrawiam Jurek.